0 oy
465 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından

ilk Doğumum normaldi vyle bir korkum yoktu şuan ikinci gebeliğim 3 yaşında kızım var ve bu sefer sezaryen olacağım . çok korkuyorum ameliyathaneden anesteziden hepsini geçtim arkamda kızımı bırakmaktan   3 4 defaır rüya görüyorum ölümle ilgili ya bana birsey olursa kızım ne olacak diye düşünüyorum   .... kızımdan bugüne kadar ayrılmadım  gece bile uyanp anne der yanında olup olmadığımı denetler resmen   ... 

kendime bise olacağından değil arkamda kızımı bırakacağım için çok üzülüyorum   

sezeryan çok korkunç geliyor bana :(

17 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çünkü sezaryeni korkunç öcü olarak tanıttılar herkese emin ol ki öyle değil görüceksin. En fazla 2 gün zorlanırsın 
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Neden sezeryan 
(347 puan) tarafından
çatım dar bebek ilkinde kızm çok zayıf dı normal oldu ölüyordum doktor 3 kilo üstü artık normal yapamazsın dedi
(7,654 puan) tarafından
Anladim canim uyuyup uyanacaksin korkmana gerek yok her şey güzel olacak allahin izniyle
0 oy
(755 puan) tarafından
Çok normal canım endişelenme
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Korkma canım. Ben iki cocugumda da sezeryan oldum. Ikincisinde komple uyaniktim 29 gun oldu olalı. Doktor ameliyati benimle sohbet ederek yapti oyle korkulacak bisey degil. Ameliyat sonrası zor normal doguma gore. Allahin izniyle hicbirsey olmadan kardesiyle donersin insallah minik kuzunun yanina
0 oy
(223 puan) tarafından
İlk dogumum normal beklerken sezaryen oldu kızım kaka yaomistu içime ve iyiki sezaryen diyorum ilk gün kalktım yürüdüm hiç yatmadım ne ağrı ne sancı ikinci kızıma doğuma giderken ilk kızım 2 yasindaydi ve coviddim covid li doğuma girdim ağladım çok kızımdan ayrılamadim narkoz yemeden 2 3 sn önce doktora geride bi kızım var önce Allaha sonra size emanetim dedim çok ağladım ve sorularımı oku bende de ölüm korkusu vardı olucekmisim gibiydi ama inan ki piskolojikman ve şuan ilk kızım 3 yasinda ikinci kızım 10 aylık çok şükür rabbime
(347 puan) tarafından
doktora söylediğin kelimeyi okuyunca ağladım :(
(223 puan) tarafından
Ağlama kuzum ben covidliydim o sıra bütün xcovid doğum yapanlar ölüyordu ve benim piskolojimi düşün hastaneye gitmeden bi gün önce gece eşime sarıldım ne ağladım bi bilsen kızım sana emanet dedim oda çok korkuyordu belli etmiyordu ama o hisleri bi Allah bilir bi benn ameliyathane inerken Tek indirdiler covidliyim diye ne anam gelebildi ne eşim en son kavga ede ede eşim kapıya gelmis ben bayılana kadar çok ağladım kızım için Allah onları başımdan eksik etmesin kimsenin evladını etmesin Rabbım kimseye yaşatmasın sende sağ salim doğurup evine gideceksin allahin izniyle karfesim
(347 puan) tarafından
amin amin darısı başıma Rabbim  evlatlarımızı bağışlasın
0 oy
tarafından
Ama niye korkuyosun kiii?? Arkadasim atesler icinde girdi sezaryene .Titreye titreye ama.30  dk da bitti korkma sakin kuzummmmm❤️☺️

Bebegi gordugu an kendini unutmus dusun o derece ❤️

Duani edeceksin .Spinal.olursan zaten sana bilgi verecekler olurken .Ozelde mi devlette mi ? ☺️❤️
(347 puan) tarafından
devlet cnm
tarafından
Korkma edacim❤️ icini ferah tut.Ben kendi istegimle sezaryen olcam .Rahat ol ❤️
(347 puan) tarafından
Rabbim evlatlarımızı bağışlasın inslah
0 oy
(423 puan) tarafından
Epidural olmal istemiyor musun canım hiç korkulcak bi durum yok sonrası da öyle abartıldığı gibi agrım falan olmadı 1 hafta sonra cam sildim temizlik yaptım ama tabi kişiden kişiye değişir mi bilmem 
(347 puan) tarafından
belden uyusmalı olacak
(423 puan) tarafından
Daha iyi zaten her anı goruyosun hiiç korkulacak bi durum yok ağrısı da  çok az zaten  ertesi güne kalkınacaksın merak etme
0 oy
(612 puan) tarafından
Ben de genel anesteziden korkuyordum. Belden uyuşturma olacaktı uyusmayinca o an verdiler narkozu, uyandığımda kucağımda bebe sürekli gülüyorduk herşeye:) aklına kötü bişey getirme, neden bişey olsun ki. Hergun kaç tane kadın sezeryan doğum yapıyor. Evet olma ihtimali var ama dışarı çıktığımızda kafamıza bişey düşme ihtimali de var. O ihtimaller hep var yani. Telkinler ver kendine. Güzele odaklan, kötü dusunce kötü düşünceyi çekiyor. Sonu yok bunun. Ve ne kadar kötüye odaklanırsn o kadar zorlaşıyor. Rahat bırak kendini. 
0 oy
tarafından

Sezeryan niye korkunç geliyoki kuzum zaten uyutcaklar seni yani hiç hissetmiceksin kii❤️ kızın içinde korkma güçlü ol Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️ korkuların yüzünden muhtemelen öyle kabuslar görüyorsun iyi şeyler düşün sitres yapma sıkma o tatlı canını lütfen ❤️

0 oy
(181 puan) tarafından
Geçen hafta zorunlu Sezaryen oldum ilk iki gün zordu ama dayanılmaz degil ağrı kesici ile rahatliyosnuz üçüncü günden itibaren toparlanmayq başladm ilk ayağa kalkarken önce korkuyorsun ama beş dakika yürüyünce açılıyorsun bol bol yürüyün hareket ettikçe iyi geliyor ağrılar için diklomed iğne çok iyi geliyor bence onu isteyin hastaneden bana çok iyi geldi. Sıcak su torbası götürün uyuşma bitince ayagnzin altına koyun bir de süt hemen insin diye sıcak su ile islatlms sıkılmış havlu koyun. You tubeda gökçe bahar sönmez in aşırı pozitif Sezaryen hikayem diye videosu videosu var izleyin bana çok iyi geldi spinal için yapılan iğne de kıl gibi ince  girdiğini bile hissetmedim ben. İns hayırla bebeğinizi kucağınza alırsınız negatif düşünmeyin
0 oy
tarafından
Annesin çünkü artık canım o korku heoinizde varm normal yaoacak olsan bile hadi ya o doğumhane de kalırsam korkusu var. 

Ama sen şimdi bu düşünceleri kafandan at , derin bı nefes al ve bebeğin doğup biraz kendini toolayinca ablası onu nasıl sevecek onu düşün.. merak etme Allah büyük sağ salim ikiniz de kurtulun canm benim. Belden uyusursan benim gibi zaten yarım saate işleri bitiyor zaten yarım saat sonra bebisinin ağlaması :)) 

Seni çok iyi anlıyorum bu arada sezeryan korkunç gelmesin yine de şükür ki tıp ilerledi bu sayede bebekler ve anneler saglikli oluyo eskiden oylemiymis afedersin cikarabilirsen çıkar çıkaramazsan yallaaaa
0 oy
tarafından
Ah canım hiç korkma gönlünü ferah tut. 

Anne olmak zor o rüyalar bilinç altı kötü hiç düşünme güzel düşün çünkü çok güzel olacak. 

Sezaryan oyle abarttılar kadar korkunç değil. Evet ameliyathane girdiğinde herkes herşey yabancı geliyor ama 2 dk içinde uyutuluyorsun.

Uyandığında ister istemez ağrı oluyor ama hemşireler hemen iğne yapiyor seni rahatlatıyor.  Bebeğini ve kızını görünmü emin ol o ağrılarında kalmaz. 

Bende 2 hamileyim.benimde korkularım vardi kızımı.nasil birakirim.diye ama şimdi kızımın nasıl mutlu olacağını düşünüyorum kardeşini gördüğünde.  O yüzden ağrılar sıvılar gececek bizlerin güzel hikayeleri olacak ♥︎
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  hiç korkacak birsey  yok  bende  korkuyordum normal doğum  istemiştim  çatım  dar olduğu  için  doktor sezeryan yapalım  dedi  ama iyiki sezeryan olmuşum  o kadar  rahat oldu ki  genel anestezili oldum  ne ağrım nede  sancim oldu doğumdan sonra  çok çok rahat ve güzel geçti  hiç  korkma  
0 oy
(118 puan) tarafından

Ayni korku bendede var 11 aylik bebegim var sanki bisey olacak beratim annesiz kalicak gibi korkuyorum ikinci dogum hep korkulu ya :(

0 oy
(373 puan) tarafından
Dogum oncesi bnde kormmustum. Hatta doguma girerkeb esimin yuzune bakamadim korkudan. Ama korkma allahin izniyle sagliklica bebegjni kucagina alinca hepsi geciyir. Sezeryanli olarak dyorm amaliyathanede birsey yok ben heycandan mi nedir. Cok kolay gecirdim. Sadece sonda takinca o bni mahvetti.
0 oy
tarafından

Kız onun bunun agzına bakıp da niye kendini korkutuyorsun. Agzınla kötüyü çağırma. Bak annesine düşkün bir yavrun varmış onun için iyi düşün güzel düşün tatlım. Hiç de bişey yok sezeryanda. Öyle olsa ben ikinciye hamile kalmazdım. İlki sezeryan oldu 1 hafta sonra kalktım ev temizledim çocuğumu aşıya götürdüm kontrollerine götürdüm. Hem de kucağımda. Şimdi yine hamileyim ikisinin arasında 1.5 yaş var yine sezeryan olacam. Sen annesin herkesten güçlüsün yavrun için yapamayacağın yok. Şuan hamile olduğun için fazla duygusalsın o kadar. Doğumdan sonra kızınla beraber yapacaklarını düşün. Beraber bebek uyuttuğnuzu beraber altını değiştirdiğinizi beşik sallandığınızı düşün. O zaman rüyaların da değişecek canım. Psikolojik olarak ne olursa olsun güçlü dur canım. Sen kendini yıpratırsan asıl o zaman çocuklarına Bi faydan olmaz. Allahım seni onlara onları da sana bağışlasın canım benim<3 ömür boyu musmutlu olun 

İlgili bir soru bulunamadı

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...