0 oy
277 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kaynanam bana sormadan bütün sülalesini çağırmış bebek görmeye ailesi inanılmaz gıcık dedikoducu açığını arayan bir aile kaynanam da Allah'tan çok sülalesinin lafından korkan bir kadın. Bebeğimi kimsenin kucağına vermeyeceğim bir de kaynım var %50 engelli çocuk gibi yani kaynanam sürekli onun kucağına da vermeye çalışıyor tutamıyor o da tek eliyle tutuyor bebeğim 4 aylık hareketlendi birden kendini atiyor güvenmiyorum tutabilecegine. Bir sürü sorun yaşayacağım gidince dün 4 e 5 e kadar uyuyamadım stresten siz nasıl başediyorsunuz milletle 

15 Cevaplar

0 oy
(1,219 puan) tarafından
Mesafeli koruyarak çok yaklaşmayarak canım 
tarafından
Bir sürü surat çekeceğim laf çekeceğim
(1,219 puan) tarafından
Valla baştan mesafeyi koyduğum için laf söylemeye cesaret edemiyorlar canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mücadele etmiyorm , ben direk kapıya geldiklerinde covid var kabul edemiyorm der kaynanamla beraber yollardm hepsini 
tarafından
Öyle yapacağım kimseye vermem dedim çok bozuldu
tarafından
Sende kimseyle tokalaşma canm hoşgeldiniz de bebeği göster geç odana arkadaşında dediği gbi
tarafından
Sen gel aşağıda hizmet et babası baksın dedi
tarafından
Doğum yapmış kadına hizmet ettrcek kadar gözü dönmüş allah ıslah etsin
tarafından
4 aylık bebeğim
0 oy
tarafından
Ben olsam açık açık su pandemi döneminde kimseyi istemiyorum gelmeyin derim
tarafından
Bana gelmeyecekler farklı şehirlerde yaşıyoruz kaynanam kendi evine çağırmış
tarafından
Bitmeyecek bir pandemi dönemi var farkında mısınız gülüm:))
tarafından
Ay haklısın vallahi bitmeyecek ama ben de aşısızim henüz 6.ayi bekliyorum bir de farklı şehirde yaşıyorum bebeğime tek bakıyorum hastalanınca öyle kötü oluyorum ki bir kere mastitis oldum aynı enfeksiyon kapmış gibiydim kolumu oynatamadim bebeğimle oturdum ağladım kimsem yok bakacak diye
tarafından
Cok yaşadım mastit şeysini berbat birsey . Bende kolay kolay hasta olmam oldummuda beter hallere girerim yinede belli edemem offf. Kaynananla mi yaşıyorsun.  Ne bu emrivakiler.  Benim de kaynanam bir otururken agirlamadigi kimse kalmazdı esek gibi cakistirirdi beni.benim tarafım gelincede surat asardım demem  o ki karşı taraf rezilce ya ondan daha rezil Olcan yada asla bas edemeyecen.  Ben rezil olmayi tercih etmem asla geldiğim büyüdüğüm yere aileme yakışmaz en başta fıtratımda yok olaylar kötü okur anca  o zaman karşılarında dururum mecbur. .  Ama hak edene hak ettiğini veren gelinlere de hayranimYapabiliyorsan yapmalısın
tarafından
Yok ayrı yaşıyoruz farklı şehirde elimden gelse farklı ülkeye gitmek istiyorum kendi ailemi de onlar yüzünden göremiyorum benim ailem de o şehirde yaşıyor kaynanam çok sever emrivakiyi inattır benim dediğim olsun ister ama öyle olmadığını bu gidişimde gösterecegim ona
0 oy
tarafından
Mesafe her zaman iyidir 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bas edemiyoruz cnm milletin agzi torba degil buzesin acik arayan insanlara sen agzinka kusta tutsan gozuyle tutmadi diye laf ederler o yuzden bosver gitsin gelir giderler kendini bostan yere sikintiya sokma 
0 oy
tarafından
Muhattap olmayarak ") diyeceklerim bu kadar
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Tam pandeminn yoğn olduğu dönemde doğm yaptım kimse gelmsn istemiyorum dedm habersiz çıkp çıkp geldiler ve ben bebeğimle odadn çıkmadım hepsiyle kayınvldm ilgilendi gittikleri zamn her yeri havlndrdı ve temizledi öpüşme sarılma zaten olmadı 
(4,067 puan) tarafından
Sanrım kayınvaliden kendi evine çağırmış ve sende orya bekliyor dmi
tarafından
Evet farlı şehirdeyiz oraya gidecektik bunu çıkarmış son anda iptal mi etsem gitmeyi
(4,067 puan) tarafından
Eşinle knuş iptal et
tarafından
Eşim istemezsen gitmeyiz dedi hazırlık falan yapmıştır salı gününe çağırmış
(4,067 puan) tarafından
Eşin karnı sana bırakmış bırk geri kalanını kaynanan düşünsün eşine durumu güzelce anlt annenle knuş de
0 oy
(545 puan) tarafından
Fazla samimi olmadan kimseyle uğraşmıyorum kendi kendime yaşıyorum kimse ne beni ilgilendirir ne de ben onları 
(545 puan) tarafından
Şuan bisey yapamazsin ama sonrası için uyarabilirsin bana sormadan misafir davet etme zaten covid var kimseyi eve toplamayalim falan diyebilirsin
tarafından
Yarın yapacak şimdi arayıp gelmiyorum mu desem hazırlık falan yapmıştır oturup kendileri yesin içsinler
(545 puan) tarafından
Ayıp olur şimdi herkese dediyse mahçup olmasın git canım ama bebeği başka odada tut mümkün oldukça uyutmaya çalış kimsenin kucağına verme sende başında beklersin uyudukca çıkarsın yanlarına
tarafından
Öyle yapmayı düşünüyorum ben de bi gösterip çıkaracağım odaya
(545 puan) tarafından
Evet öyle yap canım emziriyorum de uyutuyorum de başka odada dur çok gitme yanlarina en azından hiç gelmedi demesinler
0 oy
tarafından

Onlari görmeyerek.duymarak . :D

Arayıp biz geliyoruz demeyinede tatlı bir dille uyanırdım covid dönemi malum anne bebek bu dönem biraz insanlar uzak kalmalı.

0 oy
tarafından
Kaynanan kendi evine çağırıyor sen karışamazsın istemiyorsan kalkar kendi evine gidersin herkes kendi evinden sorumlu 
tarafından
İşte ben de bebeğimi vermeyeceğim gelenlere kaynımin kucağına da vermeyeceğim bebek de benim bebeğim dimi yarın bir gün Allah korusun hastalansa laf konuşanlara bir şey olmaz olan benim yavruma olur bana olur ben bakamadım olurum. Ya düşünebiliyor musun evde yaşlı babası var adam kovid geçirmiş bir kere ya yine geçirse bu kez atlatamasa hiç mi vicdan azabı çekmeyecek zaten önceden hasta etmiş adamı o zaman bile kendinde suç bulmadı nerden nasıl oldu bilemedim dedi nasıl olacak milleti evinden hiç çıkarmıyor sağda solda sürekli geziyor
tarafından
Hayır ben sana çocuğu ver demiyorum varme zaten kimsenin kucağına ama onun evine gelecek misafire bisey diyemezsin sen evin olsa o zaman farklı olur ama şuan kaynananda oldugun için bisey diyemiyorsun misafir konusunda çocuk konusuna gelirsek uzak tut
tarafından
Ama starfish  bu bebek görmesi mecbur annenin de gitmesi lazım
tarafından
Canım şuan mecburiy değil çünkü salgın var hastalık kaynıyor 4taraf bebeğini göstermemkte haklı kadın herkes öper eler fln hiç gerek yok ama evine gelen misafire de karışamaz neden geliyor gelmesin diyemez onun evi değil çünkü
tarafından
Ama işte kaynanalar öyle anlamıyor keşke anlayışlı olsalar
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Edemiyorum.......
0 oy
(606 puan) tarafından
Kaynanan neden çagırıyor. Gelmek isteyen gelir zaten çagırmaya ne gerek var saçma biraz
0 oy
tarafından
Son dakikaya kadar arama son dakika uydur bı şey gitme 
0 oy
tarafından
Evet engelli çocuğun kalbini kırma annem hep bana öyle söylerdi kalp kırma derdi bebeğini kuracağına verdiğinde sen de onunla beraber tut diğer insanlara gelince bebekler hemen hasta olabiliyor benim bebeğim de grip oldu yani onca insana gerek yok mevlit olduğu zman bebeğini uyut canım gelenler üstten baksın çıksın en mantıklısı bence kovamazsin da 
tarafından
Verdim zaten sürekli istiyor
tarafından
Ay benimde öyle küçük bir çocuk istiyor veriyorum hep gelip öpmek istiyor
tarafından
Korkmuyor musunuz düşürecek diye
tarafından
Bak ben bebeğimi tutuyorum çocuğunu eline veriyorum ama alttan bebeğimi tutuyor kalp kırmak istemiyorum bikere de öpüyor gidip gelip hep öpmek istiyor ama ozman da ben diyorum bebek uyumuş
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Muhattap olmayarak.... mesafeyi koruyarak, cizgiyi gecirtmeyerek... esimin sualasiyle bayramdan bayrama gorusurum. Keza ailesiyle de cok sık gelip gitmeyiz. Sorun yok ama herkesin duzeni var. Simdi benim mesela  bir pazarim var. Cokmu lazim anasini goreyim. Ama ben eşit davraniyirum. Pazar gunleri mesela ne ailesi ne ailem. Sadece cocugum ve biz. Aralikta dogumum var bana sormadan kendi gelemez degilki sulalayi toplucak. Velevki yapti öyle bir hata kabul etmem. 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 340 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sekerportakali (1,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
25 Haziran 2023 Aile kategorisinde Deryaaaa23 (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 222 göst.
23 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Melek27.2022 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 203 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde ozge2626 (198 puan) tarafından soruldu

380,295 soru

11,386,464 cevap

34,887 kullanıcı