0 oy
1,198 göst.
Aile kategorisinde (1,219 puan) tarafından
Ben de eşim de din öğretmenleriyiz sizler ne iş   yapiyorsunuz çalışanlar için soruyorum:-)

52 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Anayım ben anaaaaaaaa:D

(1,219 puan) tarafından
Biz de anayiz kız deme öyle :-)
-Reklam-
+1 oy
(14,428 puan) tarafından

Profesyonel,ev hanimıyim canim

Double major benimki ev işleri ve sülalesine hizmet olarak master yaptım

Hala meslegimi mükemmel biçimde sürduruyorum

Emeklilik görunmuyor :angel::P

(14,428 puan) tarafından
Aynen Melekcim maaşıda yok he
(1,219 puan) tarafından
Aynen maaşı en çok ev hanımları hakediyor bence
(658 puan) tarafından
Çalisan ev hanımlarına da çifte maaş verilsin kızlar ikisi bir çok zor oluyor çünkü. Kadın olmak zor
(14,428 puan) tarafından
Yok canim olurmu oyle şiiy bizi kole gibi görüyolar
(658 puan) tarafından
Bu zihniyetin değişmesi lazım canım. Kadınlar çok yıpranıyor. Hakları ödenmez
0 oy
tarafından
Muhasebeciyim , 9 aydır kızımı büyütüyorm evdeym ara verdim
(1,219 puan) tarafından
Yaa ne güzel ben hiç ara veremedim biraz borçlarımız vardı bebeğim iki aylıkken başladım ama sorun olmuyor ev yakın gidip geliyorum her fırsatta
tarafından
Çok şükür cnm , ben evleneli 6 snee olduğu için sadece ev kredisi borcumuz var çok şükür eşimin çalıştığı yetiyo
(1,219 puan) tarafından
Ne güzel yetiyorsa Rabbim sağlık versin gerisi geliyor bir şekilde
0 oy
tarafından
Eşim Polis ben Ev hanımıyım canım 
tarafından
Vallahi keşke bende mesleğim olsaydı diyorum
Diyorum bir baltaya sap olamamak çok kötü bir durum ya çok pişmanım
(1 puan) tarafından
Ev hanimligida cok zor aksama kadar temizlik yemek bulasik camasir bebek bitmiyoki
(1,219 puan) tarafından
Seni mutlu olman önemli nerde olduğun değil Rabbim gönlüne göre versin inşallah
(1,219 puan) tarafından
Öyle deme evde olmak kolay mı en zor meslek annelik Rabbim gönlüne göre verir inşallah
tarafından
Allah razı olsun kızlar zor tabi ama emeklerinin karşılığı yok ki maalesef
0 oy
tarafından
Evlenmeden önce sınıf öğretemeligi yapıyordum evlenince eşim çalışmama izin vermedi şimdi ev hanimligi yapıyorum
(1,219 puan) tarafından
Yaa bana izin vermese kabul edemezdim herhalde yaa alışkın değilim evde olmaya hayat amacın gibi çalışmak faydalı olmak birilerine
tarafından
Bende alışkın değildim evde kalmaya ama mecbur kalınca alışıyorsun şimdi kızıma faydam olur inşaallah. Elimden geldikçe çevremdeki öğrencilere yardım ediyorum
(1,219 puan) tarafından
Sen mutluysan gerisini boşver zaten eşin de size yetiyorsa çocuğumla ilgilenmek daha güzel tabiki
tarafından
Çok şükür canim şimdi isteselrde çalışmam kızımı kimselere bırakmam yani
(1,219 puan) tarafından
Biz de eşim ve ben dönüşümlü bakıyoruz kolay kolay bırakamayız kimseye
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Hemsireyim ama suanda calismiyorum bebek bakiyorum
(1,219 puan) tarafından
ne güzel ben iki aylıkken geri başladım işe
(1,763 puan) tarafından
Ben ozelde calisiyordum esimde askeri personel bebegi emanet edecek kimse yoktu donmedim geri
(1,219 puan) tarafından
Anladım bebeğinle ilgilenmen daha güzel imkan varsa
tarafından
Gülşah sen bursada mı oturuyorsun kuzum
(1,763 puan) tarafından
Yok cnm gaziantep
0 oy
(545 puan) tarafından
En kutsal meslek annelik ❤️ ev hanımıyım canım 
(1,219 puan) tarafından
Tabi ki biz de anneyiz elhamdülillah
(658 puan) tarafından
Çalisan kadınlar anne ve ev hanımı canım. Sanki çalışınca evin işlerini başkası yapıyor gibi bir algı var:)
0 oy
(4,159 puan) tarafından
Tarih öğretmeniyim sınıf öğretmenliği yaptım özel öğretmenlik yaptım kuran kursu öğreticiliği yaptım Bi ara çağrı merkezinde çalıştım kendi branşımı yapmak nasip olmadı şu an ev hanımıyım :D
(1,219 puan) tarafından
Ooo maaşallah baya iş yapmışsın çok yönlü bir insansın
(4,159 puan) tarafından
Yok kız toplasan sigorta günüm 100 değil daha :)) hep kısa dönemli oldu Bi ay falan yerime atanan öğretmen geliyordu malesef :))
(1,219 puan) tarafından
Yaaa anladım ücretli olunca öyle oluyor Rabbim gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Diplomali ev hanimiyim cabim malesef çalışamıyorum atanamadim. Bebegim suan 5 aylik 
(1,219 puan) tarafından
Yaa inşallah atanirsin Rabbim gönlüne göre versin
0 oy
tarafından
Eczane teknisyeni idim yıllar yıllar önce:)

Lakin 8 yıl ara vermiş bulunmaktayım;) 

Koca parası daha tatlı:))) 
(1,219 puan) tarafından
Vayy sanırım bana göre değil  yaa aktif olarak çalışmam gerekiyor benim ev bana göre değil pek birilerinin hayatına dokundukça mutlu oluyorum
tarafından
İlk zamanlar bende öyle düşünüyordum. Ve çalışmayı seviyordum.
Ama çocuk olunca hersey değişiyor.  İyi ki evdeyim.diyorum  kızımın her anında yanındayım.
(1,219 puan) tarafından
Ne güzel tabiki çocuğunla ilgilenmek çok iyi ben de 3 gün çalışıyorum 4 gün evdeyim eşimle dönüşümlü bakıyoruz cok şükür o da çok güzel ilgileniyor
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kuaforum ama su an değilim 
(1,219 puan) tarafından
Çocuk bakıyorsun sanırım :-)
(1,862 puan) tarafından
Aynen canım:)
(658 puan) tarafından
Güzel meslek canım. Kuaför olmasam da kaşımı alabilseydim keşke :)
(1,862 puan) tarafından
Istersen yaparsin:)
(658 puan) tarafından
Yok kuzum öyle büyük risklere giremem
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Annelik mesleğim ;)

(1,219 puan) tarafından
Ne güzel ben de anneyim elhamdülillah
(658 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Burdaki herkesin birinci mesleği annelik zaten. Arkadaş ev dışında çalışanları sormuş
(27,348 puan) tarafından
Bende ev içi dışı anneyim olmuyormu yani te yarabbim
(658 puan) tarafından
Olur tatlım:)
0 oy
(202 puan) tarafından
Gida muhendisiyim. Dogumdan sonra izin kullandim bir sure simdi oglum 20 aylik oldu. Haftada 1-2 gidip isyerime kontrollerimi yapiyorum. Oglumu birakip full time calismak istemiyorum henuz. 
(1,219 puan) tarafından
Bence de yeterli ben de haftada 3 gün gidiyorum 4 gün evdeyim
(202 puan) tarafından
Senin kosullaein da iyiymis canim. Ben aslinda iznim bittikten sonra ayrilmak istedim. Niyetim calismakti ama baktim oglum benden ben de oglumdan ayrilcak zamanda degiliz cikis ostedim isyerimden. Onlar da birakmak istemedi boyle bir yol bulduk. Daha iyi oldu benim icin.
(331 puan) tarafından
Ah ne güzel bir fırsat inşAllah benim de öyle bir işim olur meslektaşım. Hangi konumdasınız ne iş yapıyorsunuz
(202 puan) tarafından
Muhendis olarak calisiyorum. Yeni acilmis bi firmaydi ilk ise basladigimda. Muhendislik disinda cok ugrastim muhasebeye de baktim bi cok firma bagladim sirkete. Izinlerini aldim egitim verdim vs. Tam duzene soktum herseyi karnim burnuma geldi :) onlar da kurulu duzeni devam ettirdiler. Cok emegim gectigi icin onlar da bana karsi anlayisli davrandi ve boyle bi duzen oturttuk. Simdi her hafta gidip calisanlarin egitimini veriyorum. Uretimi kontrol ediyorum ay sonu sayimlarini yapiyorum okadar. Umarim daha da guzel yerlere gelirsin canim.
(331 puan) tarafından
Aminnn sen de öyle canım benim
0 oy
tarafından
İngiliçce öğretmeniyim .Hamile olduğum icin izindeyim ☺️❤️
(658 puan) tarafından
Nisandan beri evdeyim hamilelik sonra da bebek oldu. Okulu özledim evde sıkıldım ama bir yanım da bebeğime kıyamıyor başlasam mi başlamasam mi kararsizim
tarafından
Valla şerifecim ne kadar temas bağımlısı olursan ol ilk başlarda çok zorlanacaksın ben hala zorlanıyorum:(
tarafından
Biliyorum kuzummm❤️ Annem ve kiz kardesim gelecek 40 gun boyunca benimle olcaklar .İnsallah guzel gecer ☺️
tarafından
Yaa insallahh toparlanir senin bebis de ❤️
tarafından
Ooooo öyleyse mesele yok daha ne istiyorsun benimde ablam kaldı bu iki hafta boyunca ama bugün gidiyor çünkü 3 hafta sonra düğünü var
Gerçekten çok yardımcı oldu keşke annem gelebilse ama düğün telaşı mecburen kendim idare edeceğim
Çok güzel geçecek seninki yani
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Çocuk gelişimi uzmanıyım canım. Ondan önce de sosyal bilgiler öğretmenliğini bitirdim ama atamalar az olunca nasip böyle oldu

(1,219 puan) tarafından
Anladım çocuk gelişimi uzamanligi mi yapıyorsun şu an nasip tabi sen mutluysan sorun yok demektir :-)
(11,505 puan) tarafından
Evet canım mutluyum tabi ki seviyorum mesleğimi
tarafından
Ben birsey sormak istiyordum sayin cocuk gelişimci hanimefendi :) 6 aylik oglum var tam tur dönemiyor neden olabilir birde 1 hafta once doktora gittik 6 ay kontrolune oda bizi cocuk gelisimi uzmanina yonlendirdi orda ki doktor bebeğimin kulagina doğru çan çaldi ama donup tepki vermedi bana dediki işitme testine gotur zaten tam tur donemiyormuş dedi moralimi cok bozdu sizce anormal bi durum olabilir mi
0 oy
(4,875 puan) tarafından

Kocam asker ben çalışmıyorum :)

(1,219 puan) tarafından
Anladım o da güzel
0 oy
(812 puan) tarafından
Eşim asker ben şuan çalışmıyorum turizm mezunuyum
(1,219 puan) tarafından
Anldm  ne güzel
0 oy
tarafından
İcra memuruyum ücretsiz izindeyim :)
(1,219 puan) tarafından
Bebek için sanırım ne güzel bebeğinle ilgilen doya doya yalnız profille mesleğini düşündüğümde çok komik yaa
tarafından
Evet bebek için. Niye komik aslında çok ciddi bir iş ajsjsj
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Ev hanımıyım üniversite bitirdim insallh atanıp çalışmak istiyorum kendi paranı kazanmak gibi birşey yok kimseye muhtaç olmadan insanların bile saygısı oluyor calisana
(1,219 puan) tarafından
Aynen öyle inşallah atanirsin Rabbim gönlüne göre versin ekonomiktir özgürlük güzel
(1,015 puan) tarafından
Tşkler cnm insallh amin cümlemize
0 oy
(690 puan) tarafından
Eşimde bende bir köy okulunda aynı okulda sınıf öğretmeniyiz:))ama ben idari izindeyim sonra doğum izni sonra ücretsiz bu yılı kapatiyorum
(1,219 puan) tarafından
Ohh ne güzel bebeğinle ilgilen doya doya hazırlık yap çok iyi Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
(690 puan) tarafından
Amin amin çok teşekkür ederim

İlgili sorular

+2 oy
50 cevap 714 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Oldu o zaman (2,675 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 400 göst.
0 oy
21 cevap 260 göst.
15 Ocak 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy