+1 oy
631 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,261 puan) tarafından
Şahsen benim ayri bir cezve tencerem yok.bazen 1 tane kaymatiyoruz sonucta bazen 10 tane. Cezve tencere ne olursa artik. Sonra da guzelce yıkıyorum baska seye de kullanıyorum bence zarari yok sizler ne yapıyorsunuz 

39 Cevaplar

0 oy
(2,198 puan) tarafından
Yumurta için bi kap vardı pazarda görmüştüm onda kaynatiyorum 
-Reklam-
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ben ayrı küçük bir tencerede kaynatıyorum canım yani sadece yumurta haşlamak icin kullanıyorum. Babam küçüklüğümüzden beri böyle alıştırdı bizi.
0 oy
(241 puan) tarafından
Yumurta için ayrı cezve var sadece yumurta pişirmek için.
0 oy
tarafından

Pazarda bunlar satılıyor bunda haşlıyorum ben şu an evimde olmadığım için internetten aldm fotoyu 

image

0 oy
(2,801 puan) tarafından
Yumurta icin ayri bir buyuk cezvem var onda kaynatırım cnm.
0 oy
(7,894 puan) tarafından
Benim ayrı var sadece yumurta kaynatmak için aldim başka seyde kullanmıyorum 
0 oy
tarafından
ayri küçük bi tencerem var kapaklı sadece onda kaynatıyorum ve sadece yumurta için kullanıyorum 
0 oy
(1,221 puan) tarafından
Ayrı tencerede yaparm
0 oy
(2,703 puan) tarafından
Çelik sos tavası almıştım 6 7 tane alıyor hep onda kullanıyorum başka birşey de yapmam 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Valla ne gelirse o an elime 
0 oy
(5,116 puan) tarafından
Ne saçma şey ilk defa duyuyorum bende cezvede kaynatırım ama bir cezvem olduğu için içinde nane limon tarzı şeyler de kaynatırım tabii iyice temizlendikten sonra. Dinen mekruh demişler ama kaynak ne merak ettim.
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Benin çelik tencere setinin içinde 3lu oluyo  ya cezve  onlar niyeyse kahveyi yakiyo gibi geliyo bende ucunu de yumurta için kullanıyorum  bide sosluk  tavami  diyim öyle şeylerim var onlarda da kaynatirim  güzelce yıkarım sos va içinde kullanırım ne olmuş sanki balık değilki  bu keskin koksun sinsin  kokusu temizce  yıka mis gibi
(5,116 puan) tarafından
Evet bana da çok saçma geldi balık tavası ayrı olabilir kokusu kolay çıkmadığı için ama yumurta ne alaka
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bizim  bi akraba metal konserve kutularını atmaz onda kaynatır.  Bana gelince ayri ince celik bir tencerem var onda yapıyom hep. 
0 oy
(120,799 puan) tarafından
tencere gene iyi arkadasim cezvede kaynatiyodu
0 oy
(28,409 puan) tarafından

Yumurta nerde kaynamak isterse orada kaynar yani:D dert etme koy ocağın üstüne aç ateşi bırak kaynasın :) tenceresiz 

0 oy
(177 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum
0 oy
(13,250 puan) tarafından
Tabiki ayrı bı tencere var onda yapıyorum
0 oy
tarafından
Benim Küçük.derin bı tavam.onda.pisiriyorum bazen onda kekik nane falan da yapıyorum.kalabalik.gelen olursa normal tencerede pişiriyorum.
0 oy
tarafından
Ayrı bı demliğim var onda kaynatiyorum en fazla 4 tane kaynattim hiç kalabalığım olmaz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 41 göst.
19 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,481 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 144 göst.
15 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 300 göst.
21 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 113 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (12,469 puan) tarafından soruldu

397,318 soru

11,883,389 cevap

36,003 kullanıcı

...