0 oy
90 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (526 puan) tarafından
Kulaklarinda biraz kizariklik var diye antibiyotik ve misti doktor yanindada aferin surup sabah bitti antibiyotik aksam burnu akmaya hapsurmaya basladi simdi burnu tikali napmaliyim kizlar aferin vereyimmi

3 Cevaplar

0 oy
(4,299 puan) tarafından
Cnm sorularımda antibiyotik tarıfıme  bak 
(526 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim canim allah razi olsun
(4,299 puan) tarafından
Gecmıs olsun cnm Rabbım sıfa versın ınsaallah
-Reklam-
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Burnu akması iyi bişey bol vol serum fizyolojik ile temizle akmazsa sıkıntı. Tıkanıklık için nane yağı ve kekik yağını kaynar suya damlat odasına koy nefes açar sık sık havalandır odayı. Ben sabaha kadar 3 saatte bir havalandırırım öyle yatarım çok tıkandıgı için. Petekler açıksa üstüne su koy içine kekik yağı nane yağı damlat
0 oy
(612 puan) tarafından
Siz bilirsiniz benimki sadece tavsiye. Antibiyotik kısır döngüsünü kırın nolur. Burnu akıyor, hapsuruyo diye ilaç vermezdim ben, vermedim de. Antibiyotik bağırsak mikrobiyatasini bozuyor ve artik mikroplara, hastalıklara daha açık hale geliyor bebek. Tabi ki gerekli olduğunda kullanılmalı ama burda o kadar çok gördüm ki öksürüyor diye minicik bebeklere antibiyotik verildiğini. Bilmiyorum belki ben yanlış düşünüyorum ama vücut biraz savaşmayı öğrenmeli. Evet iyileşme daha uzun sürüyor ama daha sağlam çıkıyor. Sarımsaklı yağ dene, bebeğin ek gıdaya geçmiştir sanırım, sarımsak yedir çiğ sarımsak ezerek yogurtle ya da başka birşeyle. Bol bol serum fizyolojik ile burnunu temizle.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 61 göst.
15 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alpingo!!45 (397 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 1,139 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 416 göst.
27 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 315 göst.
25 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,957 soru

11,463,286 cevap

35,056 kullanıcı