0 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde (118 puan) tarafından
İlk doğumum 5 ay önce oldu sancı verdiler normal doğum olacaktı sancının gelmesini bekliyorum neyse doktorlar odama girdiler dediler sezeryana alıcaz

Ben o sıra ağlıyorum tabi istemsiz yaş akıyor gözlerimden korktum çünkü normal istiyordum itiraz ettim 

bebeğin küçük doğum sırasında travma geçirir ölür dediler 2200 dü kilosu.. Neyse konuştuk biraz sonra mecbur kabul ettim ya öyle ya böyle çıkacaktı bebek

Sezeryan amaliyat oldum çıktım oh diyorum ne güzel ağrı sancı yok odama geçtim 2 saat sonra başladı ağrılar 1 hafta zorlandım 3 4 gün hastanede kaldım

Eve de gidebilirdim ama kızım küvezde kaldı 3 gün zayıf diye bende çıkmak istemedim

Öyle böyle geçirdik işte günümüzü bir daha bebeğim olursa normal doğum olsun istiyorum ağrı çekmek istemiyorum tekrar sizde var mı sezeryandan sonra normal olan kızlar 

9 Cevaplar

0 oy
(2,678 puan) tarafından
Allah uzuj ömür versin bebeğinize cnm, aradan 5 6 yol geçmedi gerek diye biliyorum cnm normal doğum için ama belki yanlışda olabilir 
(118 puan) tarafından
Bende en az 2 yıl beklenmesi gerek diye biliyorum öyle okumuştum
(2,678 puan) tarafından
Doğrudur cnm ablam hastanede çalışıyor kadın doğum doktoru demiş en sağlklısı ne kadar uzun süre geçerse vücut o kadar iyi olur demişti
-Reklam-
0 oy
tarafından
Olur ama en az 2yil geçmesi lazım 
(118 puan) tarafından
İnşallah bende öyle biliyorum
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Aradan belli bir süre geçmesi lazım sonrasında bedenen hazır olman gerek ve özel de bazı doktorlar yapıyorlar şu an devlette öyle bi imkan yok
(118 puan) tarafından
Devlette nasıl imkan yok en az 2 yıl geçmesi gerekiyormuş normal doğum olması için
(3,738 puan) tarafından
Tamam geçsin devlete gittiğinde ilki sezeryansa direk sezeryana gün veriyolar canım gidip de ben normal doğum yapmak istiyorum diyemiyosun belki 2 yıl sonra dersin ama şu an öyle bişey yok maalesef
(118 puan) tarafından
Bende şuan hamile değilim istemiyorum da zaten erken :)
(3,738 puan) tarafından
Allah hayırlı zaman da hayırlı evlat nasip etsin inşallah canım :)
(118 puan) tarafından
Amin canım inşallah :)
0 oy
(193 puan) tarafından
Yaa bende cok istiyirum benimde ilk sezeryanim 6 yil olucak acaba diyorum ikinciyi normal yapma sansim olurmu okadar cok isterdimki ama cati darligim vardi acilmam hic yoktu baya ugrasmislardi olmamisti acaba simdi fark edermi bende allah izin verirse hamile kalirsam ozelde doktora sorucam 
(118 puan) tarafından
6 yıl olmuş en az 2 yıl beklemek gerek diye okudum nette normal olması için seninki de olur sanki
(193 puan) tarafından
Ayy bilmiyorumki ya keske olsa ama cati darligin var demisti dokktor acilmada olmamsti gerci simdi dahada artti sistem yöntem falanda isterdim normal dogum yapmak
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Geçen arkadaş dedi sezaryen sonrası 3 yıl var galiba normal yaptım dedi özelde 7 bine ölümden döndüm dedi asla tavsiye etmem dedi ilk ameliyat yerim felaket agriyordu 10 gün doğumdan sonra bir yerden amaliyat olmuş zorlanmadan
0 oy
tarafından

Sezaryan sonrası aradan 7 8 yil.gecmeli ki.normal.dogum.yapin .

Sezaryan doğum.sonrasi bile dr 2 çocuk için en erken 2 3 yıl araya koyun diyorlar.  Doğumdan 2 yıl sonra normal doğum.ile.dikesler patlaya bilir gibi bu konuda dr ile konuşun . Ama 2 yıl ara ile normal.dogumu destekleyeceklerini düşünmüyorum 
0 oy
(954 puan) tarafından
Genelde doktor a göre değişir çoğu doktor risk almak istemiyor o yüzden ona göre doktor seçmen lazım
0 oy
(346 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum o doğumdan sonraki bir haftayı çeken bilir yeminle ama yine olsa sezeryan olurdum sanırım çünkü beş saat suni sancı aldım ama benim acı eşiğim mi düşük ben anlamadım o sancı varya berbat birşey kedni sancilarimida beş saat çektim ama o kadar can yakmiyordu sırf o sancı tuzunden normal düşünemiyorum.Digumda en son alın sezeryana dedim ya alın kurtarın beni bu sancidan özelde yapmıştım ben ama çok zordu herjes bebek buyuyunce tekrar istersin diyor ama o anestesiznin etkisi geçince gelen ağrı,sontanin çıkarılma acısı dümdüz bir şekilde yatakta yatamamak oturarak uyuduğumu bikiyorum
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Arkadaşum öyle yapti canm ilk sezeeyan 2ci normal

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 151 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Sedaa. (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 91 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Efenin_annesii (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 236 göst.
25 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Huriyenur (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 172 göst.
8 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynep744 (7 puan) tarafından soruldu

381,194 soru

11,411,871 cevap

34,954 kullanıcı

...