0 oy
1,251 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Ya cocugu cok cok yaramaz ilk geldiklerinde surekli birsey istedi verdim. Evin alti bakkal firin sonra market dolu buralar. Benim evimde yumurta 1 hafta yoktu ogluma veremedim ama yinede istemedim. Ekmek bazen olmuyor esimi ariyorum esim firina diyir firin asansore ekmek koyuyor. Hepte yemek yaptigimda guzel olurda veririm. Bi aralar sürekli gelip telefonumu istedi kizini oglumu esini ariyor dakikam yok diyor. Ama oglu 15 20 bine dersaneye gidiyor. Gecen domates istedi. Sonra maydanoz istedi. Tamam olur istenir ama pilav yaptim baktim az varsa verirmisin diyor. Bende zor aliyorum valla hatta bi ara kizi rimelin  varmi yoksa rimelime zeytin yagi koy düğüne gitcem diyor. Ütü istedi bozuk dedim. Yani surekli versem veya evine girip ciksam her gun gelecek biri. Sabahin köründe kapiyi calar bisi ister. Hatta bi ara kapi yanlislikla kapandi sizin anahtari ver aciyormu dedi. Tamam kargolarimi evde olmayinca aliyor ama onun karsiligi veriyorum ya yemek veriyorum ya cocuguna kek pasta tatli veriyorum hatami yaptim diye düşünüyorum simdi 

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Komşuluk diye birşey var olmadığı zaman yoksa en yakın neresiyse ordan istiyor demekki bizim binada böyle komşum sabah yazmıştı kahvem varmı diye misafiri gelmiş öteki 1 saat önce limon için yazmıştı guruptan bim şok a101 hepsi dibimizde ama giyinip çıkmaktasa var mı diye soruyoruz bende 1 kaç defa mayalik yoğurt aldım bana hiç garip gelmiyor açıkçası 15 bin 20 bin dershaneye vermiş olabilir belki şuan elinde yok yada giyinip çıkacak durumda değil ne var ki bunda
tarafından
Aslında bende bu kadar anlayışlı ve tahammüllü değildim Allah için sevmeli diye bir kitap okudum ondan sonra dünyaya insanlara bakışım değişti çok şükür ki güzel yorumun için çok teşekkür ederim ❣️
(1,405 puan) tarafından
arkadaş almasından çok bence bu rahatlığı verdiğinden rahatsızlık duyuyor. onu anlatmaya çalışmis.
tarafından
Rica ederim❤
(4,700 puan) tarafından
Senin yorumların neden hep haklı :)
tarafından
Yaaa çok teşekkür ederim ❣️❣️❣️❣️
-Reklam-
0 oy
(227 puan) tarafından
Yok canım ne hatası hiç sevmem bu tip insanlari 
0 oy
(6,981 puan) tarafından
Bu tarz postlar ne kadar çoğaldı ya millet yıkılacak yer ariyo he çok ayıp bişey 2 yıldır bu evdeyim hiç bi komdumum kapısını çalmadım bişey için tamam ihtiyaç olur da bu kadar mı olur bir istersin iki istersin üçüncü de utanır insan bence verme artık anlasın para kolar kazanilmiyo bu devirde ayrıca makyaj malzemelerimi de asla kimseye paylaşmam ne münasebet yani yüzüme gözüme sürüyorum onu bi tanıdık gözleri kan çanağına döndü arkadaşının kalemini sürmüş de ben veremem kimseye disfircamizi ödünç veriyo muyuz ya da iç camasirimizi aynı şey bence 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Önünü kesmezsen devamlı ister 
0 oy
tarafından
Kargocular genelde gelmeden önce seni arıyorlar sende aşağıda market fırın vs varsa oralara biraktir tenezzül etme bu ne böyle ya 
(446 puan) tarafından
Oyle yapiyordum 2 3 kez bunlara birakti kargocu ayy bidaha biraktirmam evimde birsey yoksa o gun baska birsey yaparım yani
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kiz, Allah beterinden korusun benimde bir komsum vardi evde ne var ne yoksa hergun istiyordu salça tuz çocuğun bezi pişik kremi öksürük şurubu sarma yapacaktı geldi bende maydonoz domates salça sıvıyağ herşeyi benden aldı sadece yaprak ondan her gün her dakika aklınıza ne gelirse gelip istiyordu bide içeri girip dolabada bakıyordu hem komşu hemde eşimin uzaktan akrabası TDI vallahi bir aylık alışveriş yapıyorduk bir hafta sonra bitiyordu eşim iki eve bakıyorum diyordu ilişkimizi kestik bir daha da ne isterse vermedim zaten konuşmayı kesmişti ondan sonra eşyalar ikinci eldi hepsi nasıl ilişkimizi kestik gerçektende farkettim de çok veriyormuş kız ilişkimiz kesildi evime yeni TV aldım tupluydu tvm ikinci el çamaşır makinam vardı bozulmuştu eşim yeni aldı yani kendimizi düzelttik gerçekten de abartmış yani sen düşün 
(7,376 puan) tarafından
Kız öksürük şurubu vardı kırıldı gittim parayla kızıma aldım geldi öksürük şurubu istedi çay bardağını yarısına kadar doldurdum dediği şey sende çok cimrisin bu ne böyle dedim abla bende parayla alıyorum
(6,441 puan) tarafından
Evi üzerine yapsaymışsın bu ne ya bir kaşık içirsin geri getirsin ilacı yarın nöbetçi eczaneden alsın anlamıyorum ya
(7,376 puan) tarafından
İşte artık canıma tak etti laf söyledim ve vermeyince de zaten gelip gitmeyi konuşmayı kesti
(6,441 puan) tarafından
Menfaatçi pislik
(7,376 puan) tarafından
Bu insanların geneli böyle
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Ikı yıldır eltımle komsuyuz bir kez semsiye istedim o daha hiç bşy istememiş biz akrabalıkta bıle böyle dglz bu nasıl komşu
0 oy
(606 puan) tarafından
Benimde vardı böyle bi komşum yeni evliyken oturduğum binada sonra diğer komşu uyardı sakın alıstırma karı koca bulduklarını sigaraya veriyorlar gećimlerini bizden karşılıyorlar
0 oy
(399 puan) tarafından
İyi yapmıssın cnm aynısını komsum banada yaptı karşımızda a101 hakmar var 2 dk mesefa herşeyi istiyordu bn kimseye diyemiyorum valla çocugumla çıkıp alıyorum millet yüzsüz artık. Bnde yok dedim sen gbi başka çare yok. Kargonuda daire kapına bıraktır  ondanda yüz buluyordur 
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Kendi evimde oturuyorum çok isterdim bir kahvesini içip zorda kaldığımda kapısını çalıp bir şeyler isteyeceğim bir komşumun olmasını ama bu başka bir şey rimel ütü pilav çok farklı ve alakasız şeyler istenmiş bence de mesafe size daha iyi olur 
(446 puan) tarafından
B3nde istiyorum komsun olsun oturup kahve icelim 4 cocugu var binaya yeni gectiler ama bi gör oglum uyuyor kapilarini bi carpiyor apartmana çıkıp asansorle oynuyor yetmiyor apartmanda bagiriyor istemiuorum ki evime gelsin 1 gün geldi ye i dogum yapmışım kimyon cayi iciyordum kavanozda masada oglu her yeri karistirmis oglumun oyuncagini kirip kimyonu masaya dökmüş bidaha gel demedim bende gitmedim
0 oy
(6,328 puan) tarafından
Benim eltim öyle ayda yılda bir yemek yapar onunda neredesye tüm malzemesini benden gelir alır. Soğan var mi salça var mı havuç var mı patates var mı. 
0 oy
(353 puan) tarafından
Daha biraz önce komsumdan krema aldım 10 dakika sonra sakız var mı diye geldiler market bakkal uzak kim gelirse gelsin evimde varken yok diyemem benim de işim düşüyor ona onunda bana komşuluk diye birşey var sonuçta 
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Benimde bir komşum mutfak konusunda ne istese veriyorum ama 3 haftadır da süpürgemi istemeye başladı ilk aldığında kocaman kağıt çekmiş oda süpürgeyi tıkamıştı her neyse yaptım 2.de gazoz şişesi kapağı çekmiş öyle tıkandı ve ona verdiğimden beri gücü azaldı süpürgenin en acısı da her defasında temizleyip veriyorum ama temizlemeden getiriyordu bende 2 seferdir istediğinde servise verdim gazoz kapağıyla kapıt tıkamış çekmiyordu süpürgem dedim anlamıştır umarım. Samimiyet gibi görünsede bazen yapılan iyilik suistimal edilebiliyor. Bir kaç günlüğüne tabure istedi 2 güne alır getiririm diye hala gelmedi geçen misafiri gelmiş eşofman istedi hala gelmedi mutfak konusuna gelecek olursakta her Allah ın günü bişeyi eksik oluyor markette çalışması ve maddi durumunun iyi olması dışında hiçbir sorun yok. Her akşam yaptığım yemekten zaten veririm işten geldi yorgun yemekle uğraşmasın diye eşim yaptığın iyilik suistimal ediliyor bence artık dur demelisin diyor 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ben bir mayalik yoğurt istiyorum arada bir oda çok utana sıkıla istiyorum nasıl bu kadar rahat istiyorlar anlamıyorum 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Önünü kes canım komşuluk diyenler olmuş ama bu kadarı fazla yemek tatlı gönderirsin köyden gelenin olur bir tabakda o sebeblensin dersin ama bu ayrı benim eşim bu soğukta aylık iş buldu çalışıyor yağmur çamur demiyor mesela komşunun eşi ee iş yok diyormuş yatıo evde 3 çocuğu var sütü benden istiyor verdim sonra baktım koli ile ya küçük kızıda ondan al koli ile var demiş birde bana söylüyor bende kızım sütü çok içiyor olmuş paketi 20tl veremem sürekli dedim devlet veriyor diye istiyor ama devletten gelene kadar kendim daha 10 paket daha alıyorum yıkılacak yer arıyor hepsi 
0 oy
(439 puan) tarafından
Karşı komsumda benden un istemisti cıvık tutmuş unu da kalmamış bir kilo vermiştim hemde hiç kullanmadım olsun başımızın gözümüzün sadakası olsun....bende olmadimi kaynanam yakın direk gidip ondan alırım onda yoksa eşimi ararım alıp gelir çalışıyorsa bı şekilde biriyle gönderir sureklide birseu istenmez ben utanırım valla
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Uzak dur bence utanmaz olmuş komşun
0 oy
(756 puan) tarafından
Bizde komşularımızla hep isteriz aile gibiyiz çok şükür hiç böylr şeylerin lafını etmeyiz. Ne zaman başımız sıkışsa isteriz ama iyi niyeti suistimal etmeden abartmadan tabi 
0 oy
tarafından
Bildiğin beleşci bu, utanmaz 
0 oy
(483 puan) tarafından
İnsanlık 1 2 olur yardımcı oluruz ama baktık işi menfaat boyutuna taşıdı bizde de az benim kullanmam lazım diyip yok diycez . Benim eşim evde bi şey yoksa birinden istememi asla istemez . Paramız varsa onu alcaz yoksa paramız olunca alcaz . Komşu komşunun külüne muhtaçtır ama gerçekten durumunun olmadığını bildiğinizde öyle olmalı. Aşağı inip marketten almaya her defasında erinip komşu kapısı çalınmaz ki . 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 192 göst.
0 oy
43 cevap 597 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (314 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 260 göst.
0 oy
15 cevap 340 göst.
1 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu

379,607 soru