0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde (1,007 puan) tarafından
Kızlar bebişleriniz neler yiyor ve ne kadar yiyor günde kaç öğün ek gıda veriyorsunuz?
Bebek Ayı 10 ay 10 günlük

3 Cevaplar

0 oy
(1,253 puan) tarafından
3 öğün ek gida 3 öğün mama
(1,007 puan) tarafından
Neler yediriyorsunuz mesela? Porsiyon ne kadar oluyo? Bi kase yarım bardak felan?
(1,253 puan) tarafından
Valla ben 1 kaseye yakin yediiriyorum corbayi falan. 1 öğün meyve . Meyveleri yogurdun icine rendeliyorum bazen oyle yediriyorum bazende eline veriyorum alışsın diye. Kahvaltida yumurta sarısı 3 4 adet cici bebe labne peynir pekmez ceviz bunlari ezip yediriyorum püre şeklinde
-Reklam-
0 oy
(597 puan) tarafından

Ornek vereyim cnm:

Sabah 5-6da kalkiyor, kraker tarzi bisey veriom

8:30 -09:30 arasi mamasini eline veriom onu icerek uyyor. 

11:00 gibi bizimle kahvalti yapiyor: tereyagli peynirli yumurta, tost ufak ufak dograyip inune koyyorum veya yufka ile donderme yapiyorum ufak ufak onune kesiyorum (kirsehir usulu yumirta kizartmali durum diye bilirim) veya melemen yapip ekmekle veriyorum yani tamamen keyfime bagli ve biz ne yiyoz ona bagli. Genelikkle bebegime ozek bise yapmamaya calisirim heralseyi yesin diye (kivaminda ve saglikli) 

Sonra 2 3gibi ara ogun yaparsa yapar, oda genelikle meyve veya kraker olur. 

5 6daaksam yemegi vakti o an biz ne yiyosak onada o. Kofte, patatew, sebze corbasi, brokoli, bruksel lahanasi, pilav fasulye, makarna, tavuk, balik vs vs vs. Yani gercekden biz ne yiyosak onu vermeye calisiom. 

Bruksellahanai, brokoli, makarna bunlari kendi yiye bilio. Yemekden sonra bi tatli veriom bazen kek, biskuvi vs(kendi yaptigimdan) 

8 9 gibi ayran veriom arada bi guzel uyusun diye (hep degil)  

9gibi uyyor 11 12de uyku arasinda mama veriyorum. 

(597 puan) tarafından
Yani 2 mama 2ana ogun 1ara ogun. Arada icecekleride meyve cayi, papatya cayi, su
(1,007 puan) tarafından
Masallah valla bacıııııı bizimkisi de yese keske varya deliriyom artık :(
(597 puan) tarafından
Belki sarece bir donemdir cnm. Benimkide 1hafta fln hic yemedi mamayi bile zor iciodu sonra duzeldi. Vallaha ben 6aylikken iskembe icirdim, sarimsakli yogurtla manti, kiymali melemen hic biseyden esirgemedim. Sonradan tanisririsam ywmekle bu sefer ya yemez yada sobrada gorme obur olur diye. Bugun 3buvukda ayaklandi 7de cok acikti yarim sut ekmegi verdim (yani ufacik yarim sutku pogaca dusun) onla oyalansin diye, 8geciodu mamasini verdim(150ml yaptim normalde 180yqpardim ama ekmek yedi diye bir olcek az verdim) 8bucukda uyudu
(1,007 puan) tarafından
Kız masallah sübhanallah nazar değmesin bebişee
(597 puan) tarafından
Amin cnm aynen masaAllah diyelim. Hic esirgeme ver eline biseler kemirsin dursun. Ben deli oluyom sanki 24saat yer supuruyomusum gibi hiss ediom ama napim alissin kendi yemeye, kendi mide sinirini kendi koymaya
0 oy
(1,007 puan) tarafından
................

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 65 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
8 Ekim 2021 Diğer kategorisinde SweetDreams00 (1,007 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 211 göst.