0 oy
166 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızım her diş çıkarması da mutlaka ateşleniyor tabi hasta olunca da ateşleniyor önceki gittiğimiz doktorlar 4 saatte bir carpol sonra dolven verin diyordu artık doktorlar çok zararlı olduğunu sadece carpol vermemiz gerektiğini ateş düşmesse carpol verdikten 1 saat sonra dolven verebilirsiniz dediler. Size nasıl dedi doktorunuz kafam çok karıştı dönüşümlü işe yarıyor bizde aksi gibi

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bızede aynı oyle demıslerdı canm 4 saat arayla donusumlu verebılırsn dıye. Ama zararlı oldugunu duydugmdan berı vermıyorum bısy olur dıye
tarafından
Bende korktum vermedim bu sefer ateş hiç düşmedi antibiyotik başladık böyle daha kötü oldu sanki
tarafından
Dolven daha etkılı calpoldense dolven kullanmak daha mantıklı o zaman canm
tarafından
Aynen carpol hiç işe yaramıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim calpol ve dolven in etken maddeleri farklidir. Calpol parasetamol icerir, dolven ibubrofen. İkisi de ates dusurucudur. Etken maddeler farkli oldugundan evet ates dusmezse 4 saatte bir verilir. Yok ben tek ilactan dewam etmek istiyorum dersen de 6 saat arayla tek calpol ya da dolven verebilirsin.
tarafından
İşte zararlı dedi doktor dönüşümlü vermeyin dedi sadece carpol verin düşmesse dolven verin dedi ama bizde carpol hiç işe yaramıyor
tarafından
Dolven calpolden daha etkili, ben 2 cocugumda da calpolden cok sonuc alamadim ama dolven koca cocugun atesini bile dusuruyor
0 oy
(2,488 puan) tarafından
Normalde 6 saatte bir verilir ama ateşi çıkıyorsa 4 saatte dönüşümlü verilir hangi doktora sorduysam aynı cevabı aldım 
tarafından
En başta öyle dedi doktorlar artık diyorlar zararlı

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 1,010 göst.
3 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Hilaltmz (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 94 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Cansel7474 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.
3 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin mom (785 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 144 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Kenanveannesi (451 puan) tarafından soruldu

381,731 soru

11,428,179 cevap

34,988 kullanıcı

...