+1 oy
716 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kizlar mama gaz yapmis bilemedim zaten bebegim kolikti normal günlük kolik krizleri zannetim dun geceden beri dogru duzgun uyumadi gunduz hic uyumadi sabah 10dan beri bir gram uyumadi yani aksam farkettimki mama gaz yapmis baska mama verdim en son gaz damlasida verdim ama nafile bas bas bagiriyor masajda yaptim yok mamanin sikayetlerini okudum icerigini degistirmisler mamanin buda cogu bebekte gaz kabizlik kusma yapmis benim kizimdada gaz kusma yapti sma bu arada mama bebek bolumundede sordum birinin bebegide smadan 1 haftadir hastanedeymis gaz birikmis cocukta kabiz olmus ben napicam simdi 2 yasindaki kizimin yemegini bile kostur kostur yedirdim akıl verin nolursunuz ?

23 Cevaplar

+3 oy
(7,654 puan) tarafından
Yanlış anlama sakın ama sanırım idare edemiyorsun yanina birini çağır 
tarafından
Şükür o gaz sorununu bende yaşadım ilk ve acemilik bu şekilde çare buldum kaç saatte besliyorsunuz 2 saatten az zamanda besleme sık beslenmekte yapar
(3,099 puan) tarafından
2de 3 saat olcak canim normalde 2 saate bi besliyordum ama suan yenj uyudu biraz rahatlasin diye bekletiyorum canim yazik dun geceden beri dogru duzgun uyumadi
tarafından
Bilmez miyim azıcık sabret geçiyor 3 aylıktan sonra
(3,099 puan) tarafından
Insallah canim insallah valla o agladikca ben dayanamjyorum oldum olasi cocuklarin aglamasini yuregim goturmez zaten ilk kizim dusup kalkmadikca pek aglamaz dogdugundan beri dustugunde bile nadir aglar yani ondan hic aliskin degilim suan esila agladikca bende agliyorum yani dayanamiyorum Allah her Annenin yardimcisi olsun
tarafından
Oturur bende ağlardım ya eşim anne kız ne yapacağım ben sizle derdi ağlayacak öyle öyle büyüyecek diye telkin ederdi ama nafile ve ben tek büyüttüm annemgile kayınvalidemgil vardı annemler uzak kayınvalidem de ara sıra uğradı çok nadir erken doğduğu için izole etmemiz gerekiyordu bende çağıramıyordum çok şükür ki şuan 9 aylığız gazımız yok Elhamdülillah diş sancımız var bizimde RABBİM bütün evlatlarımıza şifa annelerimizinde yardımcısı olsun  be işlerimizin  Bütün gelişimlerine kolaylıkla geçirmeyi nasip etsin
-Reklam-
+1 oy
(290 puan) tarafından
Bende sma kullanıyorum 

Alla alla şuan korktum bi
(3,099 puan) tarafından
Herkesde ayni etkiyi yapmiyabilir ben okuduklarimi soyledim
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Acile gidin imkanınız varsa çocuğu rahatlatır onlar yoksa kivranir durur yavrucak yazık günah. Eczaneden lavman alanı da okumuştum burda ama ne kadar doğru bir şey bilmiyorum
0 oy
(643 puan) tarafından
Zeytinyağı karnina sür masaj yap sırtını sivazla sürekli ben öyle yapiyordum başka bi damla kullan
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bence hastaneye goturmelisin imkanin varsa. 
0 oy
(119,168 puan) tarafından
annen falan gelse kalsa sende boyle olmaz zorlaniyon
0 oy
tarafından
Hastaneye gıdebılırsenız gıdın lavman yapsınlar aslında cok zor durumda kalmadıkça yapılmaması lazım ama çocuk kıvranıyorsa gıtmen lazım 
0 oy
(48,531 puan) tarafından
Masaj yap canim gaz damlasina devam et emziriyosan kimyon corek otu.kaynat.ic
0 oy
(7,675 puan) tarafından
Sırtı sana dönük bir şekilde karnına ellerini koy ve evin içinde öyle gezin. Kucağına yatır yüzüstü. Öyle dolaş. Karnına ılık bir havlu koy çoraplarını da ısıt. Adaçayı yağı karnına bir damlacık çok faydasını gördüm sizde de işe yarayabilir belki
0 oy
(2,704 puan) tarafından

İmkan varsa hemen götür acile, olmadı yarın çocuk doktoruna gidin. Bebelac da güzel aslında, ben oğlumda hep onu kullanmıştım. Geçmiş olsun canım 

0 oy
(795 puan) tarafından
once bi sakin olun sizin gerginliginiz de bebege yansir sonra bi dus aldirin masaj yapin karnina ılık havlu koyun mumkunse karninin ustune yatirin yanindayken baktiniz olmuyor rahatlamazsa hastaneye goturun lavman yapiyolar cok gecmis olsun bir de youtubda masaj hareketleri var onlari yapin 
0 oy
tarafından
En iyisi acile git gazıni çıkarsınlar cnm. Allah bebegine rahatlik versin.bizde oglumda cogu gece hastaneye koşardık. Insallah gecer
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Bi acile götür gaz sıkışması vardır belki inşaAllah düzelir çok geçmiş olsun canım
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Her mama her bebekte aynı etkiyi göstermiyor ki ama öyle okuduklarına bakma bazı bebekte gaz kabızlık yaparken diğerine çok iyi geliyor eğer o kadar ağıyorsa yazık ya hemen acile götür belki farklı sıkıntısı var sen gaz olduğunu düşünüyorsun
0 oy
(196 puan) tarafından
En başta çocuğu sıkı giydir ayaklarına iki çorap giydir her gaz damlası her çocuğa yaramıyor damlayı değiştir, kendinde gazlı şeyler yeme bol bol kimyon ye yediğin herşeye kimyon dök sütünden bebeğe geçer, karnına hafif masaj yap internette gaz videoları var, beşikte salla sallayınca biraz sancıları dağılıyor gibi ama çok ağlıyor ve dayanamiyorsa doktora götür onlar çıkarıyor 
0 oy
(423 puan) tarafından
Hangi mama csnim 
0 oy
tarafından
Çörek otunu kaynamaya yakın içine rezene at biraz kaynat bire bir gaza benim kızımda aşırı kusuyordu aynı şekilde gaz birikmiş zinco yazdılar fayda etmedi gitti. Babam gecenin bı yarisi metsil aldı ne bin şükür kesildi Gazi felan tabi çörek otu rezene içtim bende birde zeytinyağı verdim kabizligina
0 oy
(476 puan) tarafından
Bende sma aldım almaz olaydım bebeğim kusturdu gaz yaptı Bir de aşırı derecede balık kokuyor iğrenç bir balık yani burnumu bile yaklaştıramıyorum mamaya hipp convertif mi ne ondan aldım oda aşırı kabızlık yaptı 2 gündür hep poposu çatladı kızımın mahvoldu hâlâ da kabız Aptamil conformil denicem bide of of 
0 oy
tarafından
Rezene çayı içirebilirsiniz birde onu deneyin 3 çay kaşığı falan içebilir 
0 oy
(41 puan) tarafından
Kimyon içir.. Biz hep kimyon içirdşk.. 1 cay kasıgı.. Sonra 3 6 VS. 

Benim kıızm 2 bucuk yasında kimyon cayı vereyim 1 bardak içer cok seviyor. Cunku anne sütü ile hep kimyon içti

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 839 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hhshs (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,336 göst.
6 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Babe (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 282 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 226 göst.