+1 oy
717 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kizlar mama gaz yapmis bilemedim zaten bebegim kolikti normal günlük kolik krizleri zannetim dun geceden beri dogru duzgun uyumadi gunduz hic uyumadi sabah 10dan beri bir gram uyumadi yani aksam farkettimki mama gaz yapmis baska mama verdim en son gaz damlasida verdim ama nafile bas bas bagiriyor masajda yaptim yok mamanin sikayetlerini okudum icerigini degistirmisler mamanin buda cogu bebekte gaz kabizlik kusma yapmis benim kizimdada gaz kusma yapti sma bu arada mama bebek bolumundede sordum birinin bebegide smadan 1 haftadir hastanedeymis gaz birikmis cocukta kabiz olmus ben napicam simdi 2 yasindaki kizimin yemegini bile kostur kostur yedirdim akıl verin nolursunuz ?

23 Cevaplar

+3 oy
(7,654 puan) tarafından
Yanlış anlama sakın ama sanırım idare edemiyorsun yanina birini çağır 
(119,349 puan) tarafından
artim bitmis soryy
(3,099 puan) tarafından
Canim senin yorumlarinda cok sert yanlis anlamada benim ne durumda oldugumu bilmiyosun onun aglamasi benim idare edemedigim anlamina degil uzuldugum anlamina geliyor
(7,654 puan) tarafından
Önemli degil de görünen köy klavuz istemez
(48,700 puan) tarafından
Kiz gazla onun ilgisi ne
(7,654 puan) tarafından
Valla caresiz bir anne görüyorum gazla ilgili 10 post acmiştırsın 2.çocuğun tecrubelisin aslında
lohusaligi atlatamadi bence
(7,654 puan) tarafından
O kaniya vardım ikbal postlarina bakarsan görürsün
(7,654 puan) tarafından
Olabilir herkesin farkli geçiyor
(3,099 puan) tarafından
Yok artik ya bu kadar olamazsiniz bir anne olarak sizden kizimi rahatlatacak tavsiyeler istedim cunki ben bildiklerimin hepsini yaptim farkindamisiniz o bir bebek ve uyumasi lazim idare edemiyor olsam saatlerce kucagimda ten temasi yaparak uyutmaya calismam bu kadar olamazsiniz bilmeden yorum yapmaniz harika!!
(7,654 puan) tarafından
Postlariniza gaz icin yapabileceğim tüm tavsiyeleri yaptim farkli bir sorunu olabilir tenkit icin yazmadim saldirma hemen
(48,700 puan) tarafından
Gormedim postları pek girmiyorum. Her bebek bir olmuyo ilkinin gazi yoktur belki. Bide yetisemeyebikir ben tek cocukla gaz yuzunden Sürünüyodum resmen
(7,654 puan) tarafından
Yardima ihtiyacı var bu bir öneri
(3,099 puan) tarafından
2 cocukluyum evet ama ben ilk kizimda ne gaz ne uykusuzluk gordum aglamazdi bile halen oyle yorumlarina dikkat edersen sevinirim her anne gibi bende tavsiye istedim yalniz tekrar hatirlatiyorum idare edemedigim icin degil tecrube edinmek icin sen cocugunla ilgili biseyi merak edip arastirmadinmi yapma Allah askina
kiz niye bu kadar ters cevap veriyon kotu bisi demediki yardim al birinden dedi
(7,654 puan) tarafından
Araştırdım arastiririm benim su an vicdanim rahat anneligini sorgulamadım sadece tavsiye verdim uykusuzsun belki dinlendirilmeye ihtiyacın var
(3,099 puan) tarafından
Bacilar ben hep tektim cocuklarima bakarkende tek olmayi tercih ederim bana esim yardim etmemis baska kim yardjm etcek konusturmayin beni neyse
(7,654 puan) tarafından
Su uyarıyı kim verdi?
Korkak
(7,654 puan) tarafından
Kolay gelsin
one giz azoya yaz hemen kaldirir uyariyi
(12,777 puan) tarafından
Kız uyarıyı kaldırdım da idare edememek le ne alaka be yavru mama dan gaz yapmış anlamamış demekki o da
(7,654 puan) tarafından
Ben arkadasin postlarini biliyorum ona istinaden yazdim sadece bu post icin degildi
tubisim kuzeyde kolikdi tek bakmak zor berbat zor cidden ana baba baci kim varsa yakinda yardim istemeli ben en az 3 ay peynir ekmekden baska bisi yemediydom kaldiki bacinin 1 bebesi daha var
(12,777 puan) tarafından
Ya kuzu öyle de olsa şimdi iyice üzülür oda biliyodur bazı şeyi de mamayı bırakır kendinin yetersiz olduğuna kadar sorgulayabilir :/
(7,654 puan) tarafından
O yüzden yazdım ama anlasilamadim antidepresan kullanimina başlamış alışana kadar onlar da fevrilik uyku yapar bi süre birisi size destek olmalı
(12,777 puan) tarafından
Kız sevda ben doğurdum kimse istemedim defne 3 yaş olacak hastaneden tut 40 kadar  gece gündüz ben baktım gaz olsun olmasın 2iz bile olacaktı ben tek bakacaktım şimdi belki yetemiyor olabilir elbette ama bunalıma daha çok girer iyice üzülür
(48,700 puan) tarafından
Sen öyle diyosan oyledir☺️
(12,777 puan) tarafından
Himmm şimdi baktım da daha da üzüldüm
Amaaan yazık keşke yakın olsak yardım ederdim
o kullandi ilaca vicudu alisana kadar mutlaka destek almali bende tek baktim kuzeye kimsem yoktu biliyon kolik bebek feci zor
(3,099 puan) tarafından
Yaklasik bi kac gundur gazla ilgili post paylastigimj hatirlamiyorym dogru damlayi bulduk şükür ama bugun mama degisimi yapmistim bebegim her mamayi ictikten sonra agiz dolusu kusuyordu aksam farkettim ben mamadan oldugunu dirwk degistirdim mamasini damlasinida verdim ama fayda etmedi gene kolik zamanlari vardi ama 1 kac saat verdigim damla azaltmisti buyuk oranda
(4,089 puan) tarafından
arkadaş başka postlarda açmıştı dünden beri yani bence hala lohusa depresyonunda bunda bişey yok yazık bencede yanında biri olmalı idare edemiyorsun demek kötü bi annesin demek değil ki zaten diğeri daha iki yaşındaymış ya o da bebek bi taneyi ben idare edemiyorum zaman zaman annemden kayınvalidemden yardım alıyorum doğumdan sonra dönüşümlü iki ay benimleydiler yardım almak kötü annelik değil bence arkadaşta yanlış bişey dememiş ben olsam bu durumda yalnız kalmak istemem asıl
(12,777 puan) tarafından
Bu duruma gelecek kadar kimseden destek görmemiş galiba :/ neyse olur böyle şeyler gaz masajı yap damlasını da vermişsin sakinleşir korkma çok kötü ise elbet bı acile gidin ailen yakında ise Bi süre onlarla kal
(3,099 puan) tarafından
Sevdacım bu konulara pek girme taraftari degilim ama beni zaten psikiatrilik duruma getiren dogum sancimda bile kimsenin yaninda olmamasi hani idare edemiyorsun dedin ya hml adini bilmiyom bacim ben sancili halde iken aksama kadar evde kizima baktim hep tektim diye bu yuzden dedim ondan onceside kimse yoktu yani yanimda
(7,654 puan) tarafından
Ben kötü bisey demedim sana canım bende 10 martta dogurdum annem cihazlı hasta gelemedi ki evime hic gelmedi uzağız tek esim vardi basur oldum normal dogumda çok cektim ama allaha hep dua ettim esim bide allah yardim etti
(48,700 puan) tarafından
Keske.anne kayinvalide kardeş hals teyze kim varsa destek olsa sana. Hepimiz en zor zamanda tek baktik ta senin durumun daha zor canim.annelik olarak idare edersin çocuklarına bakarsinda bide evin isleri o yukler var eski postuna baktim yanında birinin olup sana destek olmasi lazim gerçekten eminim cok guzel bakiyosundur çocuklarına orasi ayri senin kendin icin lazim bu hml bunun icin demistir
iste keske birini cagirsaydin ne bilim yaaa hani hic kimse olmasa bulunurdu biri turkiyedesin sonucta ooff neyse iyi geceler
(48,700 puan) tarafından
Gelmediler mi bulunmuyo sevda bazen gelselerde ise yaramiyorlar
(3,099 puan) tarafından
Kimse yok ikbal oyle insan olan insan yok benim hayatimda
bacim kimse bakmasa ne bilim yaa ucretli bile olsa gene bulunur hadi maddi durum yok hani insamlik icin gene bi konu komsu gelir
(12,777 puan) tarafından
Sen güçlü bı annesin kimse gelmedi ise muhtaç değilsin toparlan 2 evladın var elbet geçecek bu günler
kiz sen nerde yasiyon eskisehirdeysen annem gelir sana
(48,700 puan) tarafından
Allah merhametli insanlar la ksrsilastirsin canim. İnsallsh gaz.gecer altta yazdım öneride bulundum
(7,654 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun dünyanın en iyi mamasını kullanirsin gaz yapar ama bilinmeyen marka yapmaz bebek mamasını da kendi seçiyor mümkünse farkli markalari deneyerek deneme yanilma ile bulacaksın
(3,099 puan) tarafından
Cok sagolun dusunmeniz yeter Allah razi olsun
tarafından
Merhaba özellikle sakin ol bu kadar ağlamadı seni panikleştirmiş. Ütü de bez ısıt. Ayaklarının altına çok sıcak olmayacak şekilde su koy. Geçmezse zeytinyağı veya yoksa vazelini karnına sür battaniyenin arasına kundakla ve ayağında ritmik bir şekilde sağla zaten sonra kendisi çıkarır. Baştaki yorumları okudum bazen çaresiz kalabiliyorum. Bu kadar acımasız yorum yapmasanız keşke
(3,099 puan) tarafından
Cok sagol h.m.z şukur biraz rahatladi uyudu bende 2yi bekliyorum karnini doyurcam
tarafından
Şükür o gaz sorununu bende yaşadım ilk ve acemilik bu şekilde çare buldum kaç saatte besliyorsunuz 2 saatten az zamanda besleme sık beslenmekte yapar
(3,099 puan) tarafından
2de 3 saat olcak canim normalde 2 saate bi besliyordum ama suan yenj uyudu biraz rahatlasin diye bekletiyorum canim yazik dun geceden beri dogru duzgun uyumadi
tarafından
Bilmez miyim azıcık sabret geçiyor 3 aylıktan sonra
(3,099 puan) tarafından
Insallah canim insallah valla o agladikca ben dayanamjyorum oldum olasi cocuklarin aglamasini yuregim goturmez zaten ilk kizim dusup kalkmadikca pek aglamaz dogdugundan beri dustugunde bile nadir aglar yani ondan hic aliskin degilim suan esila agladikca bende agliyorum yani dayanamiyorum Allah her Annenin yardimcisi olsun
tarafından
Oturur bende ağlardım ya eşim anne kız ne yapacağım ben sizle derdi ağlayacak öyle öyle büyüyecek diye telkin ederdi ama nafile ve ben tek büyüttüm annemgile kayınvalidemgil vardı annemler uzak kayınvalidem de ara sıra uğradı çok nadir erken doğduğu için izole etmemiz gerekiyordu bende çağıramıyordum çok şükür ki şuan 9 aylığız gazımız yok Elhamdülillah diş sancımız var bizimde RABBİM bütün evlatlarımıza şifa annelerimizinde yardımcısı olsun  be işlerimizin  Bütün gelişimlerine kolaylıkla geçirmeyi nasip etsin
-Reklam-
+1 oy
(308 puan) tarafından
Bende sma kullanıyorum 

Alla alla şuan korktum bi
(3,099 puan) tarafından
Herkesde ayni etkiyi yapmiyabilir ben okuduklarimi soyledim
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Acile gidin imkanınız varsa çocuğu rahatlatır onlar yoksa kivranir durur yavrucak yazık günah. Eczaneden lavman alanı da okumuştum burda ama ne kadar doğru bir şey bilmiyorum
0 oy
(643 puan) tarafından
Zeytinyağı karnina sür masaj yap sırtını sivazla sürekli ben öyle yapiyordum başka bi damla kullan
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bence hastaneye goturmelisin imkanin varsa. 
0 oy
annen falan gelse kalsa sende boyle olmaz zorlaniyon
0 oy
tarafından
Hastaneye gıdebılırsenız gıdın lavman yapsınlar aslında cok zor durumda kalmadıkça yapılmaması lazım ama çocuk kıvranıyorsa gıtmen lazım 
0 oy
(48,700 puan) tarafından
Masaj yap canim gaz damlasina devam et emziriyosan kimyon corek otu.kaynat.ic
0 oy
(7,745 puan) tarafından
Sırtı sana dönük bir şekilde karnına ellerini koy ve evin içinde öyle gezin. Kucağına yatır yüzüstü. Öyle dolaş. Karnına ılık bir havlu koy çoraplarını da ısıt. Adaçayı yağı karnına bir damlacık çok faydasını gördüm sizde de işe yarayabilir belki
0 oy
(2,704 puan) tarafından

İmkan varsa hemen götür acile, olmadı yarın çocuk doktoruna gidin. Bebelac da güzel aslında, ben oğlumda hep onu kullanmıştım. Geçmiş olsun canım 

0 oy
(795 puan) tarafından
once bi sakin olun sizin gerginliginiz de bebege yansir sonra bi dus aldirin masaj yapin karnina ılık havlu koyun mumkunse karninin ustune yatirin yanindayken baktiniz olmuyor rahatlamazsa hastaneye goturun lavman yapiyolar cok gecmis olsun bir de youtubda masaj hareketleri var onlari yapin 
0 oy
tarafından
En iyisi acile git gazıni çıkarsınlar cnm. Allah bebegine rahatlik versin.bizde oglumda cogu gece hastaneye koşardık. Insallah gecer
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Bi acile götür gaz sıkışması vardır belki inşaAllah düzelir çok geçmiş olsun canım
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Her mama her bebekte aynı etkiyi göstermiyor ki ama öyle okuduklarına bakma bazı bebekte gaz kabızlık yaparken diğerine çok iyi geliyor eğer o kadar ağıyorsa yazık ya hemen acile götür belki farklı sıkıntısı var sen gaz olduğunu düşünüyorsun
0 oy
(196 puan) tarafından
En başta çocuğu sıkı giydir ayaklarına iki çorap giydir her gaz damlası her çocuğa yaramıyor damlayı değiştir, kendinde gazlı şeyler yeme bol bol kimyon ye yediğin herşeye kimyon dök sütünden bebeğe geçer, karnına hafif masaj yap internette gaz videoları var, beşikte salla sallayınca biraz sancıları dağılıyor gibi ama çok ağlıyor ve dayanamiyorsa doktora götür onlar çıkarıyor 
0 oy
(423 puan) tarafından
Hangi mama csnim 
0 oy
tarafından
Çörek otunu kaynamaya yakın içine rezene at biraz kaynat bire bir gaza benim kızımda aşırı kusuyordu aynı şekilde gaz birikmiş zinco yazdılar fayda etmedi gitti. Babam gecenin bı yarisi metsil aldı ne bin şükür kesildi Gazi felan tabi çörek otu rezene içtim bende birde zeytinyağı verdim kabizligina
0 oy
(476 puan) tarafından
Bende sma aldım almaz olaydım bebeğim kusturdu gaz yaptı Bir de aşırı derecede balık kokuyor iğrenç bir balık yani burnumu bile yaklaştıramıyorum mamaya hipp convertif mi ne ondan aldım oda aşırı kabızlık yaptı 2 gündür hep poposu çatladı kızımın mahvoldu hâlâ da kabız Aptamil conformil denicem bide of of 
0 oy
tarafından
Rezene çayı içirebilirsiniz birde onu deneyin 3 çay kaşığı falan içebilir 
0 oy
(41 puan) tarafından
Kimyon içir.. Biz hep kimyon içirdşk.. 1 cay kasıgı.. Sonra 3 6 VS. 

Benim kıızm 2 bucuk yasında kimyon cayı vereyim 1 bardak içer cok seviyor. Cunku anne sütü ile hep kimyon içti

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 843 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hhshs (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,354 göst.
6 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Babe (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 283 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 229 göst.