0 oy
419 göst.
Diğer kategorisinde (1,066 puan) tarafından
Sevgili anneler oğlum 4 yaşında fakat prematüre doğdu bu yüzden yaşıtların biraz geri. Ona dini bilgiler vermek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum anlattığımı anlıyor ama kafası karışsın istemiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Oğlumu nasıl güzel bir şekilde yetiştirebilirim? 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Lokman aleyhisselamın oğluna nasihatine yer vermiştir Allah azze ve celle ayette. 

Lokman suresi- ve iz gale lugmanu libnihi ve huve yaizuhu ya buneyye la tuşrik billah inneş şirke le zulmun azim... 

Ey oğulcuğum! Allah'a şirk koşma çünkü şirk büyük bir zulümdür. 

Bizim yavrularımıza ilk şirk nedir bunu öğretmemiz lazım. Şirkin çatısı tağuttur. Tağutu bilmeyen şirkten kaçamaz beri olması düşünülemez. Bir insan bilmediği şeyden beri olamaz mümkün değil. Yavrularımıza öğrenip öğretmemiz lazım. Alimlerin çocuklarına ilk verdiği eğitim kitaplarda mevcuttur. 

Amentu billah kefertu bittagut 

Allah'a iman ettim tağutu reddettim. 

İki kitap önereceğim bunları al oku inşaallah canım. Bana dua edeceksin bi iznilah 

Faruk Furkan- la ilahe illallah ne demek biliyor musun? 

Ebu Sehran es suvari- cennete  davet var 

( Şehadet kitap adlı siteden sipariş verebilirsin) hayırlı  geceler
tarafından
May00 öptüm seni güzelim
tarafından
Rica ederim canım. Amin
tarafından
Rahmanın kulu sen cok guzelbilgiler veriyorsun Allah razi olsun senden.gecen oglumun ismi hakkindada beni rahatlatmisdin
tarafından
Amin. Çok sağol duaların için canım...
(1,045 puan) tarafından
Allah razı olsun bende arayış içindeydim bu dediğin kitaplara bakayım inşallah
-Reklam-
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Prematüre doğan bebekler yasitlarindan pek geri olmaz orda bi yanlışın var canım 

Önce Allahin varlığını anlatmaya başla 

Böyle cocuklar icin sübyan kurslari var cevrende varsa.mutlaka gönder 
(1,066 puan) tarafından
Geri dediğim yaşıtları 3 yaşında cümle kuruyordu benim oğlum 3 yaşında anne diyebiliyordu geç yürüdü geç konuşmaya başladı.  Burda bildiğim kadarıyla yok o yüzden evde ben öğretmek istedim
(7,654 puan) tarafından
Ablamin ikizleri 33.hafta da doğdu maşallah şu an 4.5 yaşındalar yaşıtları ile ayni seviyede tabi her çocuğun gelisimi bir olmuyor o ayri konu
Internetten ilahiler dinlentirin basit seviyede çocukların anlayacagi tarz da kuran Elif Ba si var oralardan baslatabilirsin
(1,066 puan) tarafından
Oğlumda 31 haftalık doğdu tabi her çocuk bir olmuyor. Teşekkür ederim
(7,654 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(333 puan) tarafından
Canım sen din konusunda detaylı bilgi veremezsin ancak yüzeysel bir bilgi verebilirsin. Onu da günlük yaşantıdan örneklendirerek anlatırsan çocuğun hafızasında daha iyi yer edinmiş olur. 
(1,066 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim deniycem muhakkak
(1,066 puan) tarafından
Temel şeylere başladık Rabbim Allah Allah birdir dinim İslam kitabım kuranı kerim gibi şeyler onları ezberledi sorunca söylüyor
0 oy
tarafından
Kübra tongar ı takip et canım instagramdan bide youtube da videolarını incele birde dini çizgi filmler izlet internetten bulup 
(1,066 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım hatice kübra kadının adı eksik bilgi verdim :)
(1,066 puan) tarafından
:))) tamamdır
0 oy
(603 puan) tarafından
2 yıl sübyana verdim. 5 yaşında 10 dua ezberledi. Anlamlarını öğrendi. Allahtan korkmamayı sevmeyi öğrendi. Çok etkiledi kızımı Ahlaken ve dinen çok memnun kaldım. Şimdi 8 yaşında orda öğrendiklerini hala unutmamış.
(1,066 puan) tarafından
Maşallah ne güzel burda da olsa bende göndermek isterim
(603 puan) tarafından
Sağ ol canım. Resmi olarak yoklar zaten mahalle aralarında evlerdeler. Mahalleende birine sor illaki vardır nerde oturuyordun? Gerçekten çok faydasını göreceksin emin ol.
(1,066 puan) tarafından
Tekirdağ Çerkezköy canım Bi araştırayım inşallah vardır
(603 puan) tarafından
Mutlaka vardır mahalle bakkalı bile bilir :) umarım bulursun ve bulduğun yer içine siner :)
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bende kızıma çok öğretmeye çalıştım bendekini almadı ogretmenden daha güzel alıyolar ana okuluna gidiyo iki tane süre ezberledi imanın sartlarini islamin şartlarını felan hep burda okulda öğrendi su içerken oturarak icmeyi yemeğe başlarken besmele ile basliyo mesela okulun faydaları çok gerçekten kuran derside Aliyo esrelere ötrelere gecicez az kaldı☺️
(1,066 puan) tarafından
Maşallah ne kadar güzel
0 oy
(119,289 puan) tarafından
evde ogreten betul var belki horur postunu
0 oy
(1,714 puan) tarafından
İnstagramda elif öğretmentv var çocukların seveceği şekilde dini bilgiler öğretiyor isterseniz bir bakın 
0 oy
(734 puan) tarafından
Arkadaş dini eğitim bu kadar onemseme çocuğun olumsuz varsa daha eğitici ve daha sosyal bisler yapın dini öğrensin ama sırf dini eğitim saçma 
(3,603 puan) tarafından
Postu niye hortlattin arkadaşım
Ağaç yaşken eğilir ayrıca
(734 puan) tarafından
Ne alaka ama geliştirici eğtim vermesi ufakta olsa daha mantıklı dini verince ne oluck hafız mi olucak
(734 puan) tarafından
Sanane ayrıca sana mı diyorum ben
(3,603 puan) tarafından
Asıl sanane sana sormusmu dini egitimmi geliştirici egitimmi diye
(734 puan) tarafından
Sus ya

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,485 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 188 göst.
22 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _Reyhan-0 (1,688 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 112 göst.
0 oy
12 cevap 230 göst.
7 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sedagnay (281 puan) tarafından soruldu

379,654 soru

11,364,933 cevap

34,841 kullanıcı

...