0 oy
290 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (514 puan) tarafından
24 haftalik hamiletim 5 kiloluk suyu kaldrmak dusuk yapar mi

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bilmiyorum ama kaldırma bence 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bişey olmaz bana göre ama bunyeden bünyeye değişebilir bilmiyorum 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Şimdi burda kaldır derler Allah korusun lekelenme vs olablir. Siz yine de kadirmayin
0 oy
(3,205 puan) tarafından
kimse size kaldırın diye tavsiyede bulunamaz ama Mecbur Kalınca çocuklarımızı kaldırıyoruz kucakliyoruz, İnşallah bir şey olmamıştır 
0 oy
tarafından
Hamileliğin her donemi ağar kaldırmak zararlı plasenta bebektem ayrılabilir düşüğe sebep olabilir bende sıkıntı olmaz belki sende olur 5 kglukta olsa kaldırma canım ben işte yaptım agarda kaldırdım agrım cok olmustu sukur bebegımde bısey olmadı zorunlu oldugum ıcın yapmıstım küçük çocugunu kucagında tutanda var mecburi bişey olmuyo ama dediğim gibi tedbirli olmakta fayda var 
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Hamileliğim boyunca 15 kiloluk kızım sürekli kucağımdaydi
0 oy
(7,963 puan) tarafından
Bişey olmaz ama bünye meselesi yinede ne diyeceğimi bilemedim 
0 oy
(684 puan) tarafından
Bence abartmayın riskiniz yoksa neden dusuk olsun ben hamile olduğumu bilmiyordum 5 haftalik hamileymisim bodrum kattan üst kata 5 lik 4 lü su paketleri cikardim o kadar zorlandim ki ama çıkardım hamile olduğumu bilmiyodum tabi bakkalımoz vardi o zaman bile bisey olmadıysa risksizken 5 litre su hic biswy yapmaz bence tabi sen garantiye al mecbur degilsen kaldirma
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Kaldırma bence ne olacağını bilemeyiz canım. Şimdi onu kaldırdım bunu kaldırdım birşey olmadı yazarlar onlara birşey olmaması sana da olmayacağı anlamına gelmez dikkat et.
tarafından
Aynen, ya herkes, ben neler kaldırdım yazmış ama ben 25 haftalık hamileyim hergün evi süpürüp silen ben kaç aydır hafta bir anca, süpürebiliyorum belim aşşırı ağrıyo çünkü geçmiyor bir de ağrısı Bi odayı süpürüp yarım saat oturuyorum abartma olsa keşke ama abartma inan değil belim kopuyor gibi oluyo yapamıyorum herkesin bünyesi bir olmuyor
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Doktor düşük riskin var kaldırma demişse kaldırma ama normal durumda birşey olmaz.  Doğuma gittiğim gunbile tüm gün kucagimdaydi oğlum 15 kilo kendisi. 
0 oy
tarafından
Ah be gülüm ben hamileyken neler kaldırdım bi bilsen. 5 kiloyla bişey olmaz ama risk varsa dikkat etmek şart
0 oy
(846 puan) tarafından
Bisey olmaz diye düşünüyorum. 

Hatta ben bugün naptim eşimle yatağın yönünü çevirdik bazayi kaldirdik altına girdim çıktım tuttum Allah korusun 
0 oy
(937 puan) tarafından
Beş kilo sudan ne olacak ki çocuğu kucaklıyoruz taşıyoruz on kilonun üstünde 
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ama 8aylik hamileyken kislik hazirladik annemle pazardan eve yaklasik 15 dakika kilolarca domates fasulye sogan elimde tasidim bisey olmadi yani 
0 oy
tarafından
Ben hamileyken baya şeyler kaldırmıştm mecburiyetten çünkü eşim yoktu alışveriş poşetlerini tek kaldırıp eve getirirdm şimdiki aklım olsa asla yapmam
0 oy
tarafından
Ne olur ne olmaz kaldırma bence canım 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
O kadar esirgenirsede cop batar derler 
0 oy
(1,552 puan) tarafından
10 kilo ve üstü kaldırmamak gerekiyor diye biliyorum ama tabi kişiden kişiye de değişir.. Bazılarının hamileliği tehlikeli oluyor, doktor kalkıp bir bardak su bile alma diyor.. O yüzden bişey diyemez kimse
0 oy
(253 puan) tarafından
Durum gereği bazen bazı şeyleri yapmak zorunda kalıyoruz. Örneğin 4 yaşında kızım eşim evde yokken gece oturma odasında yatıyor. Ben yatacağım zaman bedigine kaldırıp götürüyorum. 16+4 um Rabbime emanet. Doktorum dikkatli ve bel ağırlığını güzel kullanirsann sorun olmaz dedi. 
0 oy
(119,346 puan) tarafından
20 haftaligim herseyi kaldiriyom

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 110 göst.
24 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Krtls_01 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 347 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde arifelif (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 114 göst.
31 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
2 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Pakize333 (1,044 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...