0 oy
383 göst.
Aile kategorisinde (473 puan) tarafından
Kizlar biz gece 1 ila 2 arası yatarız eşimle. Kızım var iki buçuk yaşında o da 12 de fln. Neyse sabah uyanıyor kızım bı ara yine uyuyoruz beraber. Ve geç uyanıyoyuz. Saat 11 12 gibi. Yani kahvaltımizj geç ediyoruz. Benm kzim zayıf bir çocuk öyle yemesi yoktur. Zorla yediririm. Bu aralar da grip fln oldu iyice zayıfladi. Şuan iki buçuk yaşında 10 kilo flndir. Ve bn artik çok mu geç kalkıyorum çocuk gecmi yiyo ondan mı zayıf diye vicdan azabı çekiyorum. Siz kaçta uyanıp çocuklari doyurursunuz. 

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kızım 9 da uyur Sabah 7 buçukta uyanır en geç 9 da kahvaltı yaptırırım 
tarafından
Akşamda sen yediriyosundur  canım arkadaşta akşam erken yatriyo seninki yatana kadar yerr sabah geç yer
tarafından
Kuzum benim kızımın gece beslenmesi var hala
tarafından
Yok canım illaki vardır da arkadaş canını çok sıkmasın her bebek aynı deyil her evin dinamiği farklı benim kızda geç yatiyo 10 da   yatiyo 10 kaliyool
tarafından
Tabiki öyle canım benimkide erkenden kalkıyor işte her bebek farklı
tarafından
İlk oğlum akşam çok erken yatardı sabah erken kalkardı banane dede vardı onlara ayak uydururduk ikinci abisi olduğu için ses gürültü filan dokuz gibi uyurlardi bu kız dahada geç yatiyo yemek abileri derken düzen böyle oldu ne yaptıysam erkene cekemedim çünkü yanına yatmami istiyo oda 10 gibi 11 gibi mesayim bitiyo evde büyüklerde biseyler istiyo ses oluyo işte bunlarda etken oluyo düzen oturt maya sabahta geç kalkiyo o zaman haliylee
-Reklam-
0 oy
(818 puan) tarafından
6da uyanip eşime kahvalti hazirliyorum 7 bucukta da oglan kahvalti yapiyo onu okula göturuyom bu saat oldu daha uyumadim 
(683 puan) tarafından
Gel sarılalım canm aynı kader :))
(818 puan) tarafından
Sarilalim valla :) zaten hamilelimten gece uyuyamiyorum gunduzde onlar gittikten sonra evin işini yapiuom iki dk oturayim derken uyuyakalmişim bi gözumu aciyom cocugu alma vakti gelmis :))
(683 puan) tarafından
Aynen canm bnmde ikiz kızlarm var sabah 5-6 dedn mi gözlerini açarlar 7 de oğlum 8 de kahvaltıya otururuz 9da eşim ve oğlum evden çıkar kızları uyutmaya geçerim. Eğer onlarla uyursam 1 saat bütün gün hiç Bi iş yapamam. Hemn evi toplarm yemk koyarm. Derken oğlan gelir. O yedi şu bu eşim 10 da gelio eve. O gelene kdr çocukları uyuturum. O gelnce de ona yemek kahve meyve derken 12 olr. Hayat eşime güzel ha :))
(818 puan) tarafından
Bunlari onlari anlatsan aman gorende diyecek insaat temizlemissin ne var ki ev işinde derler
(683 puan) tarafından
Aynen öyle derler biz yatıyoruz sanıyorlar daha bir kere uzanıp tw açmış değilim gün içerisinde
0 oy
tarafından
Sabah 7bucuk 8 ayaltayız kızım herzaman 9 bucuk en gec 10 bucuk kahvaltısını yapar hatta 10 bucukda değil 
tarafından
O saate kadar cocuk aç durmaz canım
0 oy
tarafından
Bana göre çok düzensiz. Sizle beraber oturuyor sanki. En geç 10 da uyutmaya çalış. Sabahta 9-10 gibi kahvaltı. Sizinki öğlen yemeği zamanında kahvaltı ediyor sanki. 
0 oy
(17,646 puan) tarafından
Ben erken kalkarım çünkü onlarda erken uyanıyor onlar uyanmadan sofra hazır olur olmalı bazı çocuklarda bünye olarak öyle mesela benimkiler çok güzel yerler ama boyları uzun olduğu için kilolu değiller öyledir seninkide takılma üzülme 
0 oy
tarafından
2 buçuk yasinda oglum aksam 11 gibi uyur bizde 12 gibi uyuruz sabah 8 de kalkar 8 buçuk en gec 9 da kahvaltı yapıyorum her sabah oglum da cok istahiz benim zorla vermesem asla yemez sen cok.gec kalıyorsun 
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Uyku düzeniniz yok cnm kızın en geç 10 da uyuması Lazım sabah erken kalkıp erken kahvaltı öğle ikindi yemeği derken, yeme alışkanlığı değişecek ayrıca gece en verimli saatlerde ayakta cnm 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Sabah 6 da ayakta ortalık aydınınca uyumaz. Kahvaltı da sekiz dokuz gibi yapar 
0 oy
tarafından
2 kızım var 7 ve 2 yaş..7 yaşındaki okula gidiyor ama saat 1.5ta öğlenciyiz..o yüzden erken kalkma derdi onlar için.eşim 8.30ta falan gidiyor ben 7.5ta kalkar çay demlerim kahvaltısını hazırlarım..gidince geri yatarım :)) çocuklar kalkınca kalkarım kahvaltı yaptırır evi toparlar okula gideriz tam bir saati yok
0 oy
tarafından
Cocuk öğlenden uyanıyor zaten nasil yesin bir anne olarak sizi kınıyorum 9 gibi kahvaltı etmeli çocuklar öğlende.yemeli 
tarafından
Ne var bunda bukadar buyutucek yakınımda olsa aynı şeyi söylerim sizi ne ilgilendiriyor
(2,291 puan) tarafından
Ne alaka ya benim kizimda 11 e kadar uyuyor cocugu zorla uyandirip kahvalti ettiremem ya
tarafından
Once bence arkadasın yazdıgını bir oku. Cocuk uyanıyormus ve gerı yatıyomus  farklı şeylerden bahsedıyoruz uyuyam cocugu heralde uyandırmazsın ama cocugun uyandıysa kahvaltısını yaptırırsın yatıyorsa geri yatsın. Canım burda agız dalasına girmek değil derdimiz :) arkadaşa yaptıgının yanlıs oldugunu anlatmak seninde cocugun kalkıpda geri yatıyorsa sende yaptır kahvaltısını gerş uyusun
(852 puan) tarafından
Bazen böyle yorumlar görünce karşıdaki insanı düşünüyorum...ne kadar da kırıcı sizi yani anneligjniz kınıyorum...yani ne olmuş düzensiz olabikir herkes aynı dakik olacak diye biseh mi var ...kimse dört dörtlük değildir annelik yaparken...eminim sizde bnde oda başkası da değildir...içi rahat etmemiş sormak yazmak istemiş...benim kızımda en geç on birde en erken 10 da uyur sabahta degisyo uyanma saatleri bazen dokuz buçuk bazen 10 bazen on buçuk o nezman kalkmak isterse o zamn uyanır...alt değiş emzir üst değiş kahvalti koy hazırla derken ki ben kızmla beraber yapıyorum kahvalti uyanma saatinden en geç bir saat sonra yapıyoruz kahvaltımızı...tabi sabaha kadar emr kjzim uyanınca da emiyo ...
(1,363 puan) tarafından
Sen kendi kuralina gore  bir  anneyi kinayamazsin bayan cok bilmis. Neye gore kime gore 9.da kahvaltisini yapmiş olmali??? Kim nasil yasamak isterse, oyle yasar. Herkesin yasam standarti bir degil. 18 ayda ciş egitimi zorunlu tutulmasi gibi birsey bu...
0 oy
(780 puan) tarafından
Canm gece 12 gibi yatarım en erken çocuklarin biri 4 yaşında diğeri 8 aylık ikiside 7 de uyanır o saatte kalkar hemen üzerlerini giydirirm 1 bilemedin 2 saat sonra kahvaltı sofrası hazr olur 11 12 çok geç o saatte ara öğün yediriyorum ben ikisine de kiloları da çok iyi biraz düzen olmalı bence çocuklar o saate kadar duramaz 
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Biz en geç 10da kahvaltı da oluyoruz sonra öğlen sizin kahvaltı yaptığınız saatte ben oğluma 1 kase çorba icirmeye çalışıyor oluyorum düzene sokmaniz lazım bana düzensiz geldi 
0 oy
tarafından
12 yasinda bi kizim 6.5 aylik oglum var.

Oglan gece 11 gibi ortalama uyuyor sabah 7-8 arasi kalkiyor. 11 bile cok gec, 9 a 10 a cekmeye calisiyorum.

Buyume hormonlari gece 10 ve 02.00 arasi salgilaniyor, bir cocugun bu saatler arasinda karanlik odasinda uykuda olmasi gerek. 

Sabah 7 de kizima kahvalti hazirlamak icin kalkiyorum.oglan uyandiginda da 9-9.30 gibi kahvalti ogununu veriyorum sonra emiyor ustune.

Kuzum senin soyledigin saatler bir bebek icin anormal saatler. Cekebiliyorsan uyku saatini biraz one al. Kahvaltiyi da en gec sabah 10 gibi yapmis olsun derim ki sonra ogle yemegi aksam yemegi ara ogunleri vs vakitli olsun.
0 oy
tarafından
herşey öğününde iyidir bence geç yediriyorsun  bizim en geç 10da kahvaltı bitmiş olur 3 saat sonra öğle yemeği yenir arada meyve kraker kuruyemiş yer ve aksam yemeği uyurken de süt içer 18 aylik benim kızım sende bir düzen kurmalisin 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
7 de uyanıyoruz 8 :30. Gibide kahvaltı yapıyoruz 
tarafından
Canım uyanınca süt veriyo musun
(44,603 puan) tarafından
Yok vermiyorum keser diye
0 oy
tarafından

İki çocuğumda 8 gibi uyanır küçüğüm bazen daha erken 

Büyük oğluma  09:30-10:00 gibi kahvaltı veriyorum 
0 oy
(119,086 puan) tarafından
ben 3,4 gibi yatip 8 de kalkiyom
0 oy
tarafından
Sabahları 7de uyanırım 7 bucuk gbı kahvaltı yaparız. 8de eşimi işe gönderirım kızımla biraz oyun oynar keyif Yaparz yorulur huysuzlanır 9 gbı kızımı uyuturum ev işi çocuk yemek fln nasıl akşam oldu anlamam 
0 oy
tarafından
Benim minik kuşum akşam en geç 10 da uyuyor gece de rahatsız olmazsa uyanmaz hiç maşallah diyeyim ama ben kalkıp onu emziririm uykusunda sabahta 6 da uyanırız emziriyorum yine bir saat falan uyuyor o arada kahvaltı yaparız eşimle o işe gider bende minik kuşuma kahvaltılık bir şeyler hazırlarım uyanır veririm en geç 8 de veririm canım bu arada 6 bucuk aylik benimki 
0 oy
(1,414 puan) tarafından

Ben gece 11 de yatırıp sabah 10 da bir kahvaltı 11.30 da ikinci ona özel cevizli kuru üzümlü filan kahvaltı yaptırıyorum dediğimde beni linçleyen arkadaş henüz seni farketmemiş yorum yapanlar arasında yok :)

Soruna gelince senin söylediğin saat yetişkin biri için bile geç bi saat bebeğine en geç 10 da kahvaltısını yaptırmalısın 12 de kahvaltı yaparsanız ögün atlamış olursunuz hem o bebek zayıf kalır hemde vitaminsiz kalır..

Ben sana bizim gün boyu programımızı söyleyeyim

Sabah 9.30 gibi uyanır 10 da bizle beraber ne varsa onu yer kahvaltıda.. Sonra ona ceviz kuru üzüm kuru kayısı yulaf ezmesi filan özel kahvaltı hazırlarım 11.30 da onu yer 12 de yatar 15 de kalkar bazen 13 de yatar 16 da kalkar o değişebiliyor.. 16.30 17.00 gibi çorba veya ne varsa onu yer örneğin bugün brokoli karnabahar havuç haşladım sarımsaklı yoğurt yaptım beraber yedik.. 19.30 da eşim oğlum sevdi diye yine hamsi almış onu yedi 4 tane yarım da salatalık yedi.. 22.30 da yulafezmeli irmikli sütlü muhallebi yaptım onu yedi 23. 15 filandı uyudu.. geceleri de 1 veya 2 kez kalkar emmek için.. bi de her yemekten sonra çay niyetine illa emer.. 

tarafından
Uykusu hep böyle miydi benim kızım dokuz aylık gündüz uykusu kısa süreli acaba büyüdükçe uzarmii
(1,414 puan) tarafından
Zaman zaman değişti bi süredir böyle devam ediyor ama bazen yine gündüz 1 saatlik uykuyla kaldığı günlerde oluyor uykuyu fazla takmıyorum beslenmesi güzel olsun ihtiyacı olan vitaminleri alsın oynasın yorulunca uyuyor zaten
tarafından
Benim 3 bebeğim ama bu kız az uyuyo gündüz uykusunu gece uykusu iyi şükür uyumayinca huysuz oluyo yoksa deymicemdee
(1,414 puan) tarafından
Ya yeterince doymuyordur ya yeterince oynayıp yorulmuyordur ya da bi rahatsızlığı vardır  bunları halledip uyutmayı dene hala uyumazsa bi doktorla görüş derim.. Tmm ben uykuyu pek takmıyorum ama yeterince uyuyor diye takmıyorum 1 saat az sürekli de böyle olsa doktora danışırdım..
tarafından
Biraz sallanmaya alıştı sanırsam kolik bı bebekti çünkü sallayınca gayet iyi uyuyo bırakınca uyku geçişini yapamiyo uyanınca geri dalamiyo emmiyoda bu yüzden kısa uyuyo bencee

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 267 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 187 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 136 göst.
20 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 313 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,092 soru

11,316,891 cevap

34,762 kullanıcı

...