0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde (398 puan) tarafından
kızlar doktorun dediği gibi  7 aymıydı neydi 7 ay ile 7 yaş arası önermiyolarmış sünneti doğru mu eşmin inadı yüzünden küçükken yaptıramadım şuan 2 yaşında ne zaman yaptırsam bilemedim bekliyim mi 7 yaşı yoksa şuan daha küçük anlamaZ mı dersiniz

9 Cevaplar

0 oy
(743 puan) tarafından
7 yaşı bekle canım tabi ki bende yapmadım pişman oldum ama gerçekten tranva olabiliyor cocularda 
(398 puan) tarafından
o zamanda büyük oluyo daha çok acısını anlar sanki
(743 puan) tarafından
Evet ama artık bilincinde olur konuşarak anlasirsiniz herşey çok ilerledi daha kolay geçer bence
-Reklam-
0 oy
(288 puan) tarafından
Ben 3 aylıkken yaptirdim ve hiç anlamadi 1 haftada iyileşti ve iyikide yaptırmıştım şuan emekliyor zor olurdu benim için bezliyken özellikle daha çabuk iyilesiyor idrarı antibiyotik gibiymis canım öyle derler daha erken iyilesirmis tavsiyem ne kadar erken okadar iyi
(398 puan) tarafından
evet ben doğduğunda istedim hatta sezeryanlıydım 2 gece kaldım ya o ara iyileşir hem bişey olsa hemen doktorda burda bakar dedim ama eşim kendini anlasın bilsin diye diye 2 yaş oldu beklicem artık 7 yaşı
tarafından
Yaralı parmağa işemez dedikleri doğru demek ki çişin faydası varsa :D
(288 puan) tarafından
Benim kardeşim 9 yaşında sünnet olmuştu sanırım ve anneme kızmıştı neden bebekken yaptırmadın diye ağlıyordu bende erkek olduğunu öğrenince bebeğimin dedim hemen yaptırılan büyüyünce daha zor he 4-5 yaşına gelince sünnet mevlidini zaten yapicam kıyafetini giydirip önemli olan niyet zaten canım aslında bezden çıkarmadan yaptırsanda iyi olmazmi
(398 puan) tarafından
bana kalsa yarın yaptırırım ama doktor travma oluşturur diye yapmıyor önermiyoruz diyor bende küçük diye yaptırmak istedim ama işte 7 yaşa kadar beklicm mecbur
(288 puan) tarafından
Hayırlısı olsun insAllah canim
0 oy
(3,389 puan) tarafından
2 ile 6 yaş arası önermiyolar canım
(3,389 puan) tarafından
Oglm 13 aylk 25 gün oldu yaptırlı şükür
(398 puan) tarafından
hatırlattın canım sağol mecbur beklicez bakalım
(3,389 puan) tarafından
Rica ederm canm ne demek hayırlısı inş
0 oy
(1,556 puan) tarafından
2 yaş ve 6 yaş arası psikolojik olarak etkilenir die yapilmiyo die biliyorum ben canim
(398 puan) tarafından
evet başka arkadaşta öyle yazmışş  etkilenir de sanki üstümde yük  şuan küçük ve bezli ya daha çabuk iyileşir ve daha az anlar diye yaptırmak istedim
(1,556 puan) tarafından
Yani bı doktorunuzla konuşun biz 8 aylıkken yaptırdık hicbisey anlamadık bile
(398 puan) tarafından
doktor önermiyor canım yapmak bile istemiyor çok zor olur diyor çocuk için kendini bilsin diyor açıkcası
(1,556 puan) tarafından
Ozmaan mecburen bekliceksinjz
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Ben 1.5 yasta yaotirdim ölümlerden ölüm begendim en hareketli ve laf anlamaz zamanlari artik 7 yasi bekle canim sakın denemeyin bile valla
(398 puan) tarafından
aaa geçmiş olsun canım noldu ki öyle :( beklicem bakalım ama sanki şuan daha iyi olacak gibi küçük ve bezli ya daha çabuk iyileşir ve az anlar diye istedim aslında yaptırmak
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Biz 5 aylikken yaptirdik cnm 1 2 yasla 6 yas arasi yapilmiyor ya birseylerin farkinda degilken yaptiracaksin yada birseyleri iyice kavradigi zamanda ortasinda yaptirinca travma olusturuyor o yuzden onermiyorlar
(1,763 puan) tarafından
Ilk 1 ay yapilmasi onerilmiyor cnm bebek yenidogdugunda sarilik riski var oda idrarla atiliyor bebege uygulanan anestezide cigerlerden suzulup idrar atiliyor ilk bir ayda sunnet olan bebeklerde sarilik orani daha fazla oldugu icin birdaha oglun olursa aklinda bulunsin en ideal donem  2 3 uncu aylari
(2,671 puan) tarafından
Benimde şuan 5aylik yaptırmayı düşünüyorum nasıl zor mu geçti
(1,763 puan) tarafından
Yok cnm biz hic anlamadik lokal anestezi ile evde yaptirdim lazer kesim yapildi igne vurulurken bile aglamadi snrasinda bes dakika da yapildi o gun bir tej agri kesici icirdim birdaha aglamadigi icin icirmedim 10 gunde krem surdum hicbir zorlugubu girmedim ben
(2,671 puan) tarafından
Ay brnde yaptiricam tekim korkuyrm açıkçası bakamam diye birşey olur dite
(1,763 puan) tarafından
Vallaha bende tektim kuzum esim bile evde yoktu 24 saat calisiyor ama sukur hic birsey olmadi agri kesiciyi bile bir kez icirdim bilmedi yani dikisise yoktu zaten tek bir taneydi oda kendi dustu
0 oy
(272 puan) tarafından
7 yaş çok geç canım ne kadar erken yaşta yaparsan o kadar iyidir yaptır şimdi çocuğa da yazık
0 oy
(157 puan) tarafından
Erken yaptırmak her zaman daha iyi canım. 2-6 yaş arası cinsel kimliğin oluşmaya başladığı yani çocuğun pipisi olduğunu fark ettiği yaş aralığı. O dönemde sünnet çok sakıncalı çocukta iğdiş edilme korkusu oluşuyor ve ilerde bel soğukluğu erken boşalma veya cinsel ilişkiden korkma gibi durumlara sebep oluyor. 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
6 gün 6 ay 6 yaş öneriyor doktorlar canım ben 4 aylıkken yaptırmıştım mecbur enfeksiyon olmuştu ama bence sağlık sıkıntısı yoksa bekle arkadaşımın oğlumda korku kaldı bir süre bacaklarini elletmedi 2 yasindaydi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 75 göst.
19 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 26 göst.
25 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Derinimm (138 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 178 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde EceAtlas (147 puan) tarafından soruldu

380,296 soru

11,386,228 cevap

34,887 kullanıcı

...