0 oy
296 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Dün İkinci Dozumu Olmuştum Simdi 3. Dozu Cikartilar İkinci Dozunda Koruyuyuculugunun olmadığını kendileri ispat etmiş oldu. Demek ki Asi Korumuyor Olduğuma Pişman Oldum.

16 Cevaplar

0 oy
(100 puan) tarafından
Bende 2 doz oldum ama 3. Çıkmıyor
tarafından
Dün alındı bu karar
(100 puan) tarafından
Maşallah 2 doz korumayan aşı 3. Dozda mi koruyacak
(6,047 puan) tarafından
Yahu korumuyor değil koruyor ama belli bir süre seni koruyor. Yüzde yüz garanti de verilmedi zaten en azından hafif atlatiliyor . Bı aşı 6 ay vücutta antikor sağlıyor
(1,850 puan) tarafından
2 doz oldum iyikide oldum doğumdan sonra bağışıklığim düştü coronayi çok hafif atlattık. Aşı sebep oldu hafif atlattık. Grip aşısı düşünün nasıl her yıl yenisi yapılıyor.
Hem sürekli koruyacak aşıyı bulup ilaç şirketleri nasıl para kazanacak işin bide maddi boyutu var
tarafından
Benim akrabalarım da korona oldu hepside asi olmuştu . Ağır geçirdiler hiç bir hastaliklari olmamasına rağmen hastaneye kaldirildilar
-Reklam-
0 oy
(308 puan) tarafından
6 ay sonra 3. Doz diye biliyorum ama

Aşı ilk çıktığında zaten söylemişlerdi bunu aşıların sadece 6 ay koruyucululu var diye hastalık arttığı için Bi müddet sonra herkes aşısız gibi olacağı için bu kararı aldılar bence

Yoksa 6 ay sonra hastalık hafiflemiş yada bitmiş gibi dursaydı 3.doza gerek kalmayacaktı ama artış hızı son sürat devam ediyor 
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm hiç bir aşının koruyuculuğu %100 degildir. Dönem dönem aşısına göre hatırlatması ypailir. Bebek asilrinda da bu böle. Asi hafif geçirmenizi sağlıyor.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Koruyuculugu 6 ay diye bas bas bagırdılar inkar etmediler ki zaten, 2 dozunu oldum 3.olmak için bekliyorum iyiki olmuşum, bildiğin bütün aşıların yüzde yüz koruması olmaz... 
tarafından
Bundan sonra 3.dozu korumak için 4 5 6 diye gidecek o zaman çünkü bu virüs belasınin bitmesi yıllar alacak
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Al benden de o kadar,ol dediler olduk şimdi kendileri ile çelişiyolar
tarafından
3. Asi 4. Asi diye bu virüs bitene kadar aşımı olacağız ki asi beni çok kötü etkiledi. Yan etkisi oldukça fazlaydı bende
0 oy
(937 puan) tarafından
Daha çok dozlar çıkar hiç olmadım iyikide olmadım 
tarafından
Aynen katılıyorum
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Hiç bir zaman yüzde yüz koruyor diye iddia edilmedi 6 ay koruyuculuk dediler gelmiş geçmiş hiç bir asininda yüzde yüz koruyuculuğu yok çocuk aşılarının da bir cogunun hatırlatma dozları var.su an 3. Dozlar 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olan gençler için 
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Olmasaydın hiç izlemedin heralde baş baş bagiriyolardi 6 ay koruyo diye virüs çıktı asi çıksın olalım asi ckti asi niye oluyoruz gibi şeyler ckti yok şöyle yok böyle sen kndi canına düşünmezsen kimse senn canını düşünmez k.bkma artk suçlamayı bırakın bu virüs belası ülke geneli var bi turkiyede olan bisey degl ne yapsalar yaranlmyor millete ...
tarafından
6 ay koruduğu dahi meçhul benim bir çok tanıdığım asi oldu hepsi hastaneye kaldırıldı gencecik insanlar birde hiç bir hastalığı yok . Asi Korumuyor ki Almanya'da yaşayanlar bile Amerikan aşısı oluyormuş biontech olan çok nadirmis
(1,122 puan) tarafından
Canm olmasaydın o zmn yanı smdi biz napalm olmayanlar olsaydi belki smdi çoktan bitmişti bu virüs belası bagisiklign zayıfsa asılı olsanda yine ağır gecirirsin yani burda asiyi şunu bunu suclmana gerek yok
tarafından
Bu aşı olunca virüs bitmiyor ki. Öyle olsa herkes koşarak olur. Asi karşıtı değilim bu illet ne zaman bitecek Allah bilir. Belki uzun yıllar sürecek . Bu. Virüsten korumak için iyi bir asi bulunması gerekiyor. Sürekli asi olmak saçma. Bak sende diyorsun bağışıklığın zayıfsa diye asi bağışıklıgi güçlendiriyor. Herkesin kendi tercihi olup olmamak
(1,122 puan) tarafından
Ası olmak zaten herkesn kendi tercihi ona bisey demiyorm olanda bu yani başka dha etkili aşıda bulunmyo demkki elde olan bu yapack bisey yok yani ama şuda var asi olup grip gibi geçirende var . Hepimiz bıktık bu virüsten yani bıkmayan yok 2 senedir hayatimz allak bullak benim eşim 2 kez corona gecrdi piskolojisi bile yetyo yani ölümden döndü asi çıkmadan önce oldu Allah kimsenn başına vermesn en azndn dışarı çıkıp 2 nefes alabiliyorz asi çıkmadan önceki halimiz sürekli kisitlma vardı sukredelm halimize..
0 oy
(2,593 puan) tarafından
6 ay koruyuculuğu olduğunu zaten söylemişlerdi ama bu dönemde azalma olmadığı gibi artışın olmasından dolayı 3. doz kararı alındı ben ilk sinovac oldum 2 doz daha sonra biontech de oldum 2 doz aşının hiçbir yan etkisi de olmadı ama bazı insanlar aşı oldum nasılsa diye tedbiri bıraktı ve bu yüzden artmaya başladı ne kadar sürerse olmaya devam edeceğim evde küçük bebeğim var yaşadığım yerde 11 yaşındaki bir çocuk vefat etti virüsten dolayı
0 oy
(3,903 puan) tarafından
Zaten % 70 i aşılanmış olan bir toplumun bağışıklık  kazanması lazimdı hastalık  kendiliginden kaybolmaliýdı ama bakin hala tam gaz artarak devam ediyor. Haliyle aşı  demekki işe  yaramıyor. Bence hedef her sene düzenli  tüm toplumu aşılamak.  Hala hic olmadım 3.ye hamileyim 5 aylik her yandan korkutuyorlar ama nasipppp bekliyorum  icimden gidip olmak gelmiyor  .. esim de ben de olmadik. 
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Antikorlar vücutta kalmıyor ki tetonoz aşısını bile ömürlük olması için 5 doz vuruyorlar
tarafından
Onlar etki eden aşılar bu aşı etki ettiği dahi meçhul kişinin kendi bağışıklıgi önemli
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Sürekli koruyacak aşıyı bulurlarsa ilaç şirketleri nasıl para kazanacak. 

Zaten en başta denilmişti 6 ay koruyuculuğu diye
tarafından
İyi de 6 ay bile olmadı çoğu tanıdığım asi olalı hepsi hastanede yattılar ve yaşları 30lardaydi. Hiç bir hastaliklari dahi yoktu
0 oy
(9,238 puan) tarafından
1 doz oldum 2.zamanı geldi de geçiyor bile ama olasım yok
tarafından
Bende yan etkisi fazla oldu .
(9,238 puan) tarafından
1.de benim hic yan etki olmadı kolum bile ağrımadı çok şukur ama 2.de oluyormus ondan korkuyorum bnde
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Bende eşim de aşı olmadık çok şükür covid de olmadık 
0 oy
(101 puan) tarafından
3.dozun zamanı belli oldu mu. Ama bu hatjrlatma dozu olacak normal yani çocukluk çağı aşılarını da kaç doz oluyoruz en basiti tetanoz etkısı geçince yine oluyoruz. Grip aşısı her yıl tekrarlanıyor. Aşı sayesinde dısarı çıkabiliyoruz gecen kış halimizi düşünün, ve aşının kısa sürede bulunmuş olmasına şükredin bence
0 oy
(68 puan) tarafından
Aşı oldum iki doz korana oldum ama grip gibi atlattım sadece ağır bir şekilde atlatmıyorsun buna inanıyorum ses  kısıklığı ve burun tıkanıklığı vardı sadece 12 saat boyunca koku alamadım başkada birşey olmadı şükür.
tarafından
İşte o sizin bağışıklıginizla alakalı . Aşının da payı vardır illaki ama bir tanıdığım doktor bile bu aşıya güvenmiyorum dedi. Çoğu doktorlar bile olmadı.
(68 puan) tarafından
Herkesin kendi tercihi birşey diyemiyorum.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 201 göst.
11 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 337 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 161 göst.
31 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Frezya (686 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 171 göst.
24 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnalparsln (255 puan) tarafından soruldu

380,247 soru

11,384,590 cevap

34,884 kullanıcı

...