0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (1,154 puan) tarafından
Gebelikten önce 2 doz biontech oldum. 2. Dozda cok kötü oldum ateş titreme falan acilde bayıldım. Aşırı fobî oldu 21 haftalığım acaba olmalı mıyım aşı korkuyorum bebeğim için ya etki yaparsa ona 

13 Cevaplar

+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Sana olma derim bir surude sebep sunarim. Ama biri cikipta polemige girer gece gece kimseyle ugrasamam cunku dilimde tuy bitti bu konuda.

Kisaca durumumu özetlim. Ben isvecte yasiyorum. Hamile oldugumu ogrendigimde gittigim ilk kontrolde doktorum asi olmucaksin dedi ki isvecte gebelere yapilmiyor yapilsada ben yapmazdim gebe olmasam bile. Ve 6 aylik hamile halimle trkiyeye tatille geldim gezdim tozdum 2 2.5 ay kaldim. Dondum dogurdum ve kizim 4 aylik. Elhamdullilah ikimizde gayet iyiyiz.
(1,154 puan) tarafından
İnan bende hiç olmak istemiyorum korona olup da bebeğime zarar olmasından korkuyorum tek bide 2.dozda cok kötü oldum fobi oluştu arttk aşı olsakta korona oluyorz olmasakd
(11,217 puan) tarafından
Iste aklin yolu bir madem korumuo,sonu gelmiyor neden olucagim kesin olmuyan bir hastalik icin kendimi ve bebegimi yan etkileri kesin saptanmanis bir siviya denek yapim ki ??
(1,154 puan) tarafından
Valla billa ya... Hayırlsı inşallah
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Ol dersek olacaksan ol tabi 
(1,154 puan) tarafından
Olmak istiyorum ama iştw 2.dozdan sonra çok korktum. Belkî olan tecrübeli hamileler vardır dîye sorayım dedm
(7,654 puan) tarafından
Size kalmış bişey tecrübeler herkesin kendisine sana bi faydası olmaz hamilesin isi sansa birakma dr önermiyorsa mutlaka yaptır son pişmanlık malesef fayda etmiyor
(1,154 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim ayın 13ünde randevum var sorayım bakalım ne dicek
0 oy
(119,361 puan) tarafından
2.olan 3.asi mecbur degilmj
(1,154 puan) tarafından
3.cüsü tercihe bağlı
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Daha hiç birini yaptırmadım 
(1,154 puan) tarafından
Yapsak bi dert yapmasak Bi dert anasını satayım bu nedr :/
0 oy
(461 puan) tarafından
Bende 2.dozda hastanelik oldum serum aldım 15 gün sonra hamile olduğumu öğrendim adetim 10 gün geçince öğrendim 3.dozu gözüm kesmiyor tetoz aşısı oldum bu 2.gebeligim 1 hafta kol acısı hareket ettirmeye güçlük yaşadım 3.dozu olmicam
(461 puan) tarafından
Bende o raddeye geldim canım 3 hastane gezdim yok doktor toplantıda falan acil olacak bide en sonunda en güvendiğim gittim bildiğin oturup yere ağladım belim ağrısından zor yürüdüm istifra falan serum iyi etti Allah'tan bunda bişey olmaz belki çünkü ilkiyle ikinci arası baya kısa zaman vardı ilkinde sadece kol ağrım oldu geçti bunda da zaman aaraligi çok belki kötü olmam ama kaldiramam belki hamileliğimin başında gripte oldum kızımdan geçti onda da çok kötü oldum sanki aşı vücut direncini düşürmüştü normalde ayakta gezerek hafif atlattigim gripte bile bu sefer kanımda enfeksiyon dahi çıkmıştı o yüzden güvenemiyorum
(1,154 puan) tarafından
Bende gebelikten beri 3.defador grip oluyorum şuan da öyleym çok ağır geçmiyor elhamdülillah ama 2. Doz û unutamıyorum valla hayırlsı olsun inşallah
(461 puan) tarafından
İnşallah canım bende 22 haftalık hamileyim sağlıkla gelsinler inşallah :)
(1,154 puan) tarafından
1 hafta var aramızda :) Amiiiiiiin inşallah kardeşim benim Allah razı olsun
(461 puan) tarafından
Cümlemizden canım :)
0 oy
(695 puan) tarafından
Hamilesin bunu doktora sorsan daha dgru olur
(1,154 puan) tarafından
Sorucsm ama randevumu bekliyorum. Ol dese de cesaret edemiyorum 3.ye
(695 puan) tarafından
Ben sana ol olma diemem ben 2. Dozdan 10 saat snra etkilndm cok kotu oldm ama dün 3. Oldm daha kötü oldm koronanin butun belirtilerini yaşadm sanki yeni kendime geldim hala basm agriyor
(1,154 puan) tarafından
Iştw dıom ya 2.de baya mahvoldum ondn aşırı kararsızım
(695 puan) tarafından
İnsallah sknti yaşamazsn ama burda yazilanlara göre karar werme söyledgm gbi hamilesin eger aşı olursan Allah rast getirsin
(1,154 puan) tarafından
Amiiiiin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(1,776 puan) tarafından
2 gün önce oldum 3.dozu kol ağrısından başka bir şey yapmadı. Ama sizde tabi fobi haline geldiyse bayılacak kadar bir şey diyemem. Vaka sayıları da çok artıyor
(1,154 puan) tarafından
Evet öyle de 2.dozda baya kötü olunca acilde fobi oldu işte
Ateş ve titremeden bayılmıştm
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Ben olmayı düşünmüyorum 2 taneyi bile zorla.oldum
(1,154 puan) tarafından
Cesaretim yok benimde
0 oy
(7,199 puan) tarafından
Gebesin başına ne gelecek belli değil. Parol harici ilaç icilmezken nasıl oluyorda herkesin yapılan bir kimyasali bebeğine zerk ettirceksin
0 oy
(700 puan) tarafından
Bende 3. Dozu oldum asi karşıtı falanda değilim.ancak 3 olana 4 ol diyorlar 4 e 5..bu nereye kadar uzayacak böyle bilmiyorum
(1,154 puan) tarafından
En iyisi olmamak...
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ben iki dozu oldum ama hamile olsam 3.olmazdım herhalde. Şimdi böyle postlara ol yada olma demek de doğru değil. Bilemiyorum valla canım sana kalmış bir durum.
(1,154 puan) tarafından
Galıba olmicam ya
Teşekkür ederim canım benim
0 oy
(416 puan) tarafından
Ben hiç aşı yapmadım kararsız kaldım
(1,154 puan) tarafından
2 dozu gebelikten önce oldm da bunu olmaya niyetim yok
(416 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum rahatsız olursam kızıma bakacak kimsem yok eşim desen 5kurus etmez bebeğim çatlasa ağlamaktan bı el atmaz
(1,154 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Rabbim açar bir kapı
0 oy
tarafından
Ben olucam ayın 8 inden sonra inş

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 80 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 213 göst.
27 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 224 göst.
0 oy
11 cevap 161 göst.
31 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Frezya (690 puan) tarafından soruldu

380,382 soru

11,389,279 cevap

34,894 kullanıcı

...