0 oy
330 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından
Merhaba hanımlar ben 38 haftalık hamileyim ve Allah nasip ederse normal doğumu bekliyorum. Fakat şuan bütün doğum telasidir odur budur herşeyi unutturacak şeyler başıma geliyor. Eşimin ailesi İstanbul'da benim ailemde Trabzon'da yaşıyor. Biz eşimle birlikte Rize'de yasiyoruz ve bebeğimiz iki aileninde ilk torunu olacak. Kayinvalidem 5 çocuk sahibi ve doğum konusunda baya tecrübeli birisi bu sebepten dolayı ve ilk torun olmasından dolayı hamile olduğumu ogrendigimden beri doğumuma gelecegini bebeğin kendini toplayana kadar 1 ay civarı bizimle kalacağını konuşuyorduk eşimle ve planımız böyleydi. Annemde çalıştığı için 2 hafta izin alıp doğum öncesi doğum sonrası şeklinde kalacaktı yanımda ve hastaneyede annemi alacağım yanıma. Fakat geçen haftalarda kayınvalidem asi olmadığı için kayinpederim tarafından araba ile getirileceğini öğrendim yani bu da demek oluyor ki doğumumdan sonra kayınpederim annem ve kayınvalidemde bizimle kalacak. Hadi bir şekilde adam çıkar gezer öyle mesgul birisidir onu idare ederiz diyordum ki şimdi de başıma kayınbirader derdi çıktı :( eşimle arasında 2 yaş var ve 1 senedir memuriyeti sebebiyle gorusemiyorlar kayınbiraderimle ondan önce her dk beraber her şeyini birlikte yapan birbirine çok bağlı kardeşlerdir. Dün bana eşim diyor ki doğumumdan 1 hafta veya 10 gün sonrası için kayinbiraderim de bilet alacak izinini saklamış sene sonu diye bizimle kalacak. Tabi başımdan aşağı kaynar sular indi ve büyük bir tartışma yaşadık. Lohusalık nasıl bişey bilmiyorum ilk hamileligim ama gördüklerim kadarıyla zor ve herşeyden önemlisi ben tesetturluyum ve evimde rahat rahat gezmek isteyeceğim belki basımı kapatmadan oturmak isteyeceğim evin içinde 2 tane daha adam ve ben lohusa... Nasıl olacak bilmiyorum fakat bazen kızıyorum kendime acaba haksızlık mı ediyorum diye fakat kendi babama kardesime bile gelin kalın demedim ben çünkü neyle karsilacagimi bilmiyorum. Şuan doğum telaşından öne geçti bu olaylar ve kara kara düşünüyorum nasıl olur ne yapmaliyim diye. Sizin de doğum sonrası süreciniz nasıldı ben eşime ve ailesine haksızlık mı ediyorum sizce şuan gerçekten görüşlerinizi almak çok isterim. Simdiden teşekkür ederim rabbim herkese sabır versin inşallah zor dönemlerinde.

17 Cevaplar

0 oy
(937 puan) tarafından
Neden dert ediyorsun ki kendine zaten kayınvaliden de olacakmış senin yerinde olsam bebeğimle yatak odasında takilirdim rahatça .onlar da yesin içsin girsin çıksın otursunlar ben de rahat rahat dinlenir bebeğimle ilgilenirdim.gercek şu ki durum ne olursa olsun eşinin ailesinden birine gelmesin dersen her şekilde haksız ilan edilirsin ve eşinin gözünde suçlu olursun 
tarafından
Cok haklısın arkadasm aynı durum benmde basıma geldı onlara gelmesn dedıgn an senden kotusu olmuyo. Ama ınan bak aynısını yapayım dedım yanlarnda yatamadgım ıcn kayın peder , bırader ıkısıde vardı evde yatak odasnda kızımı aldm yanıma yattım bır gun yattım ıkıncı gun yanımıza nıye gelmıyo yanmzda nıye yatmıyo oturmuyo dedıler. Esıme laf soyledılr adam anlatmaya calısıyo normal dgum yaptım oturamadm kalkamadm sırf onlar yuzunden alttan ıltıhap kaptırdım 2 ayda ıyılestm . Kolay degıl yanı bazı ınsanlar
-Reklam-
0 oy
tarafından

Sağlıkla gelsin kuzucuk...

Anneniz 2 hafta izin alacak ise kayinvalidize söyleyin anne. 2 hafta burda o gittikten sonra gelin diye .

Sizin içinde rahat bir dönem olmuş olur. Eşinizin kardeşi ilk yeğen heves var zaten gunduz sanmıyorum evde kalsın eşiniz yokken.  O yüzde  bence bunları düşünmeyin. 

Ne güzel torunları seven bir ailen var.  Stres sıkıntı yapıp içer kuzucuguda  üzme annesi ♥︎

0 oy
tarafından
Bence onlar sana haksızlık ediyolar çok saçma ya dediğin gibi tesettürlü insana daha zor oluyo bide lohusalık zaten sıcak basar başını kapatmak bile sinir eder insanı. Birlikte oturanlara Allah sabır versin valla çok düşüncesiz davranıyolar ama kaynanan yola çıkmadan önce covit testi verip biletini alabilir illa arabayla getirilmesine gerek yok ki anlayışlı olmaları lazım duyarlı insanlarsa 
0 oy
tarafından
Ev Büyükse sıkıntı olmaz ama öbür türlü zor ya saatlerce emzireceksin uzanacaksın sürekli iki erkek çok zor olur
0 oy
(187 puan) tarafından
Bende şehirdışında ailemden uzakta yaşıyorum yanında kimin kalacağı konusu sana bağlı tabi ben annemi istediğim için annem gelecek fakat tam aynı dönemde abiminde 1 aylık bir izni var bende tesettürlüğüm abimin yanında rahatça gezebilirim abime dedim hatta annemi sen getirirsin kalırız burada diye çok şükür evimde müsait abim kendisi dedi eşinden bildiği için zor bir zaman rahat edemeyiz biz siz kendinizi toparladığınızda geliriz diye, yani kayınbiraderin bunu düşünemiyor olabilir falan kayınvalidenin demesi gerekirdi iznini sonrasına ayarlasın sonrasında gelsin kalsın mesela ama senin için zaten zor olacak birde psikolojik olarak nasıl olacaksın bilemez ki kimse bence eşinle görüş ve durumu güzel bir şekilde izah et sanmıyorum ki o da senin ve bebeğinin ilk günlerinde böyle bir strese girmenizi isteyecek 
0 oy
(136 puan) tarafından
Yatak odasindan cikamazsin artik ev adam dolu birde virus var bebekli eve niye dolusuyolar anlamadim belki dogum yapinca cok durmaz giderler ilk torunda herkes hevesli oluyo ama sıkınti yani herseye karisip dururlar allah sabir versin
0 oy
(818 puan) tarafından
Biraz düşuncesiz davranmişlar sonucta sen doğum yapacaksin ağrin sızin olucak onalrin yaninda oturup kalkamiyacaksin insan biraz duşunur yaa kayinpederinin gelmeside sacma kaynanan test versin oyle gelsin cnm 
0 oy
(612 puan) tarafından
Yani evet doğum sonrası tesettür olayına dikkar etmek gerçekten zor oluyor. Hele bir de emzirme olayı var. Ama bir hafta on güne kadar kendini baya toparlamis olursun. Bence bunu kafana takip zehir etme güzel günlerini kendine. Ne güzel evde yemeğini temizliğini yapacak kişiler de olacak. Sen rahat rahat bebeğinle ilgilen. Ama olay kayınvaliden bebeğinle ilgilensin sen temizlik yemek yap durumuna dönmesin dikkat et 
0 oy
(345 puan) tarafından
Cok clm yanlıs buluyorum yenı dogum yapmıs bır bayanın evınde erkek bulunmasından kayınpederın neyse baban sayılır ama esının erkek kardesının ne ıSı var yenı dogum yapıcaksın auReklı bEbegını emzırmen gerEKECEK. Rahat gıyınmek gerekıcek
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Canım eğer aşısı yoksa bile otobüs veya uçakla gelebilir pcr testi yaptırır.. bence haksızlık yapmıyorsun inşallah ki yaşamazsın ama hemen hemen her doğum yapan yaşıyor ve yenidoğan bebek sürekli emmeli ya bir odaya kapalı kalıcaksın emzirmek için ya onlar varken bebeği besleyeceğini söyleyip çıkmalarını isteyeceksin kaynın ne kadar süre için geliyor? tamam anlarım yeğenini görmeye gelir ama bir anda yeni doğum yapmış bir annenin evine o kadar doluşulmamalı bence
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım aynı sitedeyiz o 40 gün boyunca toplasan iki defa gelişmişlerdir kayınlarım ve kayınbabam mecbur toparlanıyorsun pijamaların üstüne etek üst falan giyiyorsun zor oluyor ama seninkiler kalıcıymış biraz Daha zor olur ben olsam yatak odasında olurum hep bırak yemekle temizlikle ilgilensinler zaten ye iç bebeğini sev o uyuyunca sende uyu daha iyi 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
3 5 gün kalır gider kaynin. Odanda takıl boşver keyfini cikar herkes gidipte bebekle Bas basa kaldığında yemek yeme fırsatın bile olmuyur. Yat uyu dinlen kendine gel sonrası için güç tooarla
0 oy
tarafından
Aynı durum benmde basıma geldı canm. Kaynana yardıma dıye geldı güya hamıleykende tum hızmetı ben ettım son gune kadr dogumdan cıktm geldık eve ertesı gjn sofra kurdum yardım ettm hersye . Kayınpedern bıradern yannda oturamıyosn kalkamıyosun rahatca emzıremıyosun. Tamam dedm ben odama geceyım orda yatayım bır gun yattm ıkıncı gun bana laf soyledıler yanımıza gel cocugu ver burda yat kalk. Yanmzda yat dedıler  ıcerı gırıp bı baktm bı koldukta peder bırnde bırader uzanms e ben nereye yataym . Onlar yuzunden dıkıslerm ıltıhap kaptı 2 ayı gecık bı surede ıyılestm cok zor gectı o donem. İmkan varsa gelmesnler ınan bana cok zor olur senn ıcn
0 oy
tarafından
Ay cok zor bi durum 

Bende kapalıyım normal dogum yaptim eşimden baska kimse yoktu dogumdada dogumdan sonrada dikislerim vardi oturamiyodum kalkamıyodum yurüyemiyodum hersey zordu annen kaynanan tamamda erkekler olmaz cok zor evinde ayri bi salon yada oturma odasi varsa anca öyle 
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Kendini odaya kapatacaksın bacım lohusasin annende kaynananda konuşacak yok doymuyor etmiyor öyle tutulmaz vs vs diye duygusal gel gitlerin olacak farkında olmadan ağlayacaksın ufacık şeye devamlı emzireceksin bazen emzirdikten sonra bebeğin yorulacak uyuyacak kucağında sen beklerken uyuyakalacaksin bunları emin ol kayınpederin ve kayinbiraderin varken odaya kapanır yaparsın normal doğumda oturup kalkarken suratın bile değişiyor çünkü 
0 oy
tarafından
Yani biraz zor olur ama evin büyükse problem etme her yerin gazını aç kendin çocuğunu odada emzir yat dinlen onlar da salonda takılaınkat
0 oy
tarafından
Benimde doğumdan sonra yanımda kayinbiraderim  kaldı hemde evlenene kadar malesef

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 324 göst.
0 oy
13 cevap 657 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 382 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 430 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ayseglll (239 puan) tarafından soruldu