0 oy
427 göst.
Diğer kategorisinde (235 puan) tarafından
kızlar herkese öncelikle hayırlı cumalar. ben namazı baslayıp bırakıyorum bi turlu duzen saglayamadım bu konuda. su an baslamak istiyorum tekrardan ama ya bırakırsam diye baslayamıyorum. bi de kucuk bebegim var 1 yasında bazen aglama krizi tutuyor ondan dolayı da biraz zorlanıyorum. ne yapmam lazım bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var (linççiler yazmasın yoksa şikayet ederim)

15 Cevaplar

0 oy
(492 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sen müsait oldukça kıl namazını et duanı rabbim kolaylastirsin cocukla çok zor oluyor biliyorum ben namazı oğlumla kılıyorum yani şu an 3.5 yaşında ben ayaktayken sırtıma zıplıyor secdeye gidiyorum tepemden atlıyor allahim kabul etsin karşıma geçip güldürmeye çalışıyor e çocuk bunlar elinden geldiğince kıl sen 
(268 puan) tarafından
Uslubumun kotu oldugnu dusunmiyorum, bide sinirlendim musayit oldukca ne ya, kimi kirdiysamda ozur dilerim bu konulari hafife alininca cok kendime engel olamiyorum, herkes kendinden bisey uyduryir namaz hakkinda ibadet hakkinda
(492 puan) tarafından
Ben namaz kilamadigim zaman onların kazasını kılıyorum alım hoca hanım gunahami giriyorum biraz düzgün ve yumuşak konuşun herkesin günahı sevabı kendine ben egerki deseydim aman ne yapcan namazı kıl kıl bitmiyor deseydim evet hakli olabilirdin yinede bu şekilde uslubsuz yazamazsiniz ben müsait olunca dedim çocuğu durmuyordur öğlen okunmuştur arada 3 saat var o ara müsait olunca kılar ne var bunda heoimiz anneyi evimizin işi gücü çocuk var elimizden geldiğince ibadetlerimizi yapıyoruz yapmakta zorundayız ama senin tarzın yanlış
(268 puan) tarafından
Ay bi siz dogrusunuz
(492 puan) tarafından
Sende kendini peygamber sandın
(268 puan) tarafından
Auzubillah minashaitan nirajeem haşa, peygamber degilim, olamamda
-Reklam-
0 oy
(3,120 puan) tarafından
40 gün kılan birakmazmis sende düzenli kılmaya çalış sonra kilmasan bile içinde sürekli o his olacak kalkıp kilacaksin benim öyle oldu kılmadığim zamanlar çok mutsuzdum huzursuzdum ama şimdi öyle değil çok şükür elimden geldiğince kılıyorum inşallah Rabbim kabul eder 
(235 puan) tarafından
inşallah canım Rabbim hepimize namaz kılmayı nasip etsin
(268 puan) tarafından
Evet aynn banada biri 40 gun kil bi kere bile kazaya birakmicaksin bilerek demisti, simdi nerde olsam okuyorum, hic kazaya birakmak istemiyorum cok mutsuzlasiyorum
(1,165 puan) tarafından
Yukarıda millete cikisiyosunuz sizde namazı kazaya bırakmak diye birşeyin olmadığını bilmiyorsunuz. Namaz zaten kazaya bırakılmaz kılınır cennet_9891. Bu 40 gün kılma olayı da İslam alimleri bu şekilde tavsiye etmiştir. Bir şeyin sürekliliği için o şeyin 40 gün yapılması yeterlidr.
(268 puan) tarafından
Bende diyorum ya kazaya bi kere birakmisligim yoktur evet 9 yasindayken umursmiyordum oyun fln oynayinca namaz geciyordu bende kazaya birakiyordum kucuktum kafam basmiyordu, kazaya birakmak diye bisey yoktur zaten gunah diye ordada bastira bastira soyledim
0 oy
(769 puan) tarafından
Benim kızda önüme oturur baş örtümü çeker ama istikrarlı olmamız lazım sen niyet et her zaman Rabbim kolaylık verir 
(235 puan) tarafından
inşallah canım
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Cok zorlaniyor isen sadece farzini kil bir sure sonra sünnetleri alıştir
(268 puan) tarafından
Yo araplar boyle yapiyor yani, bizimkilerde onlardan gorup yapmaya basladi bazilari, herkes isine geldigi kadar kiliyor yani nasil kolaysa onu yapiyorlar ama ilk once sunneti kilyorsan sonradan ya sadece farzi kilsan da oluyormus diye sunneti terk edersen cok gunah yan mekruh sayilir
(555 puan) tarafından
Belki sonradan kılıyo olabilir canım. Çünkü yemeğe bize gelip sadece farzı kılıyor belki eve dönünce kılıyor olabilir. Çünkü dinine çok bağlı bi adam ihmal edeceğini veya önemsemediğini sanmıyorum
(268 puan) tarafından
Evet cnm olabilir namaz saati gecmeden farzi kilyordur
(555 puan) tarafından
Sağol canım :)
(2,291 puan) tarafından
Ben sunnet kılma demedim hiç kilmamaktansa farzi tek kil dedim öğlen namazinin ilk sunnetini kalmayana seffatim erişmek diye bi hadis okumustum
0 oy
tarafından
Ayni durum bende de var. Kaç aydır kılıyordum bıraktım yine :((
(235 puan) tarafından
tamam baslayalım o zaman :)
tarafından
Hadi bismillah o zaman :))
(235 puan) tarafından
su  an abdest almaya gidiyorum :)
(268 puan) tarafından
Allah kabul etsin bacilar, in sa Allah birakmazsiniz artik
(235 puan) tarafından
inşallah canım
0 oy
(1,454 puan) tarafından
40 gun kil allahin izni ile birakmazsin cocukla biraz zor oluyor namaz sirasinda seninle kilsin namazlik ser ona ben ogluma oyle yaparim bnmle abdes alir namaz kilar yada uğrasacak bisey ver o ann...ben bir haftadir kilamiyorum karnimdan dolayi sanki biseyimi kaybetmis gibiyim allah yardimcin ve yardimcim olsun
(235 puan) tarafından
aminn hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(315 puan) tarafından
Bende sizinle aynı durumdayım şuan bende çok namaza başlamak istiyorum ama başlayıp bırakıyorum devamlılığı saglayamiyorum bir türlü. Şimdi yine başlamak istiyorum 4 buçuk aylık bebeğim de var zorlanıyorum 
(235 puan) tarafından
benimde 14 aylık bebegim var demin abdest alayım dedim aglama krizine girdi sonra bende onunla agladım gercekten cocukla cok zor oluyor
(315 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum ama ben akşam eşim gelince bebeğimi ona bırakıp bazen kılıyorum sende böyle yapabilirsin
(235 puan) tarafından
tamam canım tesekur ederim tavsiye için
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Linççiler yazmasın şikayet ederim ne kız allah seni ya :)
(235 puan) tarafından
postların altına can sıkıcı yorumlar yazan oluyor ya ondan yazdım :)
0 oy
(268 puan) tarafından
Cnm bende oyleydim ama 40 gun bi tane namzini kazaya birakmayio kilarsan 40 gunden sonra sen istesen bile birakamazsin cunki imanin senden guclu gelecek, bak ama 40 gunun 1 gununde tek namazini bile kazaya birakmicaksin, bak gor sonra ahiryete kadar namazin seninle olucak in sa Allah
(235 puan) tarafından
inşallah canım bugunden basladım
(268 puan) tarafından
Allah kabul etsin
(235 puan) tarafından
amin canım saol
0 oy
(566 puan) tarafından
Bende öyleydim kılmaya çalış ben kazaları kılıyorum sünnet yerine ama sabah akşam sünnetleri kılarım bazen gerçekten bir yerde olunca zor oluyor imkan olmayınca sadece farzı kılıyorum yoldaysam falan hiç bırakmamaya çalışırım
(1,099 puan) tarafından
Ne güzel yapıyorsunuz maşallah hiç kopmayalım namazımızdan böyle hrpimiz
(235 puan) tarafından
masallah Rabbim daim etsin
(566 puan) tarafından
Amin canım inşallah cümlemize
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Gerekirse kılarken çocuğunu kucağına alabilirsin namaza engel değil yeterli kıl namazını. 
(235 puan) tarafından
kucagıma alırsam nasıl kılacamki namazı oyle bozulmazmı
(1,099 puan) tarafından
Gözünle bilr secde edebilirsin zaruri durumlarda
(1,165 puan) tarafından
Bozulmaz canım biz üni de hadis dersinde islemistik. Çocuk durmazsa tehlikeli bir durum olur endişesi varsa çocuğunu tutabilir hatta ayakta yani kiyamda kucağında tutabilirsin
(235 puan) tarafından
tamam canım tesekkur ederim cevap için
0 oy
(8,953 puan) tarafından
Kıl pes etme 40 gün dayan sonra alışmış olursun zaten işlerini de namaz saatine gireayarla
(235 puan) tarafından
aynen oyle yapıcam canım dunden basladım
0 oy
(13,891 puan) tarafından
2 ay düzenli kıl ondan sonra birakamazsin alışırsın bebeni kandırmaya çalış biseyler verirsin eline benimkide ağlardı durmazdi oyalardim öyle kılardım
(235 puan) tarafından
inşallah bakalım dun basladım sabah namazımı da kıldım Rabbim hepimize nasip etsin
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Ben kendimden bahsetmek istiyorum konuyla ilgili ben namaza başlayalı 8 yıl oldu çok güzel eda ettiğim zamanlarım oldu. Okul iş sosyal hayat derken farza bıraktığım günler de oluyordu.Örneğin okula gidiyordum sabah ve öğleni evde kılardım ikinci öğretim olduğum için eve gelip diğer vakit namazlarımın farzını kılardım. Evlendim falan derken bebeğim oldu yine bırakmadım namazı kaçırdığım çok vakit oldu ama gece sessiz olduğunda kalkıp nafile namazları kıldım tamamen kopmadım hiç.Rabbim hiç bırakmadan farza da bıtakmadan kılmayı nasip etsin hepimize.İnancımız namazımız iyiki var olmasa napardık.. 
(235 puan) tarafından
ne guzel maşallah. RABBİM cumlemize nasip etsin
0 oy
(17,568 puan) tarafından
Aynı durumdan muzdaribim :((
(235 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 98 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Papatya94 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy