0 oy
113 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (75 puan) tarafından
Kızlar emzirdiği için inek sütü alerjisi sebebiyle diyet yapan varmı? Bir liste. Kahvaltıda şu yemekte şu gibi

2 Cevaplar

0 oy
(262 puan) tarafından
Ben kahvaltı da zeytin pekmez reçel (ev yapimi)patates kızartması salatalik yiyorum diger ogunlerdr kabak patlican biber yesillik marul isemizoti ispanak pirinç pilavı patates kabak havuç haşlama kızartma. Pirinç çorbası yeşillik yiyorum.sut ürüleri yumurta alerjisi var.ama testte çıkmadı diye süt ürünleri yumurta et tavuk kırmızı besinler glutenli gıdalar paket ürünler yasak bana. Oglumnn4 aylık.2 aydır diyetteyim  
(75 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim açık açık yazmışsınız peki nasıl başta bu tanı kondu? Teste çıkmadıgı halde?
Bir de kırmızı et inek sütü  alerjisinde yenmemesi gereken bişi mi?
(262 puan) tarafından
Birgün yumurta yedim yanaklari kırmızı egzama oldu.kakasi doğduğundan beri mukuslu. Kaka testinde gizli kan çıkmıştı. Aşırı gazlı aşırı  huysuz kulak arkasında yara vad kafasında konak.genelde de pişik olur.aledjik çocuklarda böyle şeyler olurmuş.hiriltida vardı.ilk zamanlar doktor dedi süt ürünleri alerjisi kesin vardır diye.o kanıyı o koydu .yumurtayı yeyince kırmızı olunca yumurta da kesin oldu.tavyk ve kırmızı et yeyince çok rahatsız oluyor huysuz oluyor onuda ben anladım.kan testinde çıkmadı çocuk çok küçük diye. Inek sütü alerjisinde sadece süt ürünlerini yemezsin benim oğlanda çoklu besin alerjisi var diye et falanda yemiyorum.mukus hala düzelmedi bu arada.4aykik olduk
(75 puan) tarafından
Anladım, bilgiler için çok teşekkür ederim. Çoklu Besin alerjiai de zor Allah yardımxnz olsun sabır olarak yoksa bebek için ne gerekiyorsa anne yapar. Ben de dün akşam başladım dikkat etmeye bugun yoğun araştrıp daha dikkat edeceğim yeter ki çocugun toparlasın. 24 saat ıkınıyor ve çok huysuz.. Daha 43 günlük. Sadece kucakta duruyor. Hiç bir yerde yatmıyır ıkınıyo sonra ağlıo=(
(262 puan) tarafından
Bizimkide öyleydi 4.aya girince daha iyi oldu düzeldi. Kendi kendine gazını çıkarır oldu.diyete mutlaka uy.alweji çok ciddi birşey. Bebekleri mahvediyor.hee akşam 7de başlardı gazi.
(75 puan) tarafından
Senin bu yazını okuyunca yumurta yı da kestim. Pazartesi ye çocuk alerji doktorundan randevu aldım gidicem bakalım ne dicek
(262 puan) tarafından
Ben birgün glutensiz ekmek aldım marketten meğer icnde yumurta varmış çocuğumun yüzü mahvoldu doktor krem verdi geçti. Dikkat et yumurtanin olduğu şeylere
(262 puan) tarafından
Gazini çıkarması için ıkınınca düz yere yatır yüz üstü.yada karnı yastiga gelecek şekilde yatır yüz üstü.benumkinde ışe yarıyor yastik.kaenina baskı olunca osruyor bizimki.ben bazen altını açıyordum alt acma bezi serip poposunu açık bırakıyorum ozaman gazını çıkarıyordu. Bazen yüz üstü göğsüme yatırıyordum oda ise yarıyordu  şuan 4 aylık gazino artık kendi çıkarıyor ama çok çektim kan idrar kaka testi alerji testi hepsini yaptırdım röntgen bile cekrrdm karnını. Son çare fitil koyuyordum bazı gecelet.Allah yardımcınız olsun
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Bir de ekmeği nasıl bulcam yumurtasz
(262 puan) tarafından
Normal ekmekte yumurta yok kuzu
(75 puan) tarafından
Glutein var herhalde ama demi
(262 puan) tarafından
Evet ekmekte gluten var ekmek un irmik bulgur vb
(75 puan) tarafından
Sağol arkadaşım gerçekten
(262 puan) tarafından
Alerjiler hakkında diye bisey paylaştım bak kuzu sayfadan
-Reklam-
0 oy
(5,566 puan) tarafından
Beeeeeeeen . Kahvaltıda zeytin domates salatalık reçel. Başka da yicek bişey yok zaten
(5,566 puan) tarafından
2 haftalık ti. Evet huzursuzdu . Çünkü bütün vücudu kaynamış su dökülmüş gibydi
(75 puan) tarafından
Ah yavrum ya çok geçmiş gitmiş olsun çok üzüldüm. Oldukça erken tanı almış. Bnmki 42 günlük bugun. Doğdugundan beri huzursuz. 3 hafta kesip denicez. Bakalım inşallah bende de işe yarar.
(5,566 puan) tarafından
Eğer gerçekten alerjisi varsa kestikten 10 gün iki hafta sonra rahatlar. Çok geçmiş olsun . Çok dikkat etmeniz lazım . Eğer alerjisi daha çabuk geçsin istiyorsanız hiç kaçamak yapmayın . Yemedikce daha çabuk alerjisi geçer
(75 puan) tarafından
Mesela gluteinsiz mi yediniz. Bşr de ekmek yedinz ama demi
(5,566 puan) tarafından
Evet yedim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 39 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Merva90 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.
26 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde ...... (836 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
26 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 112 göst.
6 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Edam (5 puan) tarafından soruldu

397,104 soru

11,877,176 cevap

35,993 kullanıcı

...