0 oy
181 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
Arkadaşlar benim bebeğim tam 11 aylık emiyor memede uyuyor ek gıda sürecimiz de sıkıntılı biraz zor yediriyorum .Size sorum şu ben normalde çalışıyorum ücretsiz izinliyim suan  maaşım 7bin 8-5 çalışıyorum kamu kurumunda cok zorlayan da bi isim yok. İznim yaza bitiyor Ancak bebegi bırakıp bakiciya gidemiyorum ama sana iyice alışır cok aklı yetmeden ise başla diyorlar iyi bi bakici da denk geldi ne yapacağımı bilmiyorum acaba yaşını doldurunca izni kesip dönüş yapsammı lütfen önerilerinizi yazin

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence aklı ersin öyle ise basla daha çok küçük sana ihtiyacı var
(262 puan) tarafından
17 aylıkken iznim bitiyor mecburen ise baslicam o zaman seni bırakmaz cok zorlanırsın diyorlar
-Reklam-
0 oy
(2,593 puan) tarafından
her türlü alışıyorlar canım ama evet büyüdükçe daha zor oluyor 8.5 aylıkken döndüm işe şuan 10 gün sonra 17 aylık olacak güç bela çıkıyorum evden bakıcı iyiyse zaten 1 ay birlikte olun alışma evresi için yaşını doldurmuş olacak daha rahat olur ama eğer böyle bakıcıyı yaza doğru da bulabilirim dersen az daha dur
(262 puan) tarafından
Yaza doğru beklesem benden ayrılma süreci daha yıpratıcı olur mu bugün komşuma gittim sana aşırı alismis aklı tam ermeden bakiciya bırak sonra çok zorlanırsin dedi kendide cocuk bakiyor
(2,593 puan) tarafından
şimdi de o zaman da zor olacak canım önemli olan eğer yaza doğru bakıcı bulurum dersen bekle ama bulamam dersen dediğim gibi 1 ay sen evdeyken gelir öncesinde alışması lazım çünkü bebeğinin 12 aylık olur o zaman da başlarsın
(262 puan) tarafından
Burda bakici bulmak çok zor yaşadığım şehirde dogum oranı çok yüksek herkesin çok cocugu var tanidigimiz kimsede yok bu bulduğumuz kadının kocası vefat etmiş 13 yasinda oğlu var evime çok yakın evi
(2,593 puan) tarafından
kendi evinde mi bakıcak peki canım
0 oy
tarafından
Benim ikinci çocuk. İlkini 7 aylıkken bıraktım. İkinci mecbur 2 yaşındayken birakacagim..ilk 10 gün zorlanır ağlar evet. Ama sonrasında mecbur alışıyor. Eğer iyi birini bulursan verirsin. Ama erkenden başlama ne zaman iznin biterse o zaman bırakırsın. Benim kız 19 aylık. Mayıs gibi başlayacağım nasipse.
(262 puan) tarafından
Iznimin bitmesi zamanında iyi bi bakici bulabilir miyim acaba onu da bilmiyorum esim de bulamazsak kreşe veririz diyor
tarafından
Yaa yok kuzum çok küçük kesinlikle kreşe verme. Arkadaşım verdi. Çocuk habire hasta, hiç iyilesemiyor. En azından evde rahat olur o kadar hasta olmaz. Sen işe başlamadan önce birini bul sen evdeyken gelsin çocukta ona alışır.
(262 puan) tarafından
Evet kreşe hep hasta oluyoar 17 aylıkken de cok küçük oluyor değil mi emin olamıyorum bi aklım ise donmemi söylüyor kıyamıyorum bi aklım ilerde çok daha zorlaniriz bu bakiciyi da bulmayiz tekrar diye
tarafından
Kreş için çok küçük. Bakıcı olabilir. Durumun varsa neden dönüyorsun işe. Annenin bakımı gibi kimse bakamaz ki.
(262 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
(8,965 puan) tarafından
17 aylık da iyi bence kuzum tabii kimse bırakmak istemez ama ekmek parası onların geleceği için her sey 
(262 puan) tarafından
17 aylıkken iyice alışıp beni birakmazsa cok zorlanirsak diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Bence bakıcı konusu çok önemli iyi birini bulmuşken başla bence canım 
(262 puan) tarafından
Tesekkur ederim cevabın için kadının evi evime cok yakın eşi vefat etmiş 13 yasinda çocuğuyla yaşıyor komşumun ablası
tarafından
Ohh mis gibi valla kuzum eminsen kadından hiç düşünme bence 1 2 ay beraber vakit geçirin alışsın çocuk sonra başlarsın eninde sonunda başlayacaksın zaten
0 oy
(3,299 puan) tarafından
Bence işe başlayabilirsiniz. 

İzniniz yanmasın diyorsanız izni bitirip başlayabilirsiniz. Çocuğa anlatırsınız. İşe başlamadan bir ay önceden anlatmaya başlayın. Kim bakacaksa onunla mutlaka zaman geçirsin.

Ne zaman olursa olsun ilk hafta iki taraf da zorlanır. 
(262 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim
(3,299 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Evet kuzum doğru demisler oğlum önceleri ablalarının elinde yemek yerdi onlar uyuturdu ama simdi 21 aylık hickimsede durmuyor pacamı bırakmıyor iyi bir bakıcıda bulduysan kaçırma bu fırsatı
(262 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum iyice alışacak cok zorlancaz diye
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Maaşim 7bin diye neden ozellikle belirttiginizi anlayamadim
(262 puan) tarafından
Çünkü ise dönmek için aldığın paranın da değmesi gerekiyor bakiciya da ücret ödenecek günümüz şartlarında 7 binden vazgeçmek hemde cocugun ilerde daha çok zorlanması yani mantıklı öneriler alabilmek için belirttim
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bence küçük yaşta aklı ermeden basla ise canım ablam 8 aylıktı bıraktı  ilk 1 hafta felan bakıcı ile vakit geçirsin sende gözlemle bence ona gore bırak çocuğun mutlu ise bu çok önemli ablamın kızı bakıcısını çok seviyor 8 aylıktı şuan 15 aylık ablam hiç zorlanmadan işe gidip geliyor çok mutlu kizi
(262 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum iyice alışırsa cok zor diye ama çok emiyor bu emme işini nasıl yapacağımı bilmiyorum
0 oy
(152 puan) tarafından
Bakiciyi deneme süreciyle bi al bu surede sen evde olma.yada bebeğinin yaninda.cok durma dene.boyle bi evet aklı erdikce seni isteyebilir. En önemlisi su devirde güvenli birini bulmak zor ıyiyse hic kacirma
(262 puan) tarafından
Kadini tanımıyorum ama kardeşi komşum iyi biri .çocuğum emiyor o kafamı karıştırıyor aksama kadar memesiz nasil duracak bilmiyorum
(152 puan) tarafından
Sütünü sağıp bu sürede biberonla ver  akşamları emdir sadece
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Çalıştığınız kurumun kreşi varsa oraya götürseniz kuzenim öyle yapıyo kendi işe gidiyo kızı kurumun kreşine bırakıyo 
(262 puan) tarafından
Keske olsa çok isterdim
0 oy
(916 puan) tarafından
Ben ilk oğlumda 3 aylık ikincide 6 aylık başladim mecbur alışıyorlar ama 
(262 puan) tarafından
O zaman başlamak daha kolay aslında şuan aklı eriyor cok zor geliyor

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 503 göst.
27 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Esraalya (1,175 puan) tarafından soruldu
0 oy