0 oy
1,051 göst.
Diğer kategorisinde (77 puan) tarafından
Evlendi evleneli sadece hamileliğim boyunca kıyafetlerim dar oluyor diye birkaç parça bir şey aldım o kadar. 1 sene oldu evleneli hiçbir şey alamıyorum kendime çok şükür eşimin işi maaşı var ama yetmiyor şimdi çocuk da oldu yetişemiyoruz. Bir sene oldu aynı ayakkabıyı giyiyorum kaç senedir aynı kıyafetleri. Şikayet etmiyorum Allaha şükür üstümüz başımız açık değil ama kıyafetlerim de olmuyor mesela artık dar gelenler var ama alamıyorum eşimde demiyor hiç alalım diye sadece pantolon dar geliyor diye geçen sadece onu alalım diye o da dışarda bakmasınlar bana bol giyineyim diye istemedim bende. Evlenmeden önce istediğimi alıyordum giyiyordum ama şimdi öyle değil. Siz alabiliyor musunuz kendinize rahat rahat bir şeyler 

61 Cevaplar

+1 oy
(1,186 puan) tarafından
7 senelik evliyim ilk 3 sene hiç birsey alamadım hemen hamile kaldım düğün borcu falan derken ay basini zor getryoduk sonra düzene girdi tek tük almaya başladım bu aralar çok sknti içindeyiz tam bisiye heveslenyom alçam dyom sonra dyom buna vercegm paraya su kdar ekler çocuklarin bu masrafını karşılarım dyom hayat çok acimazsiz herşey ateş pahası
-Reklam-
0 oy
(1,301 puan) tarafından
aynı durum bende de var
0 oy
tarafından
Ben de almadım çünkü o kadar çok kıyafetim var ki hele ayakkabıları hiç saymiyorum :D
tarafından
saymıyorsan yardım edeyim sjsksj hem bölüşürüz  sjsjsjsk
tarafından
Boluselim canım ayıpsın :)))) dolaplar hep benim ayakkabıyla dolu :D eşim çok şikayetçi :D
tarafından
eşini o dertten kurtarmaya geldim sjsjsjjs
tarafından
:)))) topuklu topuksuz ne ararsan var gel abla geeellll :D :D
0 oy
(110 puan) tarafından
Bende aynı şekilde çocuklara almaktan kendime bişey alamıyorum
0 oy
tarafından
Alıyorum  cok şükür 
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Alıyorum çok şükür ya eşimde ikiletmez hiç
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Çocuğa alayım da kafasındayım :( bende gönlümce alamadım ama ihtiyaç olunca bir parça felan alıyorum. İdare etmeye çalışıyorum 
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Cıvallarla huçlarla kıyafet getirdim evlenmeden önce çoğu hala annemlerde ama dışarı çıksak eşim şunu allahım mı bunu alalım mı hep sorar dışarı çıktığımızda muhakkak bir iki bir şey aldırır ben istemedikçe 
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Aliyorum cok sukur kendime de bebegime de canm
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Evlenmeden önce de yoktu evlendim hala yok neyseki busene aldım doğduğumdan  beri ilk defa kendime alışveriş yaptım 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Genelde toplu alırdım ben indirim zamanları çalıştığım da oldu çalışmadığım da elimizde olduğu da oldu olmadığı da ama giyimden yüksünmem 8 yıldır 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
İhtiyacım olursa alırım genelde hep çocuğuma alirim
0 oy
tarafından
Alıyorum daha doğrusu eşim götürür alır yada kendisi der eksiğin neyse al diye der her zaman sağolsun bizde de eşim kendine bişey almaz bana çocuğa hep alır
0 oy
(2,278 puan) tarafından
İstediğimi alabiliyorum çok şükür
0 oy
tarafından
Evlendigim evleneli adamın borçları bitmiyor maaşımın yarısı bile gidiyordu ama son zamanlarda istediklerimi aldım onuda ben mi dusuneyim 
0 oy
(612 puan) tarafından
Tabi ki şartlar değişiyor. İhtiyaç varsa alırım, eşim asla tek laf etmez ama insan kendi içinde hissediyor o sorumluluğu. Şimdi ben ücretsiz izindeyim çalışmıyorum. Kendime pek alış veriş yapmam ama bebeğime olsun, evin ihtiyaçlari olsun hep ben alırım. Biraz bebeğimden dolayı sağlıklı olsun diye olabildiğince organik almaya çalışıyorum. Haliyle daha pahalı oluyor, sağolsun eşim ona da bişey demez
0 oy
(636 puan) tarafından
Kendi paramı kazandkm yine gönlüme göre harcayamadm. Staj görürken para aldım. Anneme koltuk takımı aldım taksitle onu ödedim. 

İlk işe girdim 500 tlsini öğle yemeği için kendime ayırdım gerisini aileme verdim. Zaten 5 ay sonrada nişanlandım. Mobilyaları aldık hemen evlenesiye onun taksiti ödedim.. Evlendik. Kocamın borçları vardı onları ödedik hiç paramız kalmıyodu. Bide hamile kaldım hemen. Çocuk oldu. İşten çıktım  Borç içinde sıkışık tepişik bugüne geldik. Üzerime hamileyken sadece 1 tsne pantolon aldım. Hala da bişey almam kendime. Biraz feraha kavuştuk artık ta almaya almaya bünye alışmış :) 
0 oy
(20 puan) tarafından
Alıyorum ama dediğin gibi eskisi gibi bekar olduğum zaman daha çok alıyordum şimdi çocuğa mı alsam kendime mi alsam sürekli bi tasarruf devri çok fazla alamiyorum
0 oy
(202 puan) tarafından
Ben sunu alicam ihtiyacim var demesem esim kendiliginden sormaz yada bilemez neye ihtiyacim oldugunu. Ama soyledigim zaman hic gericevirmedi bugune kadar. Oglumdan once zaten maasima hic dokunmazdi kendime harcardim sadece. Uzun zamandir karti bende ordan yapiyorum alisverisimi. O konuda hic sikmaz cok sukur.
0 oy
tarafından
Çekiniyorum diye alamıyodum ama bugün eşim hep aynı şeyleri giyiyorsun kredi kartını vereyim git kendine kıyafet al dedi o demese de sen git al eşim biraz kendine bak falan diyince benimde kafama öyle dank etti erkekler seviyor bakımlı kadınları  

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 204 göst.
6 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
0 oy
8 cevap 131 göst.
0 oy
8 cevap 178 göst.

379,420 soru

11,357,151 cevap

34,835 kullanıcı

...