0 oy
179 göst.
Aile kategorisinde (2,379 puan) tarafından
cocuk egitimimde düzeni nasıl kurdunuz otorite kimde mesela sımarır mı babadan mı korkar sizden.  mi babası ılgılenıp aktvşte yaparmı işe baslıcam kızlar dizen kurmöa lazm sabit durmuyor oynamıyor diye esimde hep aynı oyunlar zıplama top atma öyle oynuyolar annemde canımı sıktı Esin az ilgileniyor bi cocuk sende buyuk kızda esimde olucal az ilglenyr TV cay cok yapıyor diyor kocama bakıyorum elinden gelen bu hani aktivite ye dikkat veren bi bebem yok ki kocamda da biraz sabır yok ymeke yedirrken sıkılıyor az veriyor hangşmiz sıkılmıypruz annem de bize geldignde esimin harkeetlerşnş takip edip söyluyor önceki postumdan da bilrisşnz annem esime takık.  . bende isterim esim söylenmen bıkmasın diye sen cok yoruluyorsn iki lafondan biri bu ama evde tek iki cpcukla benimde yanlız bırakır hastsym der gezer fln nebilym annenane yakın olup kendi annesşne hiç gitmeyen yoktur sanrm esim evde ben anneme asla gidemem istemez razı gelmez kıvırır kızm cok döküp sacıyor işe baslayana kadar su su yapılacak diyor bana kocan cok ilgilenip güzelce anlatcak düzelir Alya diyor canm skldo gece gece cocugunda dşkkst dagınıklgı mı var of of 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından

Vallahi oğlum 14 aylık olacak. Otorite neymiş. Evin otoritesi resmen oğlum :) Biz ondan korkuyoruz :D

(2,379 puan) tarafından
hahaha bu süperdi cocuklar cocuklugunu yasasın bugun biarkadasşa bahce evine gtitk yedik içtik fln ben. kızım daha aktif o kızını bastırms yorulmuypr öyle de ben cok ypruluyrm pastayı bacaga sürer ayranı yer döker domatesi vıcık vıcık sürer  arkadasıka baktm cocuga yapma deync ekalkypr
tarafından
Yok canım öyle şiddet meyilli değil. Yani severken pat pat geçiririz bizimki ama öyle kızınca vurma huyu yok çok şükür ama bir el açıp bağırması var bugün kulak zarım patladı :D
-Reklam-
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Annene neden laf veriyosun? Gercekten dusunen ilgilenir. 

Annemlerdeydim bi kere onlarin ev 4. Kat esim almaya geldi dedim iste yukari cik cocugu indir ben yoruldum surekki kucagimda vs .  Annem dedi esini yorma bosuna ben indireyim... 

Ve her konuda oyle yani iyi bak esin yapiyo der cunku nice hödük var bi bardagini alip yikamayan, hatta ortaya koyup mutfağa dahi tasimayan.
(2,379 puan) tarafından
bende öyle diyorum beni düşünüyormuş gibi esine de esine de diye beynimi yiyor fırsat vermyrm esimi savundugumda bi laf denmiyor ne halin varsa gör der tmm esime takıksın da bana da mı kıyıyorsun 5gyn canım cıktı canım evimiz cok yakın neden evde beni yanlız bırakıyor kolum agrıypr diyor paso  sonrada bana üzülüyor sen cok ugrasyrsn kocan TV cay azaltacak buyukle daha cok ilglenecek diyor oda insan bıkkyoruz iki bebe yorulduk keske mukemell olsa bende deglmki diyorum ona yık ameliyatı olan sensin diyor kadın degisik bana kıyamyr yardıma gelmiyor ama esime takık yardım etmesine karısıypr abes deglmi esim koşum agrıyor demiş nasl agrır senn agrıması lazm kaytarıypr diyor..oo annem napar bilyrmsn daha esimi cıkartmazsam sen kocana yuklenme aferim böyle eziyet cek diye benle kvga eder evde cirkeflesir anneler biraz tahrik etmemeli ama annem tahrik edip moral bozuyor hayır esime takmayı bırakıp oda nöbetten geldi dese ,demez asla orda uyuyodur der .. bence söyle yapın esin ile buyuk kızın ayrı aktivite yapsın siz ayrı tek ilglennce belki sımarıklıgı gider dese anlarım moral bozup tahrik ediyor smdi etkilenip annemden yarın dicem mesela sen az ilgilenyrsn diye tek aktivite yap die herzmn bunu yapıyor ..bişey olsa kocana de esyalaro önce indirt yemek yapma iki bebeyle kocan işten gelsin birlikte yapın ablanlar öyle yapar der bana kıyamayıp diyor ama bu kişi eve gelnce 2bebenn yedirme içirme alt üst bana veriyor kendo yemekle ufrasyr düşün ..yo smdi öyle deglmiş herkesin esi ysrdım ediyormuş bsrdagı yeri gelip kaldırmıyor ama bi bakyrm mutfak tertemz yemek yapıyor süpürüp siliyorda. döküntü de topluyor daha naspn bana da keske böyle dese annem daha fazlasını isiyor ben yoruluyorum yğğzmden belli saftım kaymış annem esim az yardm ettgi için bu haldeym diye dusınjr
(7,791 puan) tarafından
Esun bence yeterince yapiyo gerekeni annene laf verme sen bosanmaniza kadar gider bu doldurma bilgin olsun. Ha bosanirsan da annen cocuklari ver kocana öyle gel der kacar. Esini de sogutma. Annene de soyle o da calisiyor benim kocam bitane masallah elinden geleni yapiyo saten de. Adam ise gidiyo gelio yardim ediyo hic mi oturmasin? Cok merakliysan sen yardim et anne de. Kocans laf dedirtme hata sende
0 oy
(612 puan) tarafından
Bebeğim onyedi aylık ne benden korkar ne babadan. Çünkü korkması gerektiğini düşünmüyoruz. Hayır diyeceğimiz zaman gerçekten hayırsa demeye çalışıyoruz, yani elini neye uzatsa hayır demeyiz gerçekten gerekliyse deriz. Sebebini anlatırız, anlamadığı ya da istemediği zamanlqr tabi ki oluyor ama çoğunlukla inat etmez. Çocuk dağıtır, kirletir. Bunu kabullenmek lazım yoksa hayat iki taraf için de gerçekten çok zor olur. Çocuk bu, merak eder karıştırır elinde tutamaz düşürür bazen sadece düşmesini görmek için sesini duymak için atar. Bunlar yaramazlık değil öğrenme çabası. Eski postlarıni bildiğim için söylüyorum lütfen biraz dur sakinleş. Önce annene kapat kulaklarını çünkü ağzından pek olumlu şeyler çıkmıyor. Sonra da eşinden çocuklar konusunda beklentiye girme. Evet sonuna kadar haklısın ikinizin çocuğu onun da sorumluluk alması gerek. Ama yapmıyorsa bunun bedelini çocuklar ödememeli.nasil ödüyorlar diye sorarsan dünkü tartışmaniza şahit olarak mesela 
(2,379 puan) tarafından
:(((( ppstlarımı biliyorsun dmi öyle cnm esim hiç ilgilenmyr degıl bi yprumda da yazdım biraz uzun oldu ama bugun arkadasm bebegnie davranısnı gördüm mesela apstayı alıp bacaklarına sürmüyor benmki onu yapıyor yemekle oynuyor dagıtıypr benmko asla yapmaz diyor acaba bende mi sprun dedim ya canm skldı bide annem böyle olumsuz konusunca gelip yardım etmeyip esim yemek yeşrşp snnemlern ynanda of corba bitmedi bıktım yedirmekten diyor ya anneme koz ben demyrm ama benmde sabrımın tastıgı oluyor bide iki bebek  oynamıyor diye saloyor mesela aktiviteyi annemde zorlasın diyor ama kızım hep döküp duran bir-iki sanırım buda fazla gibi bizde anlatıyoruz guzelce yapma etme diye ama yemeklerle lynamadı sinir bozucu oturup aktivite yapmıyor esimle zıplama skalambac oynuyor esimde öyle sabırlı oturup oyun için bişryler ögretecek karakterde degıl cnku buyuk kızım cok zorluyor napym bu ben. m sucummu keske mukemell olsa peygamber sabrı olsa esimde
(612 puan) tarafından
Annen sizin eve çok fazla karışıyor. Bence bunun gerginliği de var sende. Sürekli eşime bişey diyecek mi çocuğuma evime bisey diyecek mi endişesi var. Annenle konuşmalisin bence ya da biraz mesafe koy. Bak bu endişe hem seni çok gergin yapar hem de bu şekilde yetersiz hissettirir. Ve senin duyguların bebeklerine yansıyor, sen gergin olursan onlar da olur mutlu olursan onlar da öyle olur. Senin aynan onlar. Anneni uzak tut. Kızının yaptığı da anormal değil ki, her bebek aynı değil çünkü. Bazıları daha meraklı oluyor, kızın da pastayi surdugunde bacağının nasıl görüneceğini bile merak etmiş olabilir. Nolur kızında sorun varmış, sen bı yerde hata yapmışsın düşüncesini at kafandan. Bebek o, üzeri kirlenmiş umursamaz ki. Herşey oyun onun için
(2,379 puan) tarafından
aynen aynen endise cok yüzüme yansoypr zaten cocuklar yoruyor annem hayat enerjimi alıyor esim bi hareket yapsa ay anneön yannda rahat davranması paso ev toplasın bıkmadan herşeye yardm etsin isityrm annem hemen fisöylenşr bi alıp cocugu uyutmuyor bi yemek yediremiyor niye annemin istedigi zamma olmadgı için laf evde anneanesi varken bile esime kaktıgı içi n agırdan alır ..ama sonuc yedirir ben mukemml deglmki esşmdem beklym ..ya arkadas ta bizde böyle sey olmaz yapamaz diyor kızım fazla özgür bu beni cok yoruyor bilerek dökuyor dikkat dsgınıklgımk var diye korkuyorum acıkcaso nazende kızım bagırımca bana yakalalık yapıp öpüyor normal bu cocuk diyorum :( evet annem in lafından esimin söylenmelernden cocukaşra verimli olamyrm ben ypruşmsdan yedşrşp içirirm mesela 2hdta soluksuz bi hafta söylenir m rahat burakrm belki ama esimin. huyu bu ben gibi ayakta paso hizmet etmez bebelere keske etse  ..annemi uzak tutamyrm geliyor yatak odamı dagınık diye topluyor girme diye bagırıyorm anlamıypr kadın kocamda söyle kocamda böyle diyor babam gelip cöp atıyor kocn niye atmıyor o evde ben atyn diyor delirtiyolar beni anne. görmemesi gereken seti gördu cok utandım korunma kagıdımızı görmus neymiş eşsm nasıl scıp copunu atmaz mıs poset koyacakmsz oraya atacakmsz falan filan susmuyor kadın ya laftan anlamıyor madem mukemllsn 5gyn kocam olmadgnd baksana bana tahammulu yok ben bunlarla deliriyorum yoruluyor m of puf diyor ama kocam deynce suc annem şkisinç bana veriyor iş yapmak daha iyi diyo
(612 puan) tarafından
Gerçekten anlamadım ben anneni, ne demek yatak odasına girip toplamaya başlamak ya. Biraz saygılı olmalı, mahrem yer orası. Tabi ki öyle şeyler çıkabilir karşısına. Annen temizlik hastası falan mı, dağınık bir yer görünce tutamiyor mu kendini. Yani gerçekten Allah sabır versin ne diyeyim canım. Kızına gelince kaç yaşında bilmiyorum ama küçük sonuçta. Bence sakin disiplin vereceğim diye eziyet etme çocuğa. Dediğim gibi sen mutlu huzurlu ol, otur bol bol konuş çocuğunla. Kizmadan, azarlamadan anlat. Mesela dün sabah bı ara çok gergindim kızım da hep ağladı sürekli kucağa gelmek istedi, ne zaman ben kendimi toparladım o da normale döndü. Sen değişime önce kendi ruh halinden başla. Ve bunun için de annenle biraz az görüş. Gerçekten normal değil annenin yaptığı
0 oy
(2,379 puan) tarafından
nerde yanlıs yapıyorum aa dostlar işe baslayana kadar nasl düzene koycm
0 oy
(2,379 puan) tarafından
herkes mutlu sanrm
tarafından
Kızım 21 aylik bendwn çekinir dediğimi yapar ama eşime çok simariyor onun varlığı bile yetiyor ne uyur ne yer o yokken herşey iyi
(2,379 puan) tarafından
benmko agresif esim ben uyumuyor diye kozdıgomda oda nenı. zorumla uyuttufu için bagırır
0 oy
(432 puan) tarafından
Yani eşine çok yüklenme çocuk bakmak sabır ister bazen Biz bile deli oluyoruz. Adam işten geliyor elbet çay TV keyfi olacak annen in gazına gelip eşinle aranı bozma o kadar laf edeceğine yakınmış bak 2 günde bir saat sana gelse hem çay içer hem de sen az dinlenirsin ben de mart ayında işe döneceğim annem bakacak oooo görmen lazım kadın maşallah torunuma bakacağım peşinde daha rahat dolanayım diye 20 kilo verdi. Benden daha çok oyun oynar annem kzıar bana çocuğa oyun öğret diye :) eşimden işten gelir elinden geldiği kadar bakar ama ek gıda vermeyi sevmiyor benden daha sabırlı ama yemek yedirmek istemez mesela gece bazen o uyutuyor. Yani bilemiyorum aktivite filan her çocuk sevmiyor sıkılıyor. Çok bilmiş büyük insan gibi olan çcocuk ların hep psikolojik sorunu oluyor çcocuk yaşamalı şımarmalı tabii kural filan zamanla olur 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 43 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde NurAsel09 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 94 göst.