0 oy
235 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Tabi 1 sene oldu ama merak ettim bana varis çorabı giydirdiler sezeryan olurken odada taktılar ameliyattan çıkana kadar hatta 10 gün boyunca evde de taktılar ilk doğumum özelde olmuştu böyle bir şey yapmamışlardi ayrıca doğumdan çıkar çıkmaz 2 gün boyunca kan sulandirici iğne vurdular hatta 10 tanede eve yazdılar evde vurmak için neden 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Pıhtılaşma olmasın diye bende yaptım. Ama çorap hakinda bilgim yok
tarafından
Çorap giydirdiler evde de taktım 10 gün ilk doğumda ne çorap nede iğne verdiler çorap boydan boya
tarafından
Onu bilmiyorum cnm. Iğnede pıhtilaßma olmasın diye
-Reklam-
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Dogum degilde 7 8 ay once kayin babam buyuk bi   ameliyat oldu aynisini onada yaptilar şişmesin diye dedi sanki oyle hatirliyom o corap icin de
tarafından
İyide ilk sezeryanda niye yapmadılar ki
(1,921 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ki canim ben normal yaptim hic bisi gormedim yeni modadir belki ;)
0 oy
tarafından
Sezeryan olanlara veriliyormuş bana da verdiler evde de sadece 3 tane vurdum valla devamı gelmedi. Sebebi kan pıhtısı beyne atabilirmiş oda ölüm riski falan olabilirmiş tedbir amaçlı yani 
tarafından
Kuzum özelde sezeryan oldum ilk hiç böyle bir şey vermedi bana
tarafından
Zaten benimde ikinci doğumda verdiler. Hatta sordum İlk doğumda bu iğne yapılmadı bana hemşire dedi zaten yeni çıktı bu iğne
0 oy
(503 puan) tarafından
Canım bn normal yaptigim halde verdiler seninde bacaklarında varis varmiyid benim vardı ve ödemim çoktu narkozda aldım eve 10 verdiler kolumdan vuruldum
tarafından
Hiç yok canım ödemde yoktu hamilelikte hiç şişmedim nerdeyde vücudumda ödemi varisi geçtim 2 doğum yaptım tek yırtık bile yok
(503 puan) tarafından
Maşallah canım benim çoktu peki ödemelerin geçtim nenimki hala var hissediyorum dört aylık oldu
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Heryerde farklı durum demekki.
0 oy
tarafından
Kanda PLT düşük ise ya da varis varsa veriyorlar
0 oy
tarafından
Banada verdiler kan pihtilasmasin diyeki bende pihtilasma var.9 ay boyuncada iyne yaptim.bszen pihti beyne ve ak ciyerlere ata biliyormus.kalpkrizi gecirme olasiligida var
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Bendede yaptılar canım dediklerini ama neden bilmiyorum :)

0 oy
tarafından
Bilmem bana verilmedi canım 
0 oy
(4,460 puan) tarafından
Çünkü dogumdan sonra ödem oluyor o yüzden canim bana 20 tane vermislerdi ama ben vurunmadim şükür bir sıkıntıda yaşamadım
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bnde ikinci sezeryanı aynı hastanede oldum 2. De bana çorap giydirip eve iğne verdiler  pıhtı olmasın diyeymiş
0 oy
(5,021 puan) tarafından
Allah Allah ben iki sezeryan oldum ikisinde de hiç birini yapmadilar

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 417 göst.
16 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde Suskungirl44 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 79 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde 241224 (5,184 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 421 göst.
8 Kasım 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

382,129 soru

11,441,030 cevap

35,013 kullanıcı