0 oy
996 göst.
Diğer kategorisinde (1,064 puan) tarafından
Hic kılmadım daha once nette pek bisey anlamadim bilen varsa anlatabilirmi? Esimle aram bozuk bilen bilir bunun rüyasına yatmak istyorum evliliğimizn devam etmesi hayirli mi değilmi oncelikle bunun icin kilinirmi?

Istiare yada istişare namazimiydi blmyorm dedgm gbi bu namazi daha once hic kılmadım eğer bunu kilarsam ruyamda bisey gormezsem nasil olck biri namaziyla birlikte bunu anlatblrmi bana?

10 Cevaplar

+1 oy
(4,854 puan) tarafından
İstihare namazi.

1.rekatta kafirun

2.rekatta ihlas okuyorsun fatihadan sonra.

Namazi kildiktan sonra duasi var nette yaziyor onu oku ve hic konusmadan yuzun kibleye gelecek sekilde yat.

Gordugun ruyayida sakin cahile anlatma ehline tabir ettir.
(1,064 puan) tarafından
Bir renk gorene kadar her gun kilcam sanirm tamam anladm canim tskr ederim
(4,854 puan) tarafından
Renk sart degil canim ne gordugun onemli
(1,064 puan) tarafından
Asagida bi arkadas evlilik icinse baskasinin klmasi gerekir demis gercekten boylemi canm
tarafından
Geçen bi yerde gün icinde icine iyi ya da kötü bi his doğarsa da olur diye okudum ne kadar doğru bilmiyorum
(12,773 puan) tarafından
Senin yerine baska si yaparsa daha da iyi olue
-Reklam-
0 oy
tarafından
İstihare namazı evet yatsıdan sonra niyetiyle birlikte 2 rekat diye biliyordum ama yanlış olabilirim çok seneler önce yakınım yapmıştı. Bu namaz tam olarak nette yazar tatlım. Rüyada renk görülüyor. Yeşil, beyaz iyi kırmızı, siyah kötü diye biliyorum. Anlamlarıyla bir daha bak bilgim dahilinde böyleydi inşaallah net bilgi edinirsin. RABBİM hakkınızda hayırlısını nasip etsin yuvanıza huzur, bol muhabbet versin inşaallah. Desim evlerimizden uzak olsun amiinn
(2,201 puan) tarafından
Bende böyle biliyorum
(1,064 puan) tarafından
Amin canim allah razi olsun sağolasın
0 oy
tarafından
İstihare için rüya görmek de yoktur. Rüya gerekli değildir. Eğer gördüğü bir rüya, kalbinin ona ısınmasına veya soğumasına neden olmuşsa o rüya o zaman istiharenin sonucu olmuş demektir. en sağlıklısi istihare için 7 kere yapılması lazım.
tarafından
onunla yüzyüze konuşma imkanı sağla canım biz sevgili iken ayrilmistik eşim yaşadığım şehire gelip karsima çıkınca barismistik asla barismayi dusunmuyordum
(1,064 puan) tarafından
Calistim olmadi canim kendi haline bıraktım hayirlisi ne ise o olsun cok yoruldum
tarafından
tahrim süresini Sabah ezaninda 10 gün boyunca 7 kere oku canim.Ardından El-Vedud esması 1000 kez  El- Basiu 100 kez oku resmine oku üfle
(1,064 puan) tarafından
Ne icin bu dua cnm
tarafından
evlilik kurtarmak için
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Rüyadan çok sabah uyabdiginds kalbindeki histir. Huzurlu mutlu musun yoksa sıkıntılı mi
(1,064 puan) tarafından
Anladim canm hayirlisi insallah
0 oy
(88 puan) tarafından
Peygamberimiz bu namazı iki rekat olarak kılıyo ve rüyaya yatmıyo ilk etapta namaz kılıp istihare duasını okuyo ve kalbine ilk hissiyat geleni yapıyo fakat bundan önce efendimiz istişare yapıyo yani insanlara danısıyo ondan sonra istihare yapıyo ve kalbine bi hissiyat gelmezse rüyaya yatılıyo ve bu rüyayı rüya yorumcuları yorumlayabilir sadece biz kafamıza göre yorumlayamayız canım benim bildiklerim bunlar inşallah faydalı olmuşumdur
(1,064 puan) tarafından
Tmm canm tskr ederim
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Bu konu hakkinda tek bildigim namaz kildiktan sonra konusmadan uyuman gerektigi
tarafından
evet onu bende duydum
0 oy
(5,360 puan) tarafından
Yatmadan önce sürekli bu namazı ve rüyani düşün kimseyle konuşma namazı kılar kılmaz hemen uyumaya çalış hatta uykusuz ve yorgun olduğun bir gün kilarsan daha rahat uykuya dalarsin çünkü insan heyecandan kafa yormaktan zor uykuya dalıyor bende esimle evlenmeden önce kılmıştım rüyamda elimde beyaz bir örtü vardı hayırlı olduğu anlamına geliyormuş ve su an evliyiz 2 aylık da VIR oğlumuz var cnm :)
(1,064 puan) tarafından
Bende esimle evlenirken annem ruyasina yatmisti ruyasinda ak sakalli beyaz giysili yasli birini gormus elinde bir tas varmis su vermek istemis anneme ve demiski bazi seyler icin kafani cok yorma iyi olck insallah demis. Simdi bu ruyaya bakilirsa esimle evlenmem hayirli görünüyor simdi bozuldu aramiz tekrar bunun icin ruyaya yatlrmi blmyorum birde şu var esim cok iyi biri ama babasi cok fena aramiz ne zaman bozulsa babasinin aklina uyuyor bunun icinde bosanmak olurmu bilemiyorum kafam corba yarin cok yorgun olcm yarin kilayim o zaman sagol canim
(5,360 puan) tarafından
Rica ederim cnm belki hakkında hayirli olanını versin belki de su an için boşanmak da evli olmaktan hayırlıdır Allah seni bununla siniyor belkide iyi düşün iyi olsun inşallah
(1,064 puan) tarafından
Hayirlisi neyse o olsun insallah sagol cnm
0 oy
tarafından
Senin değil başkasının kılması gerekir eğer evlilik içinse
(1,064 puan) tarafından
Hadi ya.. o zaman anneme kildirayim
tarafından
Kılacak olan kişinin de 5 vakit namaz kılıyor olması gerek canım öyle daha makbul ama namaz sonrası istihare duası okuyack
0 oy
(7,401 puan) tarafından
Canim evvela istihareden önce istişare yapılmasını nakil etmis ehli sunnet alimleri. Eger istişare edecek ehli sunnet bir tanıdigin yoksa istihare yaparsin. Istihare de ruyaya gore amel edilmez canim. 1 hafta falan hergun yapılması iyidir. Bunun sonucunda o niyetlendigin seye kalbin isinir yada sogur ona bakarsin. Rabbim hakkinizda hayirlisini versin canim. Bol dua et normal namazini kil. Namaz kilmayanin duasi kabul olmaz buyurulmuş. InsaAllah biran evvel yuvanizin huzuru duzelir.
(1,064 puan) tarafından
Amin insalalh allah razi olsun canim bol bol dua ediyorum kuran okumayada başladım
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Burda zaten anlatılmış istihare yi nasıl kılacağını.. Gördüğün rüyayı bilen birine yorumlatman gerek belki renk belki de olay görürsün ama olaylar olduğu gibi değildir dediğim gibi bilen birine yarumlat.. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 331 göst.
31 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 539 göst.
25 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,750 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 419 göst.
21 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde ♥️İkRa'M♥️ (1,064 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 341 göst.