0 oy
167 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,505 puan) tarafından

Kizlar beyazlarim temiz yikanmiyor nedenini hic bilmiyorum makinam bosh 8 kiloluk olandan her ayari var ben sentetiklere atiyorum ilk zamanlar pamukluya atiyordum ama istedigim gibi temiz cikmiyor acaba ayarinimi bilmiyorum diyorum da baska nerde yikanir ki bide suan beyazlari doldurdum icine domestos degil de camasir suyu doksem elbiselere zarar verirmi acaba su aldigi zaman domestos dokuyorum birazda olsa temiz oluyor gibi busefer domestos degil de su alamaya basladigi zaman camasir suyu doksem nasil olur acaba taktik verin ya:ermm:

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kac derecede yikiyosun
(1,505 puan) tarafından
60 derecede yikiyorum canm temiz olsun diye
tarafından
90 da dene bir de camasir suyu yipratir kullanma bence
(1,505 puan) tarafından
Tmm cnm sagol
-Reklam-
0 oy
(3,473 puan) tarafından
Ben beyazlari 90 da yıkıyorum deterjan alirken çamaşır suyu döküyorum bembeyaz oluyo 
(3,473 puan) tarafından
Yok canım vermiyo domestos bi ise yaramıyor benim bebek programı var 90 derece onda yıkıyorum
(1,505 puan) tarafından
Benimde var canm bebek programi birkerede oyle deniyim ozaman
(3,473 puan) tarafından
Dene canım 90 derecede ön yıkamaya al makina deterja n aldığı zaman çamaşır suyu dök
(1,505 puan) tarafından
Tamam canm cok tesekkur ederim
(3,473 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Beyazlari yıkarken ben makinanın içine beyaz sabun rendeleyip koyuyorum makinayı on yıkamalı olarak pamukluda 90 derecede yıkıyorum deterjan kısmına Ariel toz deterjan beyazlar için olanı koyuyorum on yıkama gözünede çamaşır suyu koyuyorum. 
(1,505 puan) tarafından
Anladim canm bugun birde oyle yikayim tesekkur ederim ön yikama gözü hangisi oluyor ki canm simdi 3 goz var ortadaki zaten yumusatici tamamdir ben bastakina toz deterjan koyuyorum ozmn en sondaki mi on yikama gozu oluyor
(1,403 puan) tarafından
Evet canım yani sağ taraftaki on yıkama gözü o şekilde dene bakalım bide
(1,505 puan) tarafından
Tamm canm cok tesekkur ederim
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Camasir suyu zamanla parcaliyor. Ben ic camasirlarima dokerim devamli hijyenik olsun diye ve belli bir sure sonra eriyolar. Ben beyazlarimi 90 derecede  3 saatte yikarim ve herseyi ayri ayri. Mesela beyaz diye tisortu atleti havluyu bir mi  atiyosunuz makinaya? Tisort beyazdir ama ustunde baski varmi? Ben herseyi ayiriyorim. Ve bembeyaz cikar. Ariel professionel kullaniyorum. Ve ayninzamanda bingonyada omo sivi. Bazen tambura ariel pods eklerim. Yada beyaz sabun rendeleyebilirsin. Oda beyazlatir. 
(1,505 puan) tarafından
Aynn canm dogrudur bende alo kullaniyorum ic camasirlarima bende dikkat ederim canm da iki kisiyiz elbise cok zar zor cikiyor yani sadece atlet desen esimin 3.4 hadi gene benim 1.2 ayriyeten alt ic camasiri 3.4 toplam busefer makinam dolmuyor bos yikaniyor yani hepsini ayri ayri atsam dolmuyor bos calisiyor bide okadar saate versem yazik diyorum bende atacagim zaman beyaz ne var ne yok toplayıp atiyorum ancak oyle doluyor bugun birazcik camasir suyu kullandim tertemiz yapmis herseyi bende oyle kirli bisey olursa azar azar kullanirim normalde kullanmam artik oyle yaparim
(1,363 puan) tarafından
Evet belki israf ziyan oluyo ama   baska turlude yikanmiyo beyazlar maalesef. 3 parcada olsa o 3 parca icin acar yikarim asla karistirmam ve bekletmem. Sikintili konu beyaz :)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 238 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 136 göst.
17 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 431 göst.
2 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Elifalpaslan98 (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 195 göst.