0 oy
1,057 göst.
Aile kategorisinde (239 puan) tarafından
Ah hanımlar. Derdim çok. Tabıdık kimseye anlatmak istemiyorum. Sadece buraya dökesim geliyor içimi...

Eşim bimde çalışıyor. Çalışma saatleri çok uzun. Doğru düzgün vakit geçiremiyoruz. Bunu dile getirince işi bırakayım tarlaların başına geçeyim diyor. Tam bir köy ve tarla manyağı. 7 24 onlarla yatıp kalkıyor. Karşı değilim. Ama ben onu tanıdığımda ek iş gibi yapıyordu tarla işlerini. Haftada 1 gündü sadece. Şimdi ise her gün istiyor. Neyse. Yıllık izni var 10 gün. Zeytin toplayacakmış beyefendi. Onun için alıyormuş. Öncesinde bana 2 gün gezmek için söz vermişti. Çok bişey istediğimi düşünmüyorum. Tamam 8 gün yine toplasın ama 2 günde bize vakit ayırsın çok mu şey istiyorum? Neymiş annesi korona geçirmiş hala halsizmiş kadın tek başına mı toplasınmış. Biliyor vicdan yapacağımı koz olarak kullanıyor resmen. Çok fazla anneci. Tabiki annesini sevicek ama onun artık bi çekirdek ailesi de var. Bizi sanki bi türlü benimseyemedi. Hep annesi hep annesi. 2 günde en fazla 3 günde 1 ailesiyle görüşüyoruz yetmiyor. Annesi düğünlerde giyeceğim elbise dahil herşeye karışıyor. Çocuğumu kendi çocuğu gibi kucağından düşürmüyor. Sanki annesi ben değilimde o. Emzirmeden emzirmeye bana veriyor. Eşime bunu söyleyince sen benim annemi istemiyosun diyor. Dün yine yıllık izin muhabbetinden kavga ettik. 2 gününüde bize ayıramıycaksan niye karınım ben senin dedim. Git başkasının karısı ol o zaman dedi bana çok ağrıma gitti. Sabah hiç bişey olmamış gibi kahvaltı hazırladım yemeden gitti işe. Artık dayanamıyorum. Nasıl benimsiycek bi çekirdek ailesi olduğunu. Aradaki mesafeyi nasıl koruycak bana bi yardım edin lütfen bunalıma giricem artıık...

9 Cevaplar

+2 oy
(750 puan) tarafından
Valla eğer kocam bana o cümleyi kursun o değil ben tavrımı koyarım eş eşi bilmese evlilik diye birşey olmaz
(239 puan) tarafından
Tek çocuk diye hep bunlar. Fazlaca taviz verdim tepeme çıktı sanırım. Bundan sonra nasıl düzelir bilmiyorum
(750 puan) tarafından
Mesafeni koy cnm o ailesini biliyorsa sende devamlı kendi aileni bil neyapsan da olmaz ama onun davrandığı gibi davran neden böyle yapyrsn derse senin yaptığın gibi yapyrm aileciyim bende de
(239 puan) tarafından
Ben başından beri mesafeyi korudum aileme karşı. Eşime tek laf ettirmedim. Kayınvalidemede öyle. Hata bende.
-Reklam-
+1 oy
(545 puan) tarafından
Üzgünüm ama git başkasının karısı ol diyrn adama hala hiç bişi olmamış gibi kahvaltı hazirlarsan biraz zor düzelir bu adam 
(239 puan) tarafından
Burda tanıdığım yok nasıl gezicem ki
(545 puan) tarafından
Al çocuğunu git gez mağazaya gir çanak çömlek satan yerlere gir illa biri lazım değil ki nerde oturuyorsun
(239 puan) tarafından
İznik. Doğru diyosun yapıcam en kısa zamanda
(545 puan) tarafından
Ben biliyorum oraları çok güzel yer gol kenarında bir tur atsan bile yeter hem sende hava alir rahatlarsın
(239 puan) tarafından
Öyle yapıcam bakalım. Düzelir kafasına dank eder inşallah
0 oy
(345 puan) tarafından
Böyle ana kuzusu erkekler hic evlenmesinler otursunlar analarının dızlerinin dıbınde sen biraz konusma bakalım yada. Güxel bir sekılde ses yükseltmeden eve gelimce bir kahve yap ikinize karsılıklı konusun tatlı dılle 
(239 puan) tarafından
Konuşurken benim ağzım iyi laf yapamıyor bilmiyorum ona karşı bi türlü doğru kelimeleri bulamıyorum. Sen benim ailemi istemiyorsun a getiriyor hep lafı
(345 puan) tarafından
O zaman bır muttet soguk davran soguk davran derken yatakları ayırmak falan degıl canım yanlıs yonlermek istemem senı kırıldıgı bellı edecek sekılde konusma melesa bırsey sordugunda kısa cevaplar falan vrr
(239 puan) tarafından
Aynı evin içinde köşe kapmaca oynuyoruz zaten dünden beri denk gelmemek için
0 oy
(2,616 puan) tarafından
Arasinizda baya mesafe var git başkasının karısı ol ne demek bu kadar mı geniş ağızdan çıkan kelimenin ağır olduğunun farkında değilsiniz 2 nizde önce adam olacak sonra sana koca olsun 
(239 puan) tarafından
En kötüsüde sanırım hala farkında değil. Akşamdan beri denk gelmemeye çalışıyoruz aynı evin içinde
0 oy
tarafından
Esin maalesef bagimsizlaşamamis, kendi benligini henuz oturtamamis. Bu yapida insanlarin evlenmesi, evlendirilmesi en buyuk hata zaten.

Bilmiyorum ne fayda eder ama kullandigi laflar cok agir. Git baskasinin karisi ol ne demek. İnsan namusuna bunu der mi. Biraz kendini cek elini etegini cek bakalim ne olacak. Neden sana bunu soyleyen birine kalkip kahvalti hazirliyosun mesela? Hicbirsey yokmus gibi...

Aklima baska da birsey gelmiyor. Belki kaybetmekten korkarsa akli basina gelir, yani umarim...
(239 puan) tarafından
Yemin ederim o kadar zoruma gittiki. Ona hiç yakıştıramadım bu cümleyi. Herkesin imrenerek baktığı çiftiz. Tabiki dışarıdan gördükleri kadarıyla. İçimizi bi bilseler. Neden hep kadınlar alttan alır ki ya? Boşanmak bile geldi aklıma o cümleden sonra. Diycekler bi laf için boşandı. Biz neler gördük yine ben suçlu olucam
tarafından
Kendinden cok taviz verme derim, evet evlilik bu herkes iki adim gidecek, ama sadece sen gidersen sıkıntı. Bazi seyler karsilikli olmali. Ayrica ailesine de vakit ayirmak zorunda yoksa gercekten neden evlendi ki? Cekebiliyorsan bir sure cek resti, akli basina gelsin, bi sarsilip kendine gelsin.
(239 puan) tarafından
Çekicem. Mecbur çekicem. Yoksa düzeleceği yok. Bi korksa. Dq nasıl çekicem
0 oy
tarafından
İlk önce kullandığı laf çok ağır bana onu söylicek bende kalkıp kahvaltımı hazırlicam surat yaparım gerekirse 1 ay konuşmam düzelmek konusuna gelirsek düzelmiyolar canım ancak  bunlar o dilden anlıyo ayrıca ne demek çocuğumu emzirmeden emzirmeye alıyosun kıyafetine karışıyor ne münasebet yani ben tavrımı koyarım annesini sevmediğim anlamına gelmez bu kendini ezdirmemektir.beni  eşimde öyle abartısız evde olduğu gün akşam farketmez saat başı annesiyle konuşur görüntülü arar ama abartı bir şekilde çocuğu uyuturum gelirim yanına annesiye babasıyla konuşur geri giderim yani buna hayat denilmiyo yıpranıyosun anneci olduğunu ha bilsem evlenmezdim o ayrı konu biz 4 yıllık evliyiz her tatilimizde kaynanaya gideriz 20 gün kalır geliriz dışarda bir kahve içmek bilmem bir yürüyüş yapmak bilmem sahile gitmek yok evlerine girer evlerinden çıkarım o yani tatil diye birşryimiz yok anlicağın değişmşyo bende bıraktım peşinden koşmayı sende onu dene annesine zeytin toplamayamı gidicekmiş sende anneme gitmek istiyorum de git çekinme istediği kadar ağzı laf yapsın
(239 puan) tarafından
Düzelmez mi ya içim karardı. Neden bunu sonradan farkederim ki çok kızıyorum kendime başında tavrımı koymadığım için
tarafından
Tavrını koysanda aynı anneci olanlar değişmiyor Ncak çirkefleşecen değişecek onuda ben yapamıyorum
(239 puan) tarafından
Al bendende o kadar valla
tarafından
Canım sen onu takmamaya çalış çık git bir hava al gel anlicak zamanla
(239 puan) tarafından
Umarım. Sağol kuzum
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Utanmaz diyeydin o nasıl söz öyle......... Valla sen kocanla mesafe koy bence bu kadar üstüne dusmee 
(239 puan) tarafından
Ona çok düşkün olduğumu biliyor ondan bu hallerde sanırım. Dediği gibi balkona sigara içmeye çıktı. Kalakaldım öyle nutkum tutuldu
0 oy
(119,330 puan) tarafından

o lafi eden adamla halen evlimi kalcaksin :ermm: 

tarafından
Tabikide öyle anlamıyorum yani bırakın huzurlu yaşasın insanlar
(239 puan) tarafından
Çok sağol canım rahatladım biraz
tarafından
Boşver takma bebeğin için ben öyle yapıyorum artık
(239 puan) tarafından
Zaten o yüzden sustum hep ama artık susmam. Sadece dökerim içimi en azından içimde kalıp bana dert olacağına ona dert olsun
tarafından
Aynen öyle malesef
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Ah cnm Allah yardmcn olsn ama ettiği laf laf değil anneci olan erkektn fayda gelmez eşini evini çocuğunu bilmeyen adamdan ne beklicem tamm annesidr sevecek ama surkli anne annede olmaz . Nerelisiniz canm
(239 puan) tarafından
Bursa kuzum. Tanıdığım insanlara özellikle aileme anlatmak bana göre yanlış. Sonra ona kin besliycekler bende böyle olsun istemiyorum. O yüzden burda tanımadığım insanlara anlatmayı tercih ediyorum
(1,122 puan) tarafından
Haklsn cnm ailene soylme zaten onlarda üzülür bn aileme hiç bi zmn aile içinde olan şeylerimi anlatmam cnku uzulecklrni blyorm rabbim yardmcn olsn cnm çok uzuldm inanki Allah eşini hidayete erdirsin çok yüz verme değerini anlasn tavır koy
(239 puan) tarafından
Sağol tavsiyen için. İçimi dökünce rahatladım birazda olsa
(1,122 puan) tarafından
Ne demk cnm sendende iyi yptn içini döktün cnm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 226 göst.
19 Eylül 2022 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 405 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde martmasali (10 puan) tarafından soruldu
0 oy