0 oy
383 göst.
Diğer kategorisinde (730 puan) tarafından
5 aylık kızım var 5 yıl yaşlandırdı beni çok zor bi bebek 3 ay kolik dedik atak diş falan ne zaman rahata erecem ağladıkça içim ağrıyo kolları sırtımı saymıyorum bile. Sabrediyorum kendimi zor tutuyorum dönmemek için 

26 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bakmiyolarmis. Canım saldım çayıra mevlam kayira nasıl tek tek ilgilensinler Allah kesesine buyumusler iste
(730 puan) tarafından
Yav onlar da anne bizde ben bırakıyım öyle de ağlıyo böyle  de diyemiyorum
tarafından
Bilinçsizlik canım bence ben aşırı pimpirikliyim valla doğdu doğalı 7/24 ömrümü ona adadım bahsettgiin gibi sırtım kollarım çürüdü sanki
(730 puan) tarafından
Şimdi ek gıda dönemi başlıyacak diyorum peynirini ekmeğini yaparım bitmiyo bitmiyo daha çok artıyo dert
tarafından
Öyle canım her detayi dusunuyoruz
tarafından
Bende saldım çayıra yapmak istiyorum ama hiçde salınmıyor valla kıyameti koparıyor daha 50 günlük. gerçekten nasıl idare ediyorlarmoş hayret
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eskilerde bu zaman gibi zorluk yoktu, doğal yaşam vardı, bırakırlardi etrafa korkmadan çok sıkı yaşamazlardi, biz şuan kapı önüne bile birakamiyoruz korkudan yaşam şartları git gide zorlaştığı için hayatımız da zorlaşıyor maalesef
(730 puan) tarafından
Ben anlam veremiyorum eskilerde bebek bu da ne farkı var
tarafından
İşte dediğim gibi şuan biz çok paniğiz aman başına şu gelmesin aman o olmasın, eskilerde böyle pis şeyler yaşanmazdı ki hani yaşansa bile böyle cogalmamisti, rahattilar, mesela 2 elti 10 çocuğunu bir evde rahatça buyuturdu eskidn
(730 puan) tarafından
Haklısın canım ne diyim
0 oy
(606 puan) tarafından
Ne varsa eskilerde var gerçekten eşimin amcasının eşinin 16 çocugu var duyunca şok oldum en küçügü 6 yaşında 
(730 puan) tarafından
MaşAllah ya çok da severim çocukları ama beni çok yıprattı 2. Yi düşünmüyorum çoğu da böyle
0 oy
(12,490 puan) tarafından

Eskiler bizim gibi üstüne düşmüyor Du çünkü bırakıp bağa bahçeye tarlaya gidiyor du Allah bilir başımıza neler geliyordu :D

(730 puan) tarafından
Kız ben bırakıp mutfağa gidemiyorum bıraksam katılacak ağlamaktan
(12,490 puan) tarafından
Bu zamane çocukları da bi değişik anam
0 oy
tarafından
Eskiden amca dede herkes bir arada yaşanırdı.tek goz odalarda yaşamlar vardı.simdi çekirdek aile oldu herkes gelir tek yaşam zor.bir de eskiden kolay değildi hatta bebek ölümleri bile daha fazlaydı.
(730 puan) tarafından
1 hafta oluyo memleketten geleli annem diyomuş kardeşime 3 kadın zor bakıyoz büşra tek nasıl bakıyo diye
0 oy
tarafından
Şimdi bacım o zaman ki bakım şartıyla şimdi ki bakım bir değil. Babaannem diyor ki 8 çocuğum vardı evin içine atıp tarlaya gidiyordum sen düşün komşuya gidermiş çocuklar tencerenin kapağını bile açmazmiş korkudan aç olsalar bile. Şimdi diyecek olursanız psikolojik açıdan çok kötü diye hepsi de gayet akıllı ve bilinçli insanlar vallaha yokluk gördükleri için hiç biri çocuklarından kismaz hala elinde olan her şeyi çocuklarina yedirirler
(730 puan) tarafından
Eskiler daha edepli uslu zaten sanırım biz şımartıyoz
0 oy
tarafından
O zamanlar şimdiki gibi çocuğa çok önem verilmiyordu ki hem sadece maddi geçim sıkıntısı vardı şimdi kötü niyetli insanlar var doğurup beşiğe koyup akşama kadar iş güç yemekdi en azından kendi memleketim de öyleydi kadın korunsa korunamıyordu ama o zamanlar şimdi kş zamandan daha iyiydi bunu düşünüyorum da
(730 puan) tarafından
Doğru hep bi arada güven varmış
0 oy
(2,555 puan) tarafından

Zaten koku bende diyip saliyolarmis :D valla linclemeyin gercekten dogru buyuyenler kucuklere bekiyomus anne baba kesinlikle bu zamandakiler gibi degillermis ölene kadar aglasalar bile umrunda olmuyormus

(730 puan) tarafından
Heralde bizim başka işimiz yok ondan onların tarla maldan fırsat bulup bakamıyorlardır. Basıyorlarmış nişastayı uyusun gitsin
0 oy
(8,971 puan) tarafından
Helal olsun onlara  walla biz bi taneyle baş edemioz
(730 puan) tarafından
Çok zor yaa
0 oy
(13,003 puan) tarafından
18 ayda ömrümden 18 yıl gitti resmen.

Eskilerde bu teknoloji yoktu ki ben ona bağlıyorum herşeyi netten bakıyoruz aynısını yaşıyoruz :D eskiler bilmeden yaşıyordu sanki 
(730 puan) tarafından
Farklı bi görüş o da:)
0 oy
tarafından
Bakmiyorlardi ki benim gördüğüm eski dokuz on cocuklu kimselerin çocuğu bir yere dağılmış herkes aynı değil ama çoğu bakamıyor kürtaj da yok tabi evde doğur mis 
(730 puan) tarafından
Kız bakmasalar nasıl büyüsünler günahlarını alma
tarafından
Allah için kız herkes değil ama çoğu öyle bak sokağa salmış demiyorum ama herkese de mükemmel bir ilgi verdiklerini düşünmüyorum eskiden büyükler höt dese çocuklar dururmuş mesela anneannem evlatlarını içinden severmiş. Hiç başlarını oksamamis annem buna çok üzülür annem beni hiç sevmedi ben sizi çok seviyorum diyor eskiler içine kapanikmis hot hot ile büyütüldü çoğu çocuk malesef bu bir gercek
(730 puan) tarafından
Sorma ayıpmış güya kizimin babanne ve dedesi kucaklarina alıp sevmediler bile
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Bizim bebeler ahir zaman bebeleri Rabbim evlatlarımızla imtihan etmesin 
(730 puan) tarafından
Aminn
0 oy
tarafından
Çapraz komşunun 6 tane kadın 24 saat avaz avaz Allah yardımcısı olsun ben biriyle baş edemiyorum
(730 puan) tarafından
Ovv beterin beteri var ya
0 oy
tarafından
Eskiler cocuklarina dogru duzgun sahip cikmazlardi annem hep derdi bizi yengelerimiz buyuttu ananemin 12 tane cocugu var eltileriyle yasiyordu o eltirenin cocuklarina eltileride onun cocuguna bakardi elden ele cocuk buyur giderdi şimdikileri biz babaya teslim edemiyoruz tüm sorumluluk hepsi annede oluyor kaynana bakayim dese hemen izin vermeyiz cunku cocugu kendimizden baskasina emanet edemiyoruz cocuklar evde tıkanmislar dogru düzgun birseyler bile öğrenemiyorlar ben isterdim köyde yasamak cocugumu doğal yasamda buyütmek cocuk hayatisini yasamasini isterdim hayvanlarin içinde hem daha saglikli oluyor cocuklar simdiki yeni dogan cocuklar hep hastalaniyorlar ama koydeki cocuklar öyle degilller enerjilerini hep dısarda atiyorlar
(730 puan) tarafından
Bende çok isterim de imkanlar işte
tarafından
Bizim simdiki kizimda degilde ikinci cocugu belki oyle buyütürüz var bi hayalimiz:)
(730 puan) tarafından
İnşAllah canım
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Sen bide bana sor bendede 4 tane var hepsi buyuk 5 yaşında sen düşün çok zor
(730 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım
0 oy
tarafından
Onlar senin benim gibi yok pisik kremi neydi yok bugun et yedi yarin sebze yesin yok bugun 3 saat uyudu az uyudu yok kitap okuyayim simdiden alissin ogrensin yok zeka oyunlari oynatayim vs tadinda cocuk buyutmuyordu canim. Bir once dogan kendinden sonrakine baka baka buyuyorlardi kendi kendilerine cocuklar. 
(730 puan) tarafından
Ablalara da üzülüyom bütün sorumluluk onlarda oluyo
tarafından
E eskiden oyleymis bacim
0 oy
tarafından
Annem hep der ki aklımız olsaydı bu kadar dogurmazdm haklida kadin:)
(730 puan) tarafından
Onlar da doğurmaktan yıpraniyo
tarafından
Aynnnn ya
0 oy
tarafından
Dönmemek için derken anlamadım orasını canım 
(730 puan) tarafından
Dövmemek canım
tarafından
Benim bebeğim 4 aylık ve aynı durumdayım ben dovememk için değil ama delirmemek için zor tutuyorum kendimi :)
(730 puan) tarafından
O aşamayı geçtim sanırım eşime diyorum beni manolya hanıma götür (Kırmızı oda) :)
0 oy
(422 puan) tarafından
Eskiler çocuk bakmıyormuş ki :) doğurup salıyormuş sokağa. Sonra o salınan çocukların büyümüş halini, eşlerine yaptıklarını buradaki postlardan okuyoruz. 
(730 puan) tarafından
Yaa bende aksine eskiler daha edepli ahlaklı diye düşünüyorum eskiden böyle şeyler yoktu ama sevgisiz büyüyorlardı illaki çocukları da etkilenmiştir
0 oy
(345 puan) tarafından
Bız 10 kardesız mesela buyuyon bir somrakı dogana bakarmıs ben sondan 3 okulda falan kac kardessınıx dıye sorduklarında 5 dıyordum utandıgımdan cocukluk işte ❤❤
(730 puan) tarafından
Oyy masumluk işte ❤

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 363 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Simayyy (1,775 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 339 göst.
+1 oy
4 cevap 125 göst.
31 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde XxDeryaaaa (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 204 göst.
27 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,493 soru

11,360,522 cevap

34,838 kullanıcı

...