0 oy
807 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Isim konusunda ne dusunuyorsunuz ben tek isim istiyorum kendi ismimde tek esim iki isimli oda cift olabilir dio ben karsiyim siz ne yaptiniz zorlugu varmi cift isimlerin 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Var tabi iki isim zirlugu kayinbabamin adini verdiler kaynamla kayinbabam ayri Yusuf diyemedik hep Turaç dendi iki senesir ben Yusuf Turaç diyorum 7 yasinda anne bana neden yusuf diyosun buyudugum zaman yusufu sildircem.hic sevmiyorum dedi gecen egerki iki isim koyulacaksa bile ikisinide soyleyin bii kenarda kalmasi kizimin adini Amine Asel.koycaz esimin teyzesi biz Amine deriz sende Asel de. Dedi bende yok öyle ikisiyle seslencez yoksa seslenmeyin dedim kararim kesin :)
tarafından
Bide o var ileride kafa karisikligi demi
tarafından
Tabi canim iki isim konuldugunda tek soyleniyor aaa senin adın iki miydi deniliyor
-Reklam-
0 oy
(2,181 puan) tarafından
benim ismim cift ama hicbi zorlugunu gormedim oglumun da cift olacak hem benim istedigim bi isim hemde esimin istedigi bi isim olsun istedim kendisi de bisey demedi 
0 oy
tarafından
Esiminde kiziminda ismi cift. Ben seviyorum cift isim hem sunnettir
tarafından
Summet oldugunu ilk defa duydum
0 oy
tarafından
İki kızıma da çift isim verdik hiç bir zorluğu yok")
tarafından
Ya ne bileyim esimin ilk ismini kullanmiyoruz hic yukarda arkadas yazinca dusundumde ilk ismi mehmet bana hic mehmet gibi gelmio siz ikisinide kullaniomusunuz
tarafından
Esimin adida Yunus Emre sanki yunus el gibi geliyor :))
tarafından
Hahahah aynen banada ole iste rabia acabam cok o yuzden
tarafından
Ben özellikle iki isminde kullanmaları için diretiyorum ")) #direnciftisim "))
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Ben çift isimden yanayım.. arzu ederse ikisini kullansın isterse alternatifi olsun.. ben tek isimliyim çift olmak isterdim.. hemde sünnet olursa iyi olur.  kızımında ismi Asya Sena ☺️
(3,187 puan) tarafından
Aminn :) Asya bende Sena babasından :))
tarafından
Ben ogretmenim isimler karakterleri yansitir diye dusunuyorum iki isimdede ogrencim vardi asya cin gibi uc sena da hanim hanimdi guzel karisim olmus :)
(3,187 puan) tarafından
Teşekkür ederim ☺️
Bakalım bizimki nasıl olacak :D
tarafından
Saglikli bahti guzel olsun ;)
(3,187 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun.. cümlesinin inşallah ☺️
0 oy
(845 puan) tarafından
Benim oglumunda çift isim ama kimlikte tek isim iki isim koymak sünnet 
(638 puan) tarafından
Yanlış mıyım diye okudum şimdi bi sürü yerden.
İsim koymak sünnettir, tek ya da çift diye bi kaide yoktur diyo.
tarafından
Ya arastiran birisin bide kuranda gecme durumu var ona ne diosun kuzum bilen bilmeyen agzi icki kokan tipler bile dusundugum ismi duyunca ooo kuranda geciomu diye soruyo bende kuranin kelimeleri degil allahin emirleri kutsal diom kit aklimla ama gercekten bilen Tarafsiz birine sormak gerek
(638 puan) tarafından
İsim kur anda geçecek diye bi kaide yok. Böyle bi zorunluluk yok. Sadece ismin güzel anlamlı olması gerekiyor. Ağzı içki kokan tipler ağzına kur anı alır olmuşlar sende bunu önemseyip o bile diyo mu diyorsun çok yazık. Açık ve net diyanet her şeyi açıklıyor. Keziban da kur an da geçiyor ama yalancı anlamına geliyor. Koyar mısın çocuğuna. Biraz mantıklı düşünmek lazım
tarafından
Canim anlatabiliomusun iste anlamiolar akil sahibi olmadan fikir sahibi olmayanlar isim konusu yipratti beni her onune gelen bisey demekte az oncede gordugun gibi  ne dogru ne gercek sorarark ogrenmeye calisiorum sinirlenme hemen :)
(638 puan) tarafından
Yok niye sinirlerim. Estağfurullah. Sen aklınla mantığınla güzel anlamı olan bi isim koy. Dinleme kimseyi. Gerçi nasıl bi ailede yaşıyorsun bilemem ama biz karıştırmıyoruz kimseyi. İki isim arasında kaldık karar veremedik sordum şu ikisi arasında kaldık sizce hangisi diye, eşim kızdı sorma biz karara verelim diye
0 oy
(324 puan) tarafından
Eşim sadece eylül olsun istiyor EYLÜL ayında evlendigimiz  için   .ama ben iki isim istiyorum  .gerçi iki tanede olsa 1ini  kullancaz  oda ayrı dava
tarafından
Kardesiminde iki isim biz tekini kullanioz okulda ikisini soylerlerdi babamin aileside digerini soluo degisik ya
0 oy
(2,479 puan) tarafından
2 isim istiyorum istediğini kullansın
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Ben tek isim koydum duru  :) 2 isim sevmiyorum ben kisaysa olabilrde birde uzun uzuna 2 isim koyuolar ya onu sevmiom ben :)
tarafından
Banada kafa karisikligi gibi gelio
(2,351 puan) tarafından
Solemeside yorucu :)
(66 puan) tarafından
Duru ismini bende kizima koymak istiyorumda insanlar ismini tasirmis derlrr ya kiziniz nasil acaba sakin mi?? :)))
(2,351 puan) tarafından
Daha 37 gunluk canm basima neler gelicek bende bilmiyorum :))
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Ben tek isim koyucam hem de en kısasından:)
tarafından
++++++ ins bende
0 oy
tarafından
Tek isim çift isimden birisi hiç kullanılmıyor çocuk kendi adını bile ilkokulda okula başlarken öğreniyor. Örneğin ben FEYZANUR olduğumu okulda öğrendim. Feyza diyor herkes 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 153 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Baharsa (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sevvalinannesii (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 68 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sevvalinannesii (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 292 göst.