0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (13,698 puan) tarafından

Faruk Mart'ta 3 yaş olacak.

Gecen yaz denedim ama başarısız olduk bnde hazır degl diye ustelemedim.

2 gündür bezi takmiyoruz.

Gündüz habire soruyorum yok diyo ama ikna edip götürünce yapiyo çişini.

2 gündür kakasını altına yapiyo:(

İlk gece saat 4 gibi uyandı,ben de çişini yaptırdım ikl gece  sorunsuz geçti ama dün gece kaldırdım  götürdüm uyku kafasıyla ağladı bağırdı çağırdı yapmadı.

Sabah baktım ki yatağa isemis.

Kakasını da altına yapmış oysa 2 dakikada bir soruyorum

Ben sorduğumda çok sinirleniyo.yok diyo.

Sifona bastırıyorm çişini yapinca ,bay baaay diyoruz bunla egleniyo. 

Sorum şu.

Acaba  hazır değil mi?

Bu yazdıklarımı tecruneil olanlar değerlendirecektir yardımcı olacaktır .

Yardım bekliyorum zordayım:D

8 Cevaplar

0 oy
(119,287 puan) tarafından
bu olay sunnetten bile zor yaa
(13,698 puan) tarafından
Artık alışsın istiyorum ya :(
-Reklam-
0 oy
(7,675 puan) tarafından
Ilk zamanlar öyle oluyor sonradan söylemeye başlıyorlar benim oğlum 15 gün sonra söylemeye başladı ilk gece kaldırdım ağladı yapmadı bir daha gece kaldırmadim o yüzden sabah uyanınca direkt tuvalete götürdüm istemese de biraz kararlılık gerekiyor pes etme bence alışır yaşı da gelmiş tam zamanı ama yazin olsa daha rahat ederdin usumezdi
(7,675 puan) tarafından
Ilk başta oluyor böyle özellikle büyük tuvaletlerini yapmaya korkuyorlar bence başlamışken pes etme kararlı dur ki başa sarmayın. Zor bir süreç ama sonrasi çok büyük rahatlık
(13,698 puan) tarafından
İnşallah ya dua et bana özellikle sabır dile gerçekten kızı aglrken bile  bırakıp onu ikna edip tuvalete götürüyorum artık zamanı ya :)
(7,675 puan) tarafından
Aynen canım Allah kolaylık versin bir an önce alışır insallahhh
(13,698 puan) tarafından
İnşallah ama sence alışacak gibi mi ya ? Kakayi altına yapması falan normal mi ki
(7,675 puan) tarafından
Normal bence benim oğlus da ilk zamanlar altına yaptı hep bi de yapınca korkup ağlıyordu ben normal annecim yeni ogreniyosun korkma diye sakinlestiriyordum
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Anam seninki 3 yaşında benim kaynanamla esim 15 aylık bebeğe tuvalete alıştırmayın calisiyor cildiricqm ya  geçenlerde deneyim dedim olmuyor yani durmuyor çocuk bizimkilerde ısrar ediyor hee kaynanamda benim çocuk bole yapmıyordu usluydu hemen alıştı diyor ya valla zor bacim tuvalet eğitimi bakalım ben daha hazır değilim çocukta değil ama zorlatiyorlar
(13,698 puan) tarafından
Ya zorlama sakın sacmaliyolar ben de hep diyodum 1 yaşını gecinve alistiririm diye büyük büyük knusuyodum
(1,946 puan) tarafından
Ya zaten çocuk daha hazır değil ben hiç değilim birde ben 2 3 gün denedim dün demez mi çişini tuvalete yaptı
tarafından
15 aylık çok erken ya
0 oy
tarafından
Benim oglumda ilk akşam  yapmıştı gündüz yapamamıştı 
(13,698 puan) tarafından
Uf ya napsam
tarafından
Alışır canm sakın bez takma
0 oy
tarafından
Canım tam 3 olsun sonra alıştır ya. Korkuyor demek ki. Bezi çıkarma önce gidip kanepe arkasında yapacak sonra sen söyle burası koktu falan güldür de oğlum gel beraber  gidelim lavaboya gelir senle öyle alıştır cnm. Küçük klozetle alıştırabilirsin ben öyle  yaptm 2 hafta da alıştı o gün bugün dür altına yapmamı s yatağa bile yapmamış gece de hiç uyandirmadm
(13,698 puan) tarafından
Kurban olaym herşeye aklı eriyo cisi de biliyo ama yapmiyo ya gelip soylemiyo
tarafından
10 dakikada bir götur cnm bekle biraz
0 oy
(15,681 puan) tarafından
Zor değil bak ben alistirdim gece kaldırma bana göre uykusu haram okur yatmadan önce çiş yapması yeterli 

Ben gece kaldirmiyorim kendisi ağlar uyanırsa anlarım çiş gelmiş 

Kaka da yapacak çiş te Merve 1.5 ayımı aldı ama havalar soğuk şuan yapma hem üşütür hemde usuttugu için daha çok çiş yapar 
(13,698 puan) tarafından
Kız. Deme yaaa yaza kadar eşek kadar olcak ya :(
(15,681 puan) tarafından
Yine arada götür sen de git yap bak ben yaptım sende yao de yada babasını görsün yaparken
0 oy
(17,750 puan) tarafından
Biraz kendini baskılı hissediyo olabilir Mervem ama okanda 2 buçukta öğrenmişti hazır değil galiba Faruk beyimiz sen yinede sormaya devam et illaki öğrenecek mesela okana şöyle öğrettim bakalım yapabilecek misin yaparsan alkış filan o şekilde kavradı alişte öyle ama oda Faruk gbi canı isterse yapıyo onuda ben anlatıyorum biz tuvalete gidiyoruz sende oraya yapmalısın öyle olmaz kötü kokar VS anlatıyorum bakalım bende aynıyım inşallah Alıştırırız valla 3.geliyo ona bez ona bez kocama yzık ayy :) 
(13,698 puan) tarafından
Ayşe hamile misin şaka mi
(17,750 puan) tarafından
Senin haberin yokmu ay hamileyim buda erkek  :(
0 oy
tarafından
Bizim alışma süresi 10 gün gibi sürdü. İlk bikac gün çiş kaçıyor tabi ama pijama ıslanıyor ya bi noktadan sonra rahatsız olunca söylemeye başlıyorlar. Paçası lastikli pijamalar giydirirsen çiş yapınca direkt halıya parkeye gelmez :) Gece bez takıyorum her ihtimale karşın ama gece tuvalete götürüyorum altına yapmaya alismasin diye . Bir de bı pedagog yazısında okumuştum lazimlik pek tavsiye etmiyorlar direkt klozette alistirin diyordu. Ve bu süreçte asla bağırmamak gerekiyor bi kere bağırınca bu olay çocukta travma olarak kalıyor. İleri de koca adam olduğun da bile altına kacirabilme durumu oluyormuş . Allah yardımcın olsun sabırla aşılacak bir süreç.

İlgili sorular

+2 oy
5 cevap 128 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Tugba_U (424 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 189 göst.
10 Ocak 2023 Diğer kategorisinde kusozlem (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 170 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.