+1 oy
215 göst.
Aile kategorisinde (450 puan) tarafından

İlk gebeliğim teyzeleri nasıl olduysa birden beni bir korku sardı. O kadar acemiyim ki nasıl bebek bakılıcağını bilmiyorum ya çocuğu doğunca mahvedersem ya doğru düzgün bakamazsam. Bebek bakımı konusunda hiçbir şey bilmiyorum kitap okumakla da olur mu ki öğrenilir mi. Yani ne bileyim YouTubeda mesela bebek bakımı konusunda size yardımcı olan güzel bir kanal var mı bildiğiniz? Aklım allak bullak yardımcı olun nolursunuz :angel:

14 Cevaplar

0 oy
(194 puan) tarafından
Annelik oyle bir șey ki Sana her seyi ogretiyo merak etme 
(450 puan) tarafından
Öyledir muhakkak ama çevremden duyuyorum ihmalden bebekler ölüyor Allah korusun çok korkuyorum öyle bir şey yaşarsam diye :(
(194 puan) tarafından
Sen Boyle yaparak sadece kendini ve bebegi strese sokarsin kuzum
(450 puan) tarafından
Öyle de tüm annelerin endişesi korkusu yok mu kendine göre benim endişem de bu işte maalesef yoksa ben bebeğimi üzmek ister miyim. İstemsizce geliyor böyle korkular
-Reklam-
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Valla hiçbirimiz profesör değiliz çocuk büyütme konusunda doğunca sen bile inanamıyorsun nasıl bakdığına çok da güzel bakarsın telaş etme ama sana tavsiye 3 çocuk büyüttüm  pişik olmadılar ıslak mendille poposunu silince kurula ondan sonra bezle bu çok önemlidir böyle yapınca hiç pişik olmuyo emzirdikden sonra yatağına koy direk senin yanına alışmasın sallama bebeği öyle alışmasın ilerleyen dönemlerde çok zorlar seni sürekli sallatır kendini 

(450 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım tecrübelerini paylaştığın için
(2,702 puan) tarafından
Rica ederim tatlım
0 oy
(8,958 puan) tarafından
Kimse anasının karnından öğrenemiyo ki bebeğin doğsun o sana öğreticek nasıl anne olunur. Hatta cokda güzel bir anne olacaksın. Rabbim kız çocuklarına iç güdüsel olarak veriyo zaten analık duygusunu 
(450 puan) tarafından
İnşallah canım benim inşallah moral oldun Allah razı olsun
(8,958 puan) tarafından
İnan bende senin gibi düşünürdüm ben bakamam ben yapamam gece ağlasa duymam ben top patlasa duymam diyodum oğlum gık dese duyuyom uyanıyorum etrafımda ki herkes arkamdan ne güzel çocuk bakıyo diyo kulağıma geliyo kendi bebeğim küçükken eltimin 3 yaşındaki kizina bile baktım kendi. Allah o gücü kuvveti veriyo sen güzel günleri düşün bebeğinin miss gibi kokusunu düşün minicik ellerini düşün
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm benim d ilk bebeğim ve her şeyini ben yaptım ilk günden beri kendini bu tarz düşüncelerden uzak tut onu kucagina aldığın an çok olgun bir kişi oluyorsun
(450 puan) tarafından
İnşallah canım benim hepimizin bir korkusu oluyor işte ister istemez
0 oy
(629 puan) tarafından
Canim ben 19 yasindayim ben kardeslerimi buyutsemde ilkte zorlandim dogru tutmak cok onemli ilk once bebegin kafasi senin kolunun buklum kismi varya oraya koyucaksn yan cevirip bebegi kundak yapip sirtina yastik koyablrsn dogdktn snra kusunca yutmasin bogulmasin diye bebek ilk hastaneden geldi bana al emzir dediler ben 2 gohsumu birden actim gorumcemin yaninda cunku bilmiyordum bana guzelce canim boyle yapicksn dedi anlatti 3 gun oglum kuvezdeydi zaten 1 hafta gorumcem yanimdaydi 4 gunde bebekle kaldi bana ogretti biraz allah razi olsun onlar gitti cok sakin kalmaya baktim nazik ol sadece canim bebise ilaclarini duzenli verip emzirip altini degstrnce bir sıkıntısı yok sakin korkma ben tek baktim ogluma hep yikama konusundada kuvet al ustune file al koy bebegi yavasca yika hicbrsey olmuyor oglumu 10 gunlukten beri ben yikarim 1 kere biri yikasin komsun felan guvendgn akraban yoksa ailen yaninda yoksa benim sevdigim bir ablam komsum 2 kere yikadi ogrendm hemen 8 aylik oglum masallah ama ricam belinden yelek ve ayagindan corap eksik etme bu mesajimin ekran goruntusunu al bence lazim olur valla kendi cektigim zorlugu bildigim icin anlattim bu kadar
(450 puan) tarafından
Sağol canım benim Allah bunlarla bitse bakım keşke ama bakalım doğunca anlayacağım sanırım teşekkür ederim tecrübelerini paylaştığın için
0 oy
(324 puan) tarafından
Bende çok korkardım canım ilk 15 gün annem kaldı o gittikten sonra bana cesaret geldi onun annesi benim en iyi ben bakarım dedim 16. Gün kendim yıkadım tek başıma eşim sabah 7 de gider gece 12 de gelir şimdi oğlum 4 aylik oldu zaman nasıl geçti anlamadım bile 
(450 puan) tarafından
Ay maşallah Rabbim daha güzel günlerini göstersin. İnşallah bana da o cesaret gelir.
(324 puan) tarafından
Amin canım sen hiç stres yapma en güzel şekilde bakıp büyüyeceğine eminim
0 oy
(2,593 puan) tarafından
benide oğlum doğduğu zaman o korku sarmıştı minnacık bir insan korkuyorum canını acıtırsam falan diye ama zamanla sen bile şaşırıyorsun onun annesi sensin senden daha iyi kimse bakamaz herkesin bir eksiği oluyor illa ki hiçbirimiz profesyonel değiliz sen şimdiden bunları düşünüp kendini de bebeğini de strese sokma.. ilk zamanlar bebeğinin başına çok dikkat et emzirirken göğsünün kahverengi kısmını tamamen almasını sağla mesela ben her büyük tuvalatini yaptığında yıkadım hala daha yıkıyorum ıslak mendillerini saf su olmasına dikkat et çok ıslak kalmasın altı emzirdikten sonra mutlaka gazını çıkart ve mümkün olduğunca sallamamaya çalış sonra bırakmak zor oluyor 
(450 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tecrübelerini paylaştığın için canım inşallah bana da o güç kuvvet bilgelik gelir
(2,593 puan) tarafından
bebeğini tanıdıkça zamanla geliyor canım hiç merak etme bol sevgi ve temel bakımı olduktan sonra gerisi geliyor Rabbim öncelikle sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
0 oy
(545 puan) tarafından
Bilmeye gerek yok canım alisiyosun herşeye bizler de ilk de biliyomuyduk bebeğini taniyosun zamanla ne yapman gerektiğinin farkında oluyosun korkma yani yapilmayacak bişey yok 
(450 puan) tarafından
İnsan korkuyor işte ister istemez kimisi doğumdan korkar kimisi hamilelikten kimisi de benim gibi doğum sonrası bakımdan endişe eder çocuğa travma yaşatır mıyım nasıl davranıcam diye kara kara düşünür böyle işte benim de korkum bu annelik büyük sorumluluk
0 oy
(373 puan) tarafından
Hic korkmaa bende korkuyirdm allah bebegi kucagina verince sana da bi guc kuvvet veriyor. Yapamam dedikelrimi yaptim. Kucuk bi yaram olsun cok sizlanan ben. Sezeryan dikisimi tuta tuta bebegimi emzirmeye calistum sutum gelsin dye. Hic yatak serip yatmadim jnanki. Sadece 2 gun hastanede yattim o.o yuzden hic korkma. Youtubedan ben cok izledim osman gönülali mutlaka izle tavsiye ederim
(450 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım moral oldu bana yorumun
0 oy
tarafından

Bebeğin sana herşeyi öğreticek merak etme bı zaman sonra bı bakmışsın insanlara öyle tutma böyle seviyo böyle uyuyo derken bulcan kendini :D

(450 puan) tarafından
Ay inşallah inşallah o günleri sağ salim görsem inşallah
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Hiiic korkma kuzum

Kucağına aldığında zaten arkası geliyo

Eminimki çok iyi bi anne olacaksın şimdiden düşündüğüne göre <3

(450 puan) tarafından
İnşallah canım benim vallahi moral oldun
0 oy
(636 puan) tarafından
Ben bebeğim doğmadan oturup ağlardım nasıl bakcam ben çocuğa altını nasıl alcam, ağlarsa nasıl susturcm diye. Rabbim öle bi destek veriyor ki sana sanki 10 yıllık anne gibi her şeyini yapıyorsun. 
0 oy
tarafından
Cnm zamanla baksa baka öğreniyor sun kendimden biliyorum ben de hiç bişe bilmezdim doğum yaptığımda kimsem yoktu yek başıma tecrübe ede ede öğrendim ne kaynanam ne de annem yanımdaydı eşim di tek evimin işini yapardi çocuğa bakamazdi şimdi 7. Aya girecek bile
0 oy
tarafından
Öyle birşey ki inan doğumdan çıktım onkadar kötü olmama rağmen sanki 5 çocuğum varmış gibi herşeyi bliyordum rabbim yardımcın oluyor 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 281 göst.
26 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Azrainci (182 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 186 göst.
0 oy
11 cevap 639 göst.
6 Ocak 2021 Aile kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 84 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Havva0604 (2 puan) tarafından soruldu