0 oy
295 göst.
Aile kategorisinde (1,807 puan) tarafından

Iyi aksamlar 

Acaba doğalgazı sadece 2 odada acsak faydası olur mu? Diğer odaları pek kullanmıyoruz ki zaten koridorda petekte yok. Yoksa evin içinde üşür müyüz? Petekleri açtığımız odaların kapısı sürekli kapalı olsa? Diğer odalarında kapisini hiç açmasak?

16 Cevaplar

0 oy
(118,473 puan) tarafından
dusuk ayarda ac tum evi ac bemce
-Reklam-
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Faturaya faydası olur mu diye soruyorsan olmuyormuş canım petegini kapattigin odanın kapısının altından dahi gelen soğuk hava evin derecesini düşürdüğü için kombi daha fazla devir daim yapıyormuş buda kombi daha fazla çalıştığı için elektrik faturasını dahi etkiliyormus geçen haftalarda eşim kazan yakma belgesi aldı kursa gitti orda söylemiş hocalar tabiki tercih yine senin 
0 oy
(635 puan) tarafından
Biz sadeve oturdugumuz odayo açıyoruz gayette isiniyoruz cebimizde rahat oluyo cok gereksiz kullanilmayan odanin acik olması 
0 oy
tarafından
Sıcak havayı oralar alıyor kapı aralığından illaki sızıyor soğuk canım 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bi dene bakalim düsük ayarda her yer yansa daha iyi olur canim
0 oy
(2,256 puan) tarafından
Valla canım kışın bende aynısını yapiyorum diğer odaların soğuğu yaktim odalarida isitmiyo onun için bende kısık ayarda bu sene bütün odaları yakıyorum
0 oy
(435 puan) tarafından
Evet ben böyle yapıyorum. Mutfak ve yatak odası açık sadece. Kullanmadığım odaları neden açayım ki? 
0 oy
tarafından
Suan ben 3 petek actim 3 petek kapali hava zaten iyi gidiyor hepsini açmaya gerek yok bence daha 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ben her yeri açıyorum öbür turlude denedim fatura aynı geldi
0 oy
(961 puan) tarafından
Benim yatak odam küçük çok sıcak oluyor o yüzden sadece oturma odam, mutfak, banyo , koridor yanıyor. Oturma odam salon 3 kalorifer var 2 si yanıyor bos oda ve misafir odam, yatak odam yanmaz. İyi de ısınıyor evimiz ama evden eve değişiklik çok oluyor
0 oy
tarafından
Ben kullandığım odaları yakmiyorum kapı altı aldım soğuk gelmesin diye yani koridorda mutfakta yatak odasında oturma odasında yanıyor
0 oy
tarafından
Bence tüm odaları yak ayarı düşür öyle daha iyi oluyo. 
0 oy
(169 puan) tarafından
3 petekten az kombiye zarar veriyormuş netten bı bak . Ben 3 tane acıyorum fatura az geliyor .
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Bende salonu kapatıyorum ama kapı altına sünger koyduk soğuk gelmesin diye canım netten bakta kapı altı için sünger gibi şeyler var onlardan koy yoksa oralardan soğuk gelmeye devam eder
0 oy
(146 puan) tarafından
En az 3 petek yanması gerekiyormuş canım 
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Ben 5 senedir oturma odası antre mutfak yakıyorum. Yatacagın zaman gece yatak odasını yakıp mutfagı kapatıyorum hiç yüksek gelmedi. Kullanmadığım odaların altına bişey koyuyorum soğuk gelmesin diye. Şimdi kapı altı süngerler var ondan kullanabilirsin. Devir ekonomi devri ne kadar çok petek yakarsan düşük ayarda bile olsa o kadar faturaya yansır 
(1,807 puan) tarafından
Bende böyle düşündüm. Kapı altlarına bir şey koyarım dedim. Kullanmadığım 2 oda var. Boşu boşuna yanmasin

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,414 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 184 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Biriiste (407 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 221 göst.
19 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 203 göst.