0 oy
663 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından
durumumuz şükür iyi bit tane iyi kötü 60 70 bin tl arabamz ve köşede yüz bin 120 bin kadar paramz var artı maaş alıyor iste okadar   

esim sürekli para verir allah var eksik etmez ama ben harcamam geri ona veririm üzülüyorum diyorum saten lazım olanları alıyorsun   en basiti özel hastaneye gitmek istiyorum doğum için ama üzülüyorum parası gitmesin diyorum bütün cevrem niye bvyye yapıyorsun para almıyorsun diyor erkeğe acıma diyor bilmiyorum onun parasını alıp yemek zoruma gidiyor harcamak içimden gelmiyor .çalışmak istiyorum bırakmıyor normalde sgk da memurdum ayrıldım evlenince   

eltime bakıyorum asla acımaz eşine 500 gönder 1000 gönder der onu 2 günde bitirir o derece   ama ben bunu yapamıyorum en basiti para için bana al al der esim elini açıp o parayı almam oda çekmeceye koyuyor bise lazım olsa al diyor ama ben almıyorum sizce iyimi kötü mü yapıyorum

38 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Bana göre kötü. Çünkü harcadigin şeyler fuzuli değil kendin için olan şeyler. İlerde çok çok pisman olursun demedi deme. Durumunuz var özel hastane kesinlikle tercih etmelisin. Bu gereksiz birşey değil ki. Kendi hayat kaliten için harcamazsan neye harcayacaksin acaba ? :)
-Reklam-
0 oy
(119,345 puan) tarafından
dunyaligimizi yaptik biz suan yiyip iciyoz artani ayiriyom tabi
0 oy
(657 puan) tarafından
Çalışmanı istemiyorsa bir şeye ihtiyacın olursa mecbur eşinden alacaksın. Bu normal bir şey. 
0 oy
tarafından
Sende birikim yap verdiği TL ile 
(347 puan) tarafından
almıyorum ki yapayım:)
0 oy
tarafından

Asla acımam  çatır  çatır  yerim kiz bana bisey olsa ya evlenirse  benden sonrakimi yesin:D:P

(347 puan) tarafından
bakış açınaa hayran :))
tarafından
Boyle düşün iste:)
(1,108 puan) tarafından
Toplumda bı söz var parayı mezaa mi götürcen varken harcanmali bence :) har vurup harman savurmaktan bahsetmiyorum ama bence harcanmali
(25,224 puan) tarafından
Puhahahah allah iyiliğini versin ayyy:D
(1,108 puan) tarafından
Aaa sihirli eller :))
0 oy
tarafından
Mesele erkege acimak uzulmek degil var diyede savurmak olmamali hesabini bildikten sonra asiriya kacmadiktan sonra parani harcamanin bi mahsuru yok ayni sekilde kismaninda bi anlami yok 
tarafından
Bayılıyorum sana kız
tarafından
Canim benim bende sana ❤️
0 oy
tarafından

Yazının başında biraz güldüm :) 60 70 bin araba, 120 bin kenarda para. İşte o kadar. Kız öyle söylenir mi sanki sakız parası. Ayrıca malını mülkünü öyle yazma çok buralara.

Ayrıca eşine acıma diyenleri de Allah ıslah etsin. Acıma demeyelim de şahsen kıyamıyorum. 

(48,695 puan) tarafından
Detaya gerek yoktu ️☺️
tarafından
Aynen canım biraz gereksiz olmuş detay :)
0 oy
tarafından
Valla tabıkı üzülürüm ama çanak çömlek alırken üzülürüm gereksız harcama yaparsam üzülürüm, doğum yaparken nıye üzüleyim olur mu öyle sey, bana verdıfı parayı da evime harcarım gerekliyse kendıme çocuğuma da alırım bu para bız harcamayacaksak nıye kazanılır kı? 
0 oy
(937 puan) tarafından

Değişik ......:)

0 oy
tarafından
Durumumuzun cok iyi olmasina ragmen aciyorum. Iyi ama nasil iyi bide esime sormak lazim. Vardiyali çalışıyor ölü gibi geliyor elleri nasir icinde daha 29yasinda belinde fitik var canini aliyorlar resmen. Asla fuzili masraf yapmıyorum ama paradada biriktirmiyoruz hani telefondur laptoptur aliyoruz onun haricinde gereksiz harcama yapmiyorum asla
tarafından
Esin ne iş yapıyor cnm Allah bol kazanç versin
tarafından
Fabrikada çalışıyor maasi guzel ama aileden de geliyor cifciler
0 oy
(10,047 puan) tarafından

Banada herkes aynisini diyor. Bak en basiti esimin dayisinin karisi bile bunu diyor kenarda kocanin bilmedigi bi paran olsun ne olur ne olmaz diye ama bende 5 kurus olsa bu kadar var derim içim rahat etmez :D ki esim yurtdisinda calisiyor türkiyede yiyoruz yani fazla fazla kazanmasina ragmen

0 oy
tarafından
Yeri geldiğinde tabiykide harcıyorum ama har vurup harman savunmuyorum çünkü o parayı ailesinden ayrı kalarak canını tehlikeye atarak kazanıyor. Gelecek için yatırım yapıyorum eksik kalmıyorum birşeyden ama sırf harcamak için de koca parası yedim demek içinde harcamak mantıksız bana göre
0 oy
(4,089 puan) tarafından

Valla annem hep böyle kıymadı bunun için babamın ona bir minnettarlığı olduğunu ya da sen böyleydin Allah razı olsun dediğini görmedim o yüzden erkeklere bu konuda acımıyorum hele hastane ilaç bebek ihtiyaçları konusunda hiç tabiki israfçı değilim gerekli yerlere harcarım gereken yere şakadan laf söz eder bende şakadan evlenmeseydin evlendin çocuk yapmasaydın derim :)

0 oy
(1,034 puan) tarafından
Çok yanlış düşünüyorsun cnm ya. Eşin esirgese almamakta haklsn ama esirgemyor kendini bu kdar sıkma rahat ol bnce
0 oy
tarafından
Şu an çok şaşırdım desem niye qlmiyorsun ki bu senin en doğal hakkın bide parası varmış yani neden aciyorsun 3 günlük dünya valla bir daha mı gelecem dünyaya diyip alıp harcıyorum annemde senin gibi yapıyordu babam da nasıl olsa evdeki kadın para tutuyor tutumlu paraya kiymiyor diye illa yedirecek birini bulurdu bu karı kız değil öyle sağa sola borç verirdi biri isteyince yok demezdi erkek kardeşini falan kendi evlendirdi yani sende o durumlara düşme 
0 oy
(2,486 puan) tarafından

Ne dertler var Allahım :)

(347 puan) tarafından
dert değil bacım huy diyelim
0 oy
(962 puan) tarafından
Bende öyleyim eş olmak bence bunu gerektirir eşimiz düşman değil ki acımıycaz. Bana eşim düzenli her ay para verir ben onu biriktirieim hiç harcamak gelmez içimden. İhtiyaçlarımı ayrıyeten alır sağolsun. Ben kendi paramı kolay harcadım ama eşimin parasını asla harcayamıyom
0 oy
tarafından
Ev araba varsa kenarda parada varsa ye bacım he israf etme günah yani ama ihtiyacın olana da harca 
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bazen dayanamam alırım ama onun ne hallerde calisip kazandığını görünce üzülürüm tabii rabbim onlarada sağlık kuvvet versin gereksiz harcama yapmamaya çalışırım 
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Ben her daim tutumlu olmak iyidir diye dusunuyorum cnm. Durumumuz Allah a şükür cok ıyı ama bende senın gıbı kıyamam harcamam ihtiyacımı alırım. Birikim yapar esım yine bize alır hersey olsn

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 22 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde esrausen676 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 252 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,400 puan) tarafından soruldu
+1 oy
39 cevap 1,014 göst.
10 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 260 göst.