0 oy
340 göst.
Diğer kategorisinde (422 puan) tarafından

36+5 haftalık hamileyim. Bugün kontrole gittim. Bebek kanala inmemiş. Normal doğum olsun diye bekliyoruz. Arada yalancı kasılmalarım oluyor o kadar. Nst.ye girdim. Düzenli ama çok şiddetli olmayan sancılar çıktı. ben hissetmiyordum. Doğuma daha çok var sanırım. Valla hamileliğin kıymetini bil diyeceksiniz ama hani herkes yaşadığı zamandan dertli. Ben çok bunaldım bu hamilelikten, zaman geçmedi bir türlü. İlk gebelik bir de. Heyecanlıyız ama bugün ciddi anlamda moralim bozuldu. Ağlıyorum gündüzden beri. Daraliyorum böyle. Bu defa bebeğe bir şey olacak diye de korkuyorum. Kafamı dağıtamıyorum bir türlü. Geziyorum, elişi, evisi hepsini yapıyorum sırayla ama yok olmuyor. Rüyalarıma kadar giriyor. Şu zaman haftalarimi nasıl geçireceğim bilmiyorum. Fikir verin ne olur:'(

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doğunca da keşke karnimda kalsaydin diceksin
tarafından
Doğurduğunda diceksin, çünkü elbet bi hasta olacak veya sen çok yorulacaksin felan, mesela bende asla keşke demem kararlarim hep nettir ama kızım bu aralar çok rahatsızlandı, keşke dedim karnimda kalsaydin bari orada daha iyi bakıyordum sana daha emniyetliydin
(422 puan) tarafından
Kıyamam. Çok geçmiş olsun. Evet hastalanınca insan kendini çaresiz hisseder :(
tarafından
Aynen öyle şimdi dinle bizi vallaha tadını çıkar rahatça uyu dinlen gez alışveriş yap, yarın birgün doğsun Allah izin verirse, eskisi gibi istediğini yapamicaksin birşeyler hep kısıtlı kalacak
(422 puan) tarafından
Deneyeceğim
tarafından
Bende diyordum kii doğunca daha rahat ama öyle değil benimde keşke karnimda olsaydı biraz daha kalsaydı diyorum hamdolsun iyi çok şükür :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Derdin yokken dert arayanlar gibisin klise bisey ama gercekten hamileligin tadini cikar ve kendine bugunleri zehir etme 
(422 puan) tarafından
Tadını çıkaracak bir şey yok ki. Normal hayatıma devam ediyorum.
tarafından
Sana oyke geliyodur canimda can tasimak basli basina bi heyecan bence
(422 puan) tarafından
Bir an önce kavuşalım istiyorum. Sarılayım diyorum :)
tarafından
Ama zamansiz gelmeside iyi degil Allah korusun bide öyle dusun
Suan onun en guvenli yeri senin karnin canim benim ❤️
0 oy
(8,450 puan) tarafından
Malum bebegin kendi gelmesi lazm. Hem haftan buraz daha ilerlesin yapma ☹
(422 puan) tarafından
Psikolojik işte. Engel olamıyorum ki
0 oy
tarafından

Yat bacım. Ayaklarını göğe getir yat :D

Sonra tuvalete vaktin olmicak. 

(422 puan) tarafından
Böyle saatlerce yatıp keyif yapayım gibi bir yapım da yok. Hareketliyim :/
tarafından
Ne diyim :) sonra çok ararsın
0 oy
tarafından
En az iki hafta daah sabretmen lazım.canim yoksa kuveze alırlar bunu düşün sabret biraz daha canım bende öyle.olurim üç çocuğunda 37 38 haftada doğurdum ama senin erken daha
tarafından
36 ta öyle mi dedi 8aylik dah 37doldursa evet ama ne bilem olsun cicgerleri iyice gelişsin ne kadar gelişirse o kadar sağlıklı olur bebeğin için sabret anneliğin başladı bile kucağa almasanda
(422 puan) tarafından
Mecbur bekliyoruz işte. Ağlaya ağlaya oflaya puflaya :)
tarafından
Kiz ne ağlam Allahım yaaaaa yerim.seni gel gıdıklayın gül gez yat ye iç bak benim sekerim vardı son uc ay ne çektim şükret sagliklisin bebeğin iyi bak doğumda hediye yapcan mi şöyle keçeden filan yapıyorlar ya kendin yap onalri uğraşacak birşey bul ccougumda etkilersin yarın oda ağlar herşeyden etkilenir anne karnında onlar
(422 puan) tarafından
Çok şükür diyeyim o kadar sağlıklıyız ki, doktor bana çok sıkıcı bir gebesin demişti :D:D
tarafından
Hahah otur oturdugun yerde ozman :)
0 oy
(3,774 puan) tarafından
Kiz dogurmadan  lohusa psikolojisine girmissin ya... sakin ol zamaninda gelsin anne karninda 1 gün  disarda 1 aya denk. Daha refleksleri bile tam gelismemistir. Bu sefer de emmiyor cok gazi oluyor diye sıkıntılanırsin. Sağlıkla  kucağına  al inşAllah.  Ben de 3.yü bekliyorum  sezeryanla doktor 37   38 de aliriz diyor ben yok diyom bekledigi kadar beklesin;)
(422 puan) tarafından
Sen tecrübeli annesin :) benim daha ilk ya. Belki de o yüzden böyle oldum
0 oy
(930 puan) tarafından
Şurda 15 gün ya var ya yok canım sabret hiç dogmayack gibi gelir insana ama çogu bitmiş kuyruğa gelmişsin
(422 puan) tarafından
Doktor da diyor işte ayları doldurdun. Şurada son haftaları bekleyemiyorsun diye. Gerçekten ama son haftalar geçmek bilmiyor. Günler ay gibi geliyor insana
0 oy
tarafından
Korkutmak istemem ama benim kız 42 haftada geldi ;) şimdi daha çok erken bende senin gibiydim birde benimki temmuzda sıcakta nefes alamıyorum diye ağlıyordum.  Nts şancı çıkmadı diye ağlamıştım;)) biraz daha sık dişini elbet geçecek bu günler yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmissin
(422 puan) tarafından
Valla bugün ben doktora dedim hayatta 41e kadar beklemem diye. Suni mi verir artık ne yapar bilmiyorum. O da anladı yani . Keyfi sezeryan taraftarı da değil. Bakalım 40a yaklaşınca ne yapacak
0 oy
tarafından

Az kalmış sabırlı ol lütfen hamileliğinin tadını çıkar inan bu senin elinde yani ne seni mutlu ediyorsa onunla ilgilen bebeğine hazırlıklar yap ☺️

Sağlıkla kucağına alırsın inşallah

(422 puan) tarafından
Hazırlıklar bitti. Her şey hazır . Onu bekliyoruz. Evi de temizledim.. buzluğa yiyecek attım . 1 haftada hepsi bitti valla. Hızlı oldu.
tarafından
Az daha sabır et zaten çok az kalmış son zamanlarını sitres yaparak geçirme tadını çıkar
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Takilmasana bukadar, hersey olcagina varir. 40 hafta normal dogum diye bekliyolar da bir gidiyorlar sezaryen. Yada boyle inmemis diyor 2 güne iniyor ki bence zaten daha erken. Hani 38-39 haftada olursun inmemiş dersin anlarimda henüz erken. Bende 2.ye hamileyim bende sıkıldim ama ben bunda kilo almamama ragmen cok zorladi  her haraketim ıhlaya tislaya cunku kafasi tam vajinada haraket ettikce sanki eli kolu cikacak 20. Haftadan beri kafa asagida suan 32 haftaligim.  Masada oturuyorum tekme tekme allahim sıkışiyo herhalde, ben saga dönuyom o durtuyo, sola yatiyom dürtüyo. Ilk oglumda yasamadigim seyleri yasiyorum bilmedigim testler falan... ama yine de erken olmasin diye dua ediyorum. Sende keyfini cikar bence 
0 oy
(563 puan) tarafından
Bende aynı haftadayım aynı şeyleri hissediyorum valla dogsun da kurtulayım diye bu mide agrısından falan bıktım bide hergün kan sulandırıcı iğne kullanıyorum hep stresle geçti yaşayacak mı diye valla hiç de söylenenler gibi tadını çıkaramadım ben

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 571 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Birisidiye (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 499 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,340 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 501 göst.
10 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.

374,649 soru

11,206,193 cevap

34,507 kullanıcı

...