0 oy
1,469 göst.
Diğer kategorisinde (54 puan) tarafından

Bir ismin kuranda gecip gecmemesi onemlimi az őnce oğlumun ismini sordu ve soyledim one ya ciddimisin gibi bir cumle kullandi ve canımı sıktı kuranda gecen isim koyacakmisim  insan bi hayirlisi olsun der onemli olan anlami değil mi zaten begendigim isimlerin hicbiri kuranda gecmiyor. Hey Allahim yaa:angry:

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aynen Kuran'da gexmesi lazm anne baba bundan sorumlu diğer tarafta
-Reklam-
0 oy
(354 puan) tarafından

Kuranda geçmesi değil bence önemli olan anlamı ben böyle düşünüyorum çok yersiz bir tepki olmuş fikrine uymasa bile saygı duyması gerek kendi çocuklarının adı ne çok merak ettim :) adıyla yaşasın minik bulut

(354 puan) tarafından
Dinine düşkün olması güzel bişey ama laf sokup kalp kırmak yok bizim dinimizde keşke tek eksiğimiz çocuğumuzun isminin Kuranda olmaması olsa önce konuşmayı öğrenseler
(54 puan) tarafından
Aynen őyle canım cok haklisin iste laf olsun can sıkılsn akıl veriyor guya
(354 puan) tarafından
Boşver insanlar hep konuşur bende Musab koydum oğlumun ismini sahabeler den benim görümcem de çok zorlanır dalga geçerler dedi geçsinler ben böyle uygun gördüm dedim
(54 puan) tarafından
Herkesi dinlersek isimiz is canım bende őyle dedim biz őyle uygun gorduk
(354 puan) tarafından
Tabi canım kimseyi takmayacaksın konuşsunlar
0 oy
(912 puan) tarafından
Aman takma kimseyi onemli olan anlami herkes kendi dogursunda taksin bizide rahat biraksinlar canimiz ne isterse onu koyariz. Biz tasiyoruz biz butun zahmeti cekiyoruz kimse kusura bakmasin!
(54 puan) tarafından
Aynen oyle Takmiyorum cnm ama birseye faydalari olmuyor kafa gelince kurandan gecen koysaydn yok bilmem ne insanin canını sıkıolar yani bende őyle dedim ben esimle bunu uygun gordum onemli.olan anlami dedim sonucta benim ve esimin cocugu ben bilirim ne koyacagimi kimseye birsey dusmuyor
(912 puan) tarafından
Bende oyle düşünüyorum kimseyede fikrini sormuyorum bizdede illa kuranda gecen bi.isim olsa falan diyolar ama ben pek duymuyorum icimden ne gelirse onu koyucam guzel anlamli olmasidir onemli olan.
(54 puan) tarafından
Simdiki isimlerin cogu kuranda yok zaten bosver kimseyi dinleme cnm
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Önemli olan kuranda gecmesi degil.. Kuranda zaten kac isim var ozaman Müslümanların ismi sınırlı olurdu cogu kisinin ismi aynı olurdu.. Önemli olan ismin anlamının kötü olmaması.. Güzel olması.. 
(54 puan) tarafından
Aynen őyle canım bende őyle dusunuyorum iste sacma sapan konusuyolar can sıkmak icin bende őyle dedim onemli olan anlami guzel olmasi
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Allah aşkına onane ya 9 ay sen taşıyorsun sen çekiyorsyn yeminle hiç bi zevk bırakmıyolar ben mesela çocuguma kuranda geçen bi iaim koymak iatemem yani ya benim çocugum düzgün olmasa iyi niyetli olmasa 
(54 puan) tarafından
Aynennn őyle sanki o cekiyo benim agrimi sancimi alla alla ustune bide insanin canını sıkıyolar bende őyle dusundum bu cocuk elbet buyucek ve arkadaslari kotu kelime kullanirsa ismiyle alakali o zaman ne olcak
(1,816 puan) tarafından
Öyle yani mesela amcam oğluna muhammet asını koymuş çocugun kullanmadıgı şey kalmadı esrar alkol bi sürü şey daha
(54 puan) tarafından
E yaniii onlarida dusunmek lazim
(1,816 puan) tarafından
Aynn cnm yani çocugun geleceğinide düşünmek lazım çünkü kuran isimlerini her çocuk kaldıramaz
(54 puan) tarafından
Aynen cnm bende őyle diyorum

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 520 göst.
29 Kasım 2021 Aile kategorisinde Usnie (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 281 göst.
9 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,456 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,660 göst.
13 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu