0 oy
1,464 göst.
Diğer kategorisinde (54 puan) tarafından

Bir ismin kuranda gecip gecmemesi onemlimi az őnce oğlumun ismini sordu ve soyledim one ya ciddimisin gibi bir cumle kullandi ve canımı sıktı kuranda gecen isim koyacakmisim  insan bi hayirlisi olsun der onemli olan anlami değil mi zaten begendigim isimlerin hicbiri kuranda gecmiyor. Hey Allahim yaa:angry:

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
anlaminin güzel olmasi onemli canim kiskanmis belli ne koyacaksiniz isim
(54 puan) tarafından
Biz bulut dusunduk cnm  kismetse ama iste o sekilde karsilik verdi canımı sıktı
tarafından
guzel isim canim ismiyle doğsun büyüsün insallah
(54 puan) tarafından
Amin cnm bnm insallah  cok saol
-Reklam-
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Boşver ne takıyorsun yaa :) 
(54 puan) tarafından
Ama canim takilmayacak gibi mi :)
(2,633 puan) tarafından
Aman diyim , Kuranda olmamış olsun ne olmuş yani? Ben Türkçe , Türk ismi diye koydum. Kimse de ısrar etmedi ve edemez de. Surat da yapamaz kusura bakmasın. Ben yaptım ben koydum :D
(54 puan) tarafından
Aynen őyle canım bende őyle diyorum esim ve ben karar veririz ancak ona kimse karisamas biz yaptik bizde koyariz yaniiii :)
(2,633 puan) tarafından
Aynen o yüzden sıkma canını gerek yok
(638 puan) tarafından
Seni ayakta alkışlar alnından öperim
0 oy
tarafından
Ya boşversene ne takıyosun
(54 puan) tarafından
Ne bileyim canım sıkıldı o sekilde deyince
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ne koycaksiniz canim adini
(54 puan) tarafından
Oda bosver dedi zaten canim aynen oyle valla
(800 puan) tarafından
Canim kur an da gecmiyor olmasinun sebebi türkçe  isim olmasi sonucta kuran  arapça. Dedigim gibi anlami onemli bos ver millet  ne düşünür  umursama.
(54 puan) tarafından
Hicte umursamiyorum valla cnm  ben begendim ve koydum koydugum isimde kotu bir isim degil diye dűşűnűyorum gunumuz isimlerinden
(800 puan) tarafından
Aynen onemli olan ismin kuran da gecmesi degil oğlunun  hayirli bir evlat olmasi.
(54 puan) tarafından
Aynen oyle insallah hayırlı bir evlat olur
0 oy
tarafından
Önemli olan adının anlamının iyi olması. Kur'an'da geçmesi gerekmiyo kimseyi karıştırmayın işinize yüz buldukça astarini isterler
(54 puan) tarafından
Aynen oyle bende őyle dedim zaten herkesin dedigini yapacak degilim
0 oy
(365 puan) tarafından
Kuranda gecemsi gerekiyo diye biliyorum ama sonuçta o çocuk senin ne isim koyucaginda seni ilgilnedirir bir başkasını değil . Takma kafana rabbim adiyla büyütsün evladini❤
(54 puan) tarafından
Amin canım insallah cok saol
(413 puan) tarafından
Kuranda gecmesi gerekiyor diye bisey yok. Gunumuzde kuranda geciyor diye anlami degisik isimler koyan cok insan var. Mesela aleyna ismi kuranda geciyor anlami ise 'bana ver' bu tarz isimleri hocalar da uygun bulmuyor. Anlami guzel isimler koymak onemli olan.
(54 puan) tarafından
Aynen őyle bende őyle dedim canım
(7,193 puan) tarafından
Aleyna bizim üzerimize demek.  Yine anlamsız tabi ama yanlış mana vermişsiniz
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Aha benim annem ve kaynanam gibi konuşmuş:Ddd
(54 puan) tarafından
Seninkiler ne dedi canim :)
(2,201 puan) tarafından
Dilleri dönmezmiş kuranda geçse iyiymis yav dedik cocugun kulagina ismini söyleyen imamın bile kizinin adi ALYA dedik anlamı guzel olmasa imam verirmiydi dedik yok yok o kulaga laf girmiyo:Dd
(54 puan) tarafından
Hic sorma valla bunlarin hepsi boyle demekki :)
(2,201 puan) tarafından
H3psi bencede:))
0 oy
(42 puan) tarafından
Canım Kuranda geçmesi önemli degil. Kuranda şeytanda geciyor. Kuranda her geçen konmaz. Anlamlı olması önemli. Peygamberlerimizin ne kadar güzel isimleri var.  Sahabe kadınların isimleri var bir sürü 
(54 puan) tarafından
Aynen őyle canım iste kendileri cok biliyorlar ya işte konusuyorlar
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Kuranda geçince ne oluyor acaba 
(54 puan) tarafından
Bilmiyorum artık kendileri dinine duskunlerde o yuzden herhalde
0 oy
(305 puan) tarafından
Kuranda gecmesi degl anlami onemli tabikide zamaninda ablam kizinin ismini aleyna koydu kuranda gciyo dye anlamina bakmadan halbuki anlami uzerinde dmekmis snradan ogrendi anlamini sen kmseye taklma bgendigin isimlerin anlamina bak hosuna gdiyosa koy tabiki
(54 puan) tarafından
Aynen oyle canım bende őyle yaptim esimle ikimiz bu isme karar verdik ve kimse karisamaz
(305 puan) tarafından
Aynen oyle ilk kizimin ismini buglem koycaktim hep dalga gectiler kymadim icimde kaldi smdikide allah kismet ederse deniz alya istiyorum deniz erkek ismi dye dalga gciyolar ama kycam
(54 puan) tarafından
Ona kalirsa butun isimlere bahane bulunur canım herkesin cevabini verip oturtcan yani herkes kendine baksn gayet guzel isim
(305 puan) tarafından
Saol canimm isimleriyle yasasinlar insaallahhh
(54 puan) tarafından
Amin insallah canimm
0 oy
(324 puan) tarafından
Alla alla kime ne ki
(54 puan) tarafından
Demi bende őyle diyorum kime ne ben bilirim koyacagim ismii
0 oy
(800 puan) tarafından
Kuranda gecmesi degil anlami onemli canim. Bos ver Kur an da geciyor diye  koru korune isim  koymak cahillik 
(54 puan) tarafından
Aynen canim bende őyle dűşűnűyorum
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Canim oyle bir sart yok. Bosver he de gitsin. Sonucta sizin istediginiz konacak.
(54 puan) tarafından
Aynen őyle canım bende őyle dedim esimle ben begendik ve koyduk yani
0 oy
tarafından
Görümce yapmış gorumceligini 
(54 puan) tarafından
Aynen hic sorma bos bos can sıkıyo lar işte
0 oy
(184 puan) tarafından
Takma kuzum deseydin firavunda kur 'an da geçen bir isim deseydin önemli olan anlamı tabiki hayırlısı olsun hiç takma onu koymana bak seçtiğin ismi o kim oluyomus 
(54 puan) tarafından
Aynennn őyle canım doğru yani  kimseye birsey dusmuyor annesi babasi biziz ama hicbisey yapmayipta bu sekilde can sikmasida ayrı
0 oy
(273 puan) tarafından
Ne alakaymis ona bakarsan kuranda gecen bir cok isim var insanoğlu kuranda geçiyor diye koyuyor ama açıp anlamina bakıyormu hayir ne cahil bir milletimiz var ya ismin anlamina dikkat edilmesi lazim 
(54 puan) tarafından
Aynen őyle canım haklisin iste laf olsun torba dolsun bos bos can sıkıyo lar istee
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Bosver canim takma
(54 puan) tarafından
Takmiyorum ama soz konusu cocugumun ismi oluncaa
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Önemli olan anlamının güzel olması Kuran'da geçmesi şart değil. 
(54 puan) tarafından
Bende oyle dedim zaten canım ona
0 oy
(1,630 puan) tarafından

Görümce görmeyeyim ömrümce, lafı boşa mı söylenmiş sence. Benim görümcem kendini görümceden saymıyor, börülceymiş kendisi güya espri yapıyor ama 100 görümce gücünde haberi yok. Kendini melake sanıyor. Boşver sen görümceni, senin canın ne istiyorsa o ismi ver, doğacak çocuk senin ve eşinin, karar sizin, görümce börülce hiç biri buna karar veremez zaten. <3

(54 puan) tarafından
Aynen őyle canım haklisin kimse karisamaz sonucta ben dunyaya getiriyorum ben ve esim begendik koyduk onlara birsey dusmuyor
(1,630 puan) tarafından
Sağlıkla kucağımıza alalım, sağlıkla büyüsün minnaklar ❤️❤️
(54 puan) tarafından
Amin insallah canım benim
0 oy
tarafından
Anlamı güzel olan her isim koyulabilir...
(54 puan) tarafından
Bende oyle dedim canim

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 518 göst.
29 Kasım 2021 Aile kategorisinde Usnie (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 277 göst.
9 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,396 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,659 göst.
13 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu