+1 oy
144 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından
38 haftalik normal doğum yaptım doktor 3 günlükken getir kontrole dedi elle baktı hafif sarılık var sanki dedi kan verdi sarılık derecesi 11 çıkmış. Doktor sınırda dedi ve mama takviyesi yapmam gerektiğini söyledi ben bebeğime mama vermek istemiyorum daha o 3 günlük ve emmesi gayet güzel bugün 10 12 kere emdi gece uykudan da uyandiriyorum emziriyorum bezi de 6 kere pisletti. Doktor yarın bidaha getir dedi ama kan alırken o kadar ağladı ki bebeğim en azından 1 haftalık olsun böyle devam edeyim öyle götüreyim istiyorum. Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum başına gelen tecrübeli anneler var mı nolur yardımcı olun...

14 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
11 e sınır mı dedi saçmalamış, bol bol emzir sen yarım saatte bir emzir 2 saati bekleme oğlum 17.4 le atlattı sarılıgı yatırmadık bile
(19 puan) tarafından
Evet 11e sinir dedi ve yatirabiliriz dedi insanı tedirgin etmekten başka birşey değil resmen :(
(25,224 puan) tarafından
Hiç korkma canım bol emzir sen
-Reklam-
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Ahhh o günler geldi aklıma o kadar korkmuştum ki sarılık diyince halbuki olmayan çocuk yokmuş bizim değer 13 tu canm ışın tedavisi ve bol bol emzirerek düşmüştü değeri 

Sen emzirmeye devam et baktın düşmüyor o zamn verirsin mama cay kaşığı ile ama biberona alısmasın 
(19 puan) tarafından
Işın tedavisinde hastanede mi yatıyor acaba?
(4,853 puan) tarafından
Evet 1 gece kalmıştık ama senin değer de çok düşük sen bol bol emzir düşer
0 oy
(198 puan) tarafından
Bizimde en son 11 di 3 gün donra baktık 14 oldu sınır degil 15 den sonra hastaneye yatrıyorlar erteai gün 13 düştü ama hep sagdım biberonla berdim emzirdim 1 saatte bir
(19 puan) tarafından
Hastanede kaldı yani dimi bebeginiz
(198 puan) tarafından
Hayır canım hiç yatmadk hastanede
0 oy
tarafından

Canım daha 3 günlük o sarılık olması çok normal. Lütfen hemen mamaya başlama. Oğlumda uzamış sarılık vardı. Doğduğunda 10 çıkan sarılık 8 e düştü ve 3 ay böyle kaldı. Çooook emzirdim bazen saat başı emzirdim. Booool bol emzir. Ve 1 haftalık olduğunda kontrolü yapılmalı bizim o şekildeydi. Sen yine doktorunu dinle ama çoook emzir sütün ona daha iyi gelecek 

(19 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünüyorum bol bol emziriyorum ışık altında yatıracağım inşallah sizin gibi faydasını görürüm iyileşir bebeğim :(
tarafından
İyileşir hiiiç korkma Allahın izniyle
0 oy
tarafından
Bebeğinin doyduguna eminsen bencede mamaya gerek yok ama sarılık gerçekten basit birşey değil.  Bol bol emerek idrarla atması gerekiyor . O yüzden doktorlar mama takviyesi öneriyor.  Yarın getir dediyse doktor götür.  Birden yükselir ve nasıl olduğunu anlamazsın.  Benim bebeğim 7 günlüktü kurban bayramı denk geldi götüremedik sarılığı uzadı. 50 günlükken bile 11 di sarılığı 
0 oy
(384 puan) tarafından
Cnm bol emzir üstüne sarı yazma at sürekli uyurken besigin üstüne at yüzünü kapat hava alsın ama banyo yaptirkende altın olan biseyi suyunun içine köy o suyla yıka inşallah atlaticak benim oğlumda o şeklde atlatti
0 oy
(535 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun bizde de 15 ti ve yatış yaptık 

birgün mavi ışık aldı ve elini delik deşik ettiler mahvoldum ağlamamak için çok zor tuttum kendimi çok şükür bitti bizde bol bol emerek geçti yarimsaate. Bir kaldırıp emzirdm 
0 oy
(780 puan) tarafından
Canm 11 çok yüksek değil sen emzir bol bol bizimkisi 16 ydi o zmaan mama takviyesine başladık oda ama sen götür sarılık çok masum gorunse de çok tehlikeli bişey 
0 oy
(267 puan) tarafından
Benim oğlumda 5 gunluktu sarılıktan kuvezde kaldi 2 gün degerleri cok hizli düştü. Bizim kan uyusmazligimiz oldugu icin sariligi hizli yükselmiş. Bool bool emzir 11 sınır değil 18le yatirdilar benim oglumu 17 olsa yatirmicakti bile doktor seni korkutmus mama verme bence emmeyi birakabilir sonra sen yarım saatte bir emzir sürekli emziir
0 oy
tarafından
Ben hem mama hem meme verdim hemen duzuledi şükür.
0 oy
(3,840 puan) tarafından
Vallahi 2 coxugunda da uzamis sarılık  olan bir anne olarak diyorumki dogru yapiyorsun. Sütun  yetiyirsa verme mama hicbir halta yaramiyor. Ben ilk bebeğimde yaptim o hatayı. Bol bol emzir gerekiyorsa yarim saatte bir. Aynenn 1 hafta sonra götür  takip et bebeğini  yükselirse anlarsin halsizlesir uyanmaz sararir temelli
0 oy
tarafından
Sarılığı 18e çıkmıştı çocuğumun doktor yatıralım dedi kabul etmedim eve getirdim günde 3 kere 20 dk olacak şekilde sadece bez bıraktım üstünde güneşe bıraktım ve sık sık emzirdim geçti bi kaç günde. 

Ama şimdi hava soğuk olduğu için güneş olsa bile üşür bebek korkma 11 düşük çok değil
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm bizimde 11 di.ben sagdim bol bol ilk zmanlar sut cok oluyor masallah.sagdim.once emzirdim arkasindan da sutumu verdim kasik biberonla.o yoksa ilac verdgmz olcek varya icine cekiyoruz siringa gibi onla ver az az.bol bol beslemn lazm.
0 oy
(93 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım emzirmek bide güneş okadar faydaliki ben sabah öğle gunesi gordukce perdelerimi actim çok şükür geçti bizimki tavsiye ederim bide bize dr ve ebe söyledi gün ışığına çıkar diye

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 955 göst.
0 oy
4 cevap 69 göst.
8 Ocak 2022 Aile kategorisinde Oznur13 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 62 göst.
15 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Aycablkclr (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 175 göst.

377,273 soru