0 oy
272 göst.
Diğer kategorisinde (158 puan) tarafından
İyi geceler arkadaşlar 3 yaşında oğlumun doktor bagdemcigin ve geniz etinin büyük olduğu ve amaliyat olması gerektiğini söyledi hic çocuğu amaliyat olan arkadaşlar varmı nasil oluyor kaç günde iyileşiyor bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim iyi geceler

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
1haftada normale donuyo canim esimin yegenleri arkadasimin cocugu falan oldu korkulcak bi durum yok tersine zayif cocuklar kilo aldi kendine geldi 
(158 puan) tarafından
Evet benim oğlumda çok zayıf ve bişey yemiyor çok tşk canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çocuğum olmadı ama ben oldum canım hem bademcık hem genıs etı aynı anda alındı 10 yaşındayken 
(158 puan) tarafından
Peki gelişimini etkiliyor mu kilo boy çünkü oğlum zayıf ve hiçbir şey yemiyor
tarafından
Ben bademcık ameliyatından sonda 15 kılo aldım doktorda uyarmış zaten kılo alır dıye çünkü galıba 1 hafta bır dıyetı var ona göde besleniyorsun sıvı sekılde
(158 puan) tarafından
Baya almışin inşallah oğlumda alır kilo
0 oy
tarafından
Benim kizim da 4 yasinda oldu. Her ay ortakulak iltihabi geciriyordu, antibiyotik kullanmaktan bi hal olmustuk, en son bademcik ve geniz eti alindi, hastaliklari bitti.

Ameliyata girip cikmasi 1 saat falan surdu, ayni gun taburcu olduk. İlk 2 gun falan dondurma yedi hep, 3.gun pure ve corbaya gecti. 5-6 gun sonra tamamen normale donmustu.

E ameliyat tabi cocuk bir miktar nazlaniyor huysuzlaniyor. İlk 2 gun biraz sikintili sonra geciyor hemen. Oyle asiri korkulacak birseu yok yani 
tarafından
Oldu tabiki. Yemez icmezdi cok zayif bi cocuktu sonra kendine geldi kilo aldi beslendi yasitlarini yakaladi. Ciddi anlamda farkettiriyor.
(158 puan) tarafından
Evet benim oğlumda yaşıtlarına göre küçük. Çok tşk içimi rahatlattin canim
tarafından
Rica ederim ❤️
(15,244 puan) tarafından
Merhaba. Benim oğlum 17 aylık şuan . Yaklaşık  1aydir feci horlamasi var. Babasinda da bende de geniz eti var. Biz de geniz etinden şüpheleniyoruz. Yemez içmez bizimki de. Dislerdendir diye düşünüyorum ama belki de bundandır. Siz ne zaman farkettiniz çocuğunuzda ki geniz etini. Ve ne belirti vardı?
tarafından
Bizde surekli bir bogaz&kulak enfeksiyonu kombinasyonu vardi. Her ay antibiyotik aliyorduk, kulaktaki işitme orani dusmeye baslamisti. Enfeksiyondan kurtulamiyorduk. Bizdeki belirti buydum. Teşhisi KBB doktoru koydu ameliyat kararini da o verdi. 3 yasindan once geniz eti ameliyati yapilmiyor zaten ancak bir supheniz varsa mutlaka KBB uzmanina gosterin, 1 dakikalik bir bakisla anliyorlar hemen sorunu zaten
0 oy
(930 puan) tarafından
Benim oglum dogdu dogalı sorunlu bademcikleri çok büyük gözle görülüyor hasta olmasada büyük  ameliyat dedi bizede doktorlar asla yaptırmam dedim kaç kişi ya kanamadan ölmüş ya masada ya sonra geçlige varınca geçer dediler şimdi 12 yaşında ve yaptırma derim 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Benimde kızım 3 yaşındayken geniz eti büyümesinden ameliyat oldu bi kaç gün ağrısı oldu tabi ama çok şükür bidaha sıkıntı olmadı. 
(2,323 puan) tarafından
Benim kızım horlamaya başlamıştı yani uyurken rahatsız edici bir durum olduğu belliydi ağzı açık uyuyordu bide bende o yüzden doktora götürünce doktor geniz eti büyümesinden dedi ameliyat dedi ameliyat ettik rahatladı bidaha horlamadı ama kızım 3 yaşını geçmişti. Sizde bi doktora görünün mutlaka çünkü rahatsız ediyor çocuğu.
(15,244 puan) tarafından
Ya sormayın. Şimdi grip de.oldu yavrum. Bir türlü uyuyamiyor. Sallıyorum yok yatırıyorum yok. Haftaya sünnet olacak. Sonra da onun için gidelim doktora inşallah
(15,244 puan) tarafından
Şimdi benim oğlum 17 aylık. Sizin çocuğunuz kaç yaşındayken ameliyat ettiler. 3 yaştan önce olmuyor anladığım kadarıyla bu ameliyat. Ameliyat zamanı gelene kadar çocuğu rahatlatacak ilaç verdiler mi?
(2,323 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin inşaAllah. Ya bizimki zaten götürünce 3 yaşını biraz geçmişti doktor direk yapalım dedi baya büyümüş geniz eti dedi bizde yaptık o zaman 3 yaş diye bişey demedi bize ama bilmiyorum siz götürün doktor ona göre karar verir.
(15,244 puan) tarafından
Tamam gidecez biz de inşallah teşekkür ederim cevap icin
0 oy
(75 puan) tarafından
Çocuklar yetişkinlerden hızlı iyileşiyor bu operasyonlarda. Ben bademcipimi aldrmştm. 15 günü geçti toparlamam. Dayım kbb doktoru idi. Bir sürü küçücük çocuk da vardı. Dayım demişti bak bu çocuklar seni sollar çok hızlı toparlarlar demişti bir kaç gün hatta
0 oy
(7,118 puan) tarafından
4 yaşındayken kızım oldu. Hem bademcik hem geniz eti alındı. Kolay bir süreç diyemem, yaşamayan bilemez kendi başına gelmeden ama geçip gidiyor.  Ameliyat öncesi kızım çok zayifti.   4 yaşında 16 kilo ile ameliyat oldu. Şu an 10 yaşında ve boyu da kilosu da çok iyi şükür. 
(158 puan) tarafından
Evet benim oğlumda zayıf ve yaşıtlarına göre boyu kısa çok kararsız kaldım amaliyat ettirme konusunda
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben 15 yasindayken oldum zor oluyor konusamayinca sinirli oluyo insan bogazin yirtilacak gbi oldugundan konusamiyosun.. iki hafta sonra düzelmeye basladi bende ilk hafta sadece meyve suyu süt çorba muz puding yedim 2.hafta biraz daha katı ama yumusak seyler yiyerek devam ettim soguktanda korumak gerekiyo bide bn tamamini aldirmistim simdi galiba bı kısmını aliyolar bademcigin faydasi çok olduğu için.
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Ben 5 yaşında oldum birkaç gün sıvıyla beslenecek 1 haftaya falan toparlanıyorsun
0 oy
(106 puan) tarafından
Canım oğlun ameliyat oldu mu? Nasıl geçti süreç nasıldı  acaba yardımcı olabilir misin 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bademcigi bilmiyorum ama 5 yasinda genizeti yaptirdik. Odaya geldi, 2-3 saat sonra eve taburcu. Ertesi gune normale döndu hatta o gun bike oyle yatmadi.
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Geçen yeğenim ameliyat oldu ama 6 yaşında falan herhalde nefes alamıyırmuş 1 hfta falan geçti iyiydi durumu 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 234 göst.
15 Ocak 2024 Aile kategorisinde Poyrazsmom (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 158 göst.
0 oy
1 cevap 76 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
24 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,097 puan) tarafından soruldu

380,327 soru

11,387,657 cevap

34,890 kullanıcı

...