0 oy
502 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (169 puan) tarafından
Oğlum 2 yaş 4 aylık olduğunda Allah nasip ederse diğer oğlum doğacak . 4 tane çocuk istiyorum Allah nasip ederse sizce ne kadar aralarında olmalı . 10 yıl sonra ard arda tekrar getireyim diyorum bazende 5 yıl sonra bı tane daha ondan sonra 5 yıl arayla bı tane daha diyorum . Şuan 22 yaşındayım . Sizce ideal yaş aralığı nasıl olmalı ? 

34 Cevaplar

0 oy
(2,698 puan) tarafından

Ayy yok yaa kim ne derse desin 2 çocuk yeter bence heleki bu devirde sadece maddiyat yetmez ki manevi çok önemli onların birsürü sorunu var sloganım şudur bakabileceğin kadar bebe yap 

(169 puan) tarafından
Bence maneviyat maddiyattan da önemli . Tabiki bence kaldıramayan tahammulu olmayan çocukları yıpratıp ilgisiz bırakanlar bı tane bile düşünmemeli
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim 3 tane çocuğum var ne kadınlıgım kaldı ne eşimle özel bi anım sürekli onlarla ilgilenmeyilim bi saniye bir akşam birbirlerini aglatıyorlar zor yani benim 3 evladm bize süpriz oldu 2 sonrayı düşünmüyorduk benimkilerin yaş aralığında büyük 5 ortanca 2 küçükte 4 aylık kendini boşuna yıpratırsın ben bakıyom da olan bana oluyor eşim işe gidiyor o bişey duymuyor 
(169 puan) tarafından
Canım hazır hissetmeden supriz olmuş belki ondan tökezledin . Ama eşinde sizin rizkiniz için çabalıyor onun yükü de büyük emin ol . Rabbim güç kuvvet versin bundan sonrası için dikkat edin yipranmauin .
0 oy
(1,297 puan) tarafından

Ben ilk bebegim öldüğü icin 1 sene 1 ay sonra 2 kizima dogum yaptim suan kizim 18 aylik ve yine hamileyim :Dbundan haric 1 hakkim var sezeryan oldugum icin 3 cocukla kalicam 

0 oy
(22,070 puan) tarafından
4 cocukmu hemde bu devirde masallah canim ne diyeyim
0 oy
tarafından
2. Doğurunca bence bu düsünceden vazgecmis olacaksın canm 

Hicbisey karsıdan göründügü gibi degil malesef
(169 puan) tarafından
Öyle diyenlerde var canım tabiki suanlok böyle düşünüyorum ama dünyanın halı ne olur bebeğim belki zor bı bebek olur . Yani bilmiyorum tabi nasipten öte yol yok :) belki o günleri göremeden goceriz bu dünyadan bilemiyorum önümü sadece isteğim ve suanlik düşüncem bu yönde :)
tarafından
Bende hep hayalim 4 cocuktu 2 oğlum 2 kızim olsun istersim 2. Den sonra daha düsünmedim  12 sene boyunca herkes söylenmeye başladı bitane daha olsun diye  bizde bebek özlemistik hadi bitane olsun dedik Rabbimde nasip etti cok şükür  bir oğlum oldu  
Rabbim seninde gönlüne göre versin cnm
0 oy
(1,314 puan) tarafından

1 tane 15 aylik kizim var ikincisi bile düşünmüyorum asla sen dört diyorsun kalpten giderim sanırım :D

0 oy
(1,169 puan) tarafından
Bende 4 çocuk düşünüyorum allah nasip ederse kızım 2 yi doldurmak üzere artık 2. Yi istiyorum. Sonrasında 5 yıl ara vermek istiyorum 3 le 4 arasında da 3 yaş falan beklerim bilmiyorum allah nasıl yazdı ama kalbimden böyle geçiyor
0 oy
(665 puan) tarafından
Bu devirde 4 çocuk maşallah canım ama iyi düşün derim. Maddi anlamda yetmekten çok bahsetmeyecem ama eğitimi yetiştirmesi o kadar zor ki asıl olay ergenlikten sonra başlıyor. Ablamın 4 çocuğu var ondan biliyorum. Aklı olan ikiden fazla yapmaz diyor. Bir kere kendi hayatından vazgeçeceksin tamamen onlara adamak lazım kendini yemeği bulasigi temizliğinden fırsat bulup nasıl derslerine yetişeceksin. Tabi ki takdir senin nacizane fikrimi söyledim. Olursa Allah bağışlasın deriz
(169 puan) tarafından
Yani canım tabiki de onları da düşünüyorum . Eğer vazgecersem vazgeçme sebeplerimden biride ergenlikleri :) Ama işte biraz da aile ortamı ve çocuğun karakterine bağlı Rabbim pişmanlık vermesin . Çocuklar benim için çok farklı bı dünya onlarla iletişim kurmayı vakit geçirmeyi çok seviyorum beni oğlum zorlamadi elhamdülillah doğum yapınca bebeğim nasıl olur bilmiyorum. Ama eşimin aile ortamı çok destekçi yani sahiplenen bı aile . Ergenlik çağında olan yegenlerini el birliğiyle yetiştirmeye yönlendirmeye çalışıyorlar buda benim yükümü biraz olsun alıyor. Tabi dediğim gibi haklısın herşey nasip ve zaman . Rabbim ne dilemisse o olur biz sadece isteyip düşünebiliriz . Ömür yeter mi onu bile bilmiyoruz o yüzden birşey diyemiyorum canım . Rabbim herkesin hakkında ne hayirsa onu versin inşallah ❤️
(665 puan) tarafından
Amin canım ama eğitimini de düşün. Bu devirde aile destek olmayınca okunmuyor ben öğretmenim ordan biliyorum. Günlük 2ser saat dersleriyle ilgilenmen lazım tabi ki okusunlar istiyorsan
0 oy
(657 puan) tarafından
4 çocuk mu. Valla helal birinciye bile cesaretim yok :) 
(169 puan) tarafından
Yaa ikiden sonra geliyor o düşünce hiç çocuğum yokken bı tane yeterli diyordum :)
(657 puan) tarafından
Bende şu an öyle düşünüyorum acaba benim de fikrim degişir mi :)
0 oy
tarafından

Daha ikinciye cesaretim yok belki 5 sene sonra :D

Biz 4 kardeşiz aramız 4 er yaş canım 

0 oy
(1,322 puan) tarafından
Kızım 17 aylık diğeri 2 aylık diğeri nasip olursa 3 sene sonra doğurmaya düşünüyorum :) 
0 oy
tarafından
Ben düşünmüyorum canjm ama bizim kardeşlerimle aramız benle küçük 3 diğerleri hep 2 kuzum yaş farki
0 oy
tarafından
Bencs 3 er yas olmali cok kucukken oldu mu sen zorlanirsin
0 oy
(239 puan) tarafından
Bende 3 uncuye hamileyim büyük 7 küçük 5 yaşında ucyde kız bnde dorduncuyu düşünüyorum belki erkek olur diye ama sezaryan dan korkuyorum kirkmasam yapı veriridim hemen
(169 puan) tarafından
Rabbim inşallah gönlüne göre verir bı tane de oğlun olur çok dua et canım ❤️
(239 puan) tarafından
Bundada çok etttim rabbim kısmet etse olurdu Dior bir yanım ama hayırlı si
(169 puan) tarafından
Birşey olmaz canım demek böylesi hayırlısiymis . Rabbim her iki meyveden tatmayı sana da bana da nasip.etsin en kısa zamanda inşallah hayırlı sağlıklı bı oğlun olur :)
(239 puan) tarafından
Amin inşallah hiç olmaya nlarada evlat nasip etsin rabbim

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 307 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,387 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 308 göst.
0 oy
2 cevap 167 göst.
0 oy
7 cevap 157 göst.
10 Haziran 2021 Aile kategorisinde Kardelen.kardelen (77 puan) tarafından soruldu

381,427 soru

11,419,248 cevap

34,975 kullanıcı

...