0 oy
498 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (169 puan) tarafından
Oğlum 2 yaş 4 aylık olduğunda Allah nasip ederse diğer oğlum doğacak . 4 tane çocuk istiyorum Allah nasip ederse sizce ne kadar aralarında olmalı . 10 yıl sonra ard arda tekrar getireyim diyorum bazende 5 yıl sonra bı tane daha ondan sonra 5 yıl arayla bı tane daha diyorum . Şuan 22 yaşındayım . Sizce ideal yaş aralığı nasıl olmalı ? 

34 Cevaplar

+6 oy
(4,425 puan) tarafından
Herseyden once cesaretini ayakta alkışlıyorum =)
tarafından
Amiiiin hepimizinkini❤️
tarafından
Ben tek cocukla kafamda huniyle gezicm nerdeyse tuvalete bile zor gidiyorum uyusa bile yanindan ayirmiyo birak 4 ü 2.yi bile zor dusunurum ben :D
(169 puan) tarafından
Bir çocuk hiç çocuk diyor çok çocuklu analar :) benimde bir tane çocuğum var bana da öyle diyorlar :)
tarafından
Kimin ne dedigi degil dunyaya getirdiginiz cocuklara nasil bi hayat sunabiliyosunuz o onemli maddi manevi bakabilecek durumdaysaniz 10 cocuk yapin yani :) ben sahsen en fazla 2.yi dusunurum sonrasi olmaz
(169 puan) tarafından
Zaten bu söylem üzerine çocuk getireceğimden bahsetmedim ki çok şükür okumuş biriyim :) ben herşeyi hesap ediyorum hiç meraklanmayin :) Allah herkesin gücüne gore maddi manevi gücüne göre evlat versin :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
4.çocukmu düşünmüyorum. zar zor iki tanesine bakıyorum sende ikinciyi getir değil dört 3.bile düşğnmezsin 
(169 puan) tarafından
Herkes öyle diyor yaa :))
tarafından
Kızımla oğlum arasında 6 yaş var ona rağmen çok zorlanıyorum
(1,755 puan) tarafından
Hahaha kafamın içinden tam olarak bunlar geçiyordu
0 oy
tarafından

Ne acelen var kız:D ben 3 tane istiyorum 8 sene sonra bi tane olsa Tamamdir 

Oğlum 2.5 kızım 8 aylık 

(169 puan) tarafından
Seninkiler de pes peseymis benimkilerde öyle :) ara verdikçe doğum zorlaşıyor rahatlık arttıkça bebek zorlaşıyor o yüzden öyle düşünüyorum ama nasip bilemiuoruz tabiki :)
0 oy
(2,593 puan) tarafından
önünde saygıyla eğiliyorum valla canım.. düşünmüyorum ama dikkatimi çektiği için yazıyorum sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman olmalı ideal yaş arasını çok bilemiyorum
(169 puan) tarafından
İki tane ard arda olduğu için araya biraz zaman koymak istiyorum . Allah'ın izniyle iki taneye şimdilik yeterim diyorum 3. Ard arda biraz sıkıntı olur benim icin . İnşallah rabbim güç kuvvet verirse 5 yıl sonra yada 10 yıl sonra iki tane daha ard arda istiyorum tabi nasip :)
(2,593 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin valla canım :)
(169 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım :) seninde herşey gönlünce olsun :)
(2,593 puan) tarafından
amin inşallah canım :)
0 oy
(347 puan) tarafından
cesaretine hayranım kızm 33 aylık 10 gün sonra Doğumum var yani 3 yaşonda hemen hemen   ama kafayo yiyecem nasıl yapacak nasıl edecem bilmiyorum uykusuz geceler kızımın bebeğe karsı tavrı nasıl olacak ben nasıl olacammm hep düşünce aldı beni  

elimde olsa bundan sonra bağlatacam   :) ,

,

,ama sen istiyorsun belli ki bence çok yaş farkı koyma 5 iyi   en azından büyür çıkarlar
(169 puan) tarafından
Ya valla canım çocuk seviyorum ve hakkından gelebilirim Allah'ın izniyle sabrım var :) Rabbim yardımcın olsun İnseAllah . Hiç takma anın tadını çıkar öyle böyle büyüyorlar Rabbimin yardımıyla .
0 oy
(192 puan) tarafından
Aralarina 3er yaş koy
(169 puan) tarafından
3 az değil mi :)
0 oy
tarafından
Benim şuan uc ikisinin arası üç yaş ucuncuyle ikincisininz arasında 6 yaşar  bende dört olsun diyorum bunlarında üç olsun diyorum inşallah 31 yasindayim
tarafından
Amin inşallah canım hayırlaysa nasip etsin erkek diye derdim yok ama olursada hayır demem :) amin amin sizinde gönlünüze göre versin insallah
(169 puan) tarafından
Yani aslında benimde öyle farketmiyor ama insan merak etmiyor değil diğer meyveyi isterim yani bı tane de kızım olsun hatta iki tane iki oğlum iki kızım :) gönül işte ister ama Rabb'im layık görsün herkese iki meyveyi de tatmayı nasip etsin inşallah ❤️
tarafından
Amin amin aynen oyle olmayini isteriz tabi  biz dört kardeşiz iki kiz iki oğlan sizin de gönlünüze göre olur inşallah
(169 puan) tarafından
Bizde iki kız iki oğlan 4 kardeşiz Rabbimde hayırlısıyla bana da o şekilde nasip eder inşallah :) Allah razı olsun canım
tarafından
Inşallah canım
0 oy
(1,928 puan) tarafından
İlk ve ikinci çocuklarımın arası 22 ay. Büyüğü 7 diğeri 5 yaşında ikende ikizlerim oldu. Okul başlamadan ya Bi tane daha bebeğe niyet edin. Ya da ilk çocuğunuz 1. Sınıfı halletsin ikinci de ana sınıfında iken bebeğe niyetlenin. Okul zor vallahi eğitim bizim zamanımız daki gibi değil 
(169 puan) tarafından
Hadi yaa ama maşallah güzel olmuş ikiz bebeislerin :) cinsiyetleri nedir ?
(1,928 puan) tarafından
2 oğlum vardı ikizlerinde biri erkek biri kız hamdolsun. Rabbim Salih Saliha evlatlar nasip etsin inşallah cümlemize
0 oy
(2,703 puan) tarafından

2.yi düşünemeyen ben :D

(169 puan) tarafından
Düşünürsün düşünürsün :)
0 oy
(1,352 puan) tarafından

Biz 4 kardeşiz. En büyük ablamla diğer ablamın arasında 2 yaş var. Ablamla abimin arasında 4 abimle benim aramda 4 

Gayet iyi anlaşırız
(169 puan) tarafından
Çok güzel yaş araliklari :) hayalim ❤️
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Maşallah kız sana 

Benim kızım 4 buçuk yaşında oğlum da 28 aylık daha da istemiyorum tabi nasip ama
(169 puan) tarafından
Ya valla canım 22 yaşında 2 çocuk annesi olucam . İster istemez gençken çocuklarım olsun istiyorum tabi herşeyin hayırlısı :)
(1,601 puan) tarafından
Demekki oğlun uslu bir Bebek maşallah
Ama çok zor bakımları olsun iyi bir gelecek sunmak okul eğitimi olsun ne bilim canım maddi durumun iyimi
(169 puan) tarafından
Valla canım benim değil Rabbimin hiçbir zaman kendim olarak görmedim ama Allah'ın izniyle yetebilecek gücümüz var .
0 oy
tarafından
Bende 4 çocuk istiyorum 30 yaşıma kadar çocuk yapıp bırakma taraftarıyım Allah’a şükür maddi durum da el veriyor 
(169 puan) tarafından
Elhamdülillah rızkı veren Rabbim inanki :) riziktan korkmuyorum ama evlatlarımi güzel yetiştirmek istiyorum . İnşallah hakkıyla yetiştirmek eğitmek nasip olsun ❤️
0 oy
tarafından
Maddi gücünüz 4 çocuğun üniversite hayatına kadar destek yapabilcek gibiyse dogurun herturlu bakılabilir ama çocuklar sadece üst baş hadi okula gitsin gelsin dershaneleri olmasin eğitim seviyesi okuyabilirim yere gibi dusunceniz varsa yapmayin
(169 puan) tarafından
Maddi gücüm Rabbimin elinde . Bugün evet var yarın ne olur bilemem sizde bilemezsiniz . Rızık korkum hiçbir zaman olmadı olmayacakta Allah'ımin izniyle riski veren Rabbim alan da Rabbim . Ben riziktan korkmak yerine çocukların psikolojileri eğitimleri yetiştirme tarzlarına daha önem veriyorum . Kimse ilerisi için korkup yada cesaret edip birşeylere karar veremez vermemeli .
tarafından
Anladim allah versin sana o zamn ne diyelim..
(169 puan) tarafından
İsminiz benim çorba aldığım bu sayfanın ismi onunla alakanız var mı merak ettim :)
tarafından
Hayir canim başka bebek sayfasında üyeyim sadece :)
0 oy
tarafından
Bence bu sana baagli kendini ne zaman hazır hissedersen bir de bebeğinin durumuna göre karar vermen daha mantikli bazı bebekler kolik oluyor zorlayıcı oluyor büyütmek kendini de yıpratma sonra çocuk doğurmakla geçmesin en güzel çağların eşin hayatın evliligin bunları ihmal etme çocuk güzel bir şey eşlik eder ama çok olduğu zaman tüm zamanıni onlara adaman gerek
(169 puan) tarafından
Eşimle inan çocuk oldukça bagliligimiz gezmelerimiz aşkımız arttı diyebilirim :) oda çocuk çok seviyor ver gervekyen çok güzel bı baba ona guvenmezsem bı tane bile getirmezdim :)
tarafından
E tabi siz böle seviyorsanız mutluysaniz aile olmak güzel bişey canım yaşında küçük enerjin varken yap o zaman
(169 puan) tarafından
Sağol canım nasip inşallah ömrümüz yeterse istiyorum ❤️
0 oy
(2,692 puan) tarafından

5 yıl çok fazla bence. Biri bebekken biri çocuk oluyor. Biri çocukkem oyun oynarken diğeri ergenliğe giriyor. Derken hep farklı dönemleri yaşıyorlar, paylaşım azalıyor. Ben hep kardeşlerin yaşlarının yakın olması, dolayısıyla paylaşımın artması taraftarıyım. Çocuklukları beraber, ergenlikleri beraber, yetişkinlikleri beraber vs. Şimdi senin iki tane küçük olduğu için 3 sene falan ideal bence :)

(169 puan) tarafından
Valla canım aslında oğlum beni çok çok zorlamdi onuncesaretiyle ikinciyi getirdim . Eğer buda uslu bı bebek olursa dediğin gibi olabilir :)
0 oy
tarafından
2 cocukla perişanları oynayan ben yorumlari okumaya geldim :D
(169 puan) tarafından
Ahahahaha daha dogmadigi için bu fikrim var bide doğunca değişiyormuş :))
0 oy
tarafından

Maşallah tebrik ediyorum bacım senı ben 2.yi istemezken sen 4.istiyosun maşallah supanallah :D

(169 puan) tarafından
Şuan henüz ikinci gelmedi :) gelsin durum güncellemesi yaparım belki :))
tarafından
Maddı manevi herşeyi göz önünde bulundur canım ona göre karar ver çocuk yapmak kolay önemli olan onları çok iyi eğitmek büyütmek iyi bir gelecek bırakabilmek
(169 puan) tarafından
Ya Rabbim elimizden almazsa şuan iyiyiz hamdolsun . Ama sonrasını bilemicem.
tarafından
HAYRLSI olsun
0 oy
(962 puan) tarafından

Bende 4 istiyorum ama ne mutlu sana senin yaşın daha küçük ben 30 oldum ikinci bebeğimde 4 hafta sonra doğacak Allah cc nasip ederse. Ben açıkçası şöyle planlıyorum tabi çocuklarımıza da bağlı biraz uslu sakin çocuklarımız olursa ikisi peşpeşe oldu zaten sonra Bi 3 yıl ara verip (bezden çıkması) sonra iki tane daha yakın aralıklarla. Öyle planlıyorum bakalım 2. Çocuktan sonra nasıl bir psikolojim olur :) Allahım hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize

0 oy
tarafından

Şunuda söylicem 4 çocuk istiyorsunuz ya durumunuz çok mu çok iyi zengin flnsın heralde :angel:

tarafından
Söylemek istediğimi iyi anlayın öyle yorum yapın zenginlikten kastım çocuk yapmak marifet değil çok çocuk yaparsın ama maddı manevi yetişebilcek msn zengin msn dedım eğitimi yemesi içmesi giysisi kolay değil ki her gun herşeye zam gelyor
(169 puan) tarafından
Güvencem var Allahima şükürler olsun . Olmasa bı tane bile düşünmezdim . Ama sonrasını bilemem Rabbim bu eger bu şekilde devam ederse düşünüyorum .
tarafından
İnşallah canım Rabbım hayrlsını nasıp etsin isteyen 1 tane isteyen 4 5 tane yapar durumuna göre ben 1 tanede kalıyorum
(169 puan) tarafından
Aynen öyle Rabb'im herkesin isteğine göre değil gücüne göre maddi manevi gücüne göre versin ❤️
tarafından
Kesınlıkle aynn canım
0 oy
tarafından
En fazla 3 yaş diye düşünüyorum ilk çocuğum 8 yaşında kızım 4 yaşında şuan 5 aylık hamileyim eşim 4. De çok istiyor ben de çok kararsızim yeter artık diyorum ama eğer getirirsem  de ikisinin  arasına 2,yada 3 sene koymayı düşünüyorum 25 yaşındayim  9 yıllık evliyim
(1,601 puan) tarafından
Hey maşallah ya 4 çocuk dile kolay
tarafından
Sffghkmgfdfgb

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 307 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,343 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 303 göst.
0 oy
2 cevap 164 göst.
0 oy
7 cevap 156 göst.
10 Haziran 2021 Aile kategorisinde Kardelen.kardelen (77 puan) tarafından soruldu

378,825 soru

11,339,205 cevap

34,803 kullanıcı

...