+1 oy
378 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (1,108 puan) tarafından
Kızlar hiç bir şeye yetişemez oldum bebeğime bakıyorum 3 öğün sofra yemek zar zor hazırlıyorum çamaşır bulaşık derken gün bitiyor ne kendime doğru düzgün bakabiliyorum nede ev temizliğine bu saydıklarım dışında biraz fırsat bulunca da uyuyorum 25 günlük bebeisim var ne yapacağım böyle mi olması gerekiyor yoksa ben mi pasaklilastim 

16 Cevaplar

+1 oy
(4 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Arkadaşım bazı yorumlar sadece kendini övmek icin yapılmış gibi. Daha yeni anne olmuşsun. Alışman zaman alır alışınca düzenin oturur merak etme. Hersey bir anda olsa lohusalık diye birsey olmazdı. Hiç sıkma canını hersey düzelir. Bebeğine alışmaya bak. Hem ne münasebet eşinin gözü dışarı gider demek.. 
-Reklam-
+1 oy
(23 puan) tarafından
6 buçuk yaşında bir kızım 2bucuk yaşında bir kızım birde 25 günlük oğlum var o kadar zorki büyük kızımın okulu ödevler küçük kızımın istekleri yemek temizlik bebeğin ağlaması sabah 8 den akşam 10a kadar hiç oturmuyorum evi sil süpür topla yemekler bulaşıklar çocuklar ödevler derken saat 10oluyor bebeğim kolik onunda koligi 10da tutuyor gece 3e kadar kucakta geziyor 3de yatıyorum zaten bebek 1 saatte bir uyanıp emiyor 8dede kalkıyorum gözlerim falan mos mor sis vaziyette geziyorum 
(23 puan) tarafından
Yinede ayaktayım canım bu durumda bile herseye yetisiyorum ama dedigim gibi hiç oturmuyorum
+1 oy
(328 puan) tarafından
Alışırsın canım ya daha yeni doğmuş bebişin öyle hissetmen normaldir üç dört aylık olunca kendine gelirsin :) bu arada hiç mi yardimcin yok kaynanan annen felan
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Zamanla herşey rayına oturur merak etme. 
(1,108 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum kişisel temizliğimi bile yapamaz oldum :( yakında herif beni begenmiycrk
0 oy
tarafından
Toparlarsın 6 aylık oğlum 8 yaşında bir oğlum toplamda 2 çocukla daha yeni yeni kendimi toparlamaya başladım :D
(1,108 puan) tarafından
Allah sabır versin :( canım çok sıkkın ya eve gelen misafir kıyıma köşeme bakıyor hep neresi pis diye canım sıkılıyor inan dikişlerimden daha kıçının uzerine oturamiyorum :(.
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Valla benimde iki çocuğum var evime eşime çocuklarıma çok şükür yetebiliyorum kendini salma bebeğin uyuduğu zamanlar evinin temizle kendi bakımını yap ben bazen geceleri yemeğimi temizligimi yaparım bide öyle dene hepimiz o yollardan geçtik gece oğlum bin defa kalkıyordu ona rağmen yine hiç salmadim kendimi mecbur ayakta duruyoruz
(1,108 puan) tarafından
Haklısın canım mecbur ayakta durmak zorundayız ama ne biliyim lohusalık depresyonuna mi girdim bilmiyorum herşey üzerine geliyor gibi ;(
(1,601 puan) tarafından
Benimkiler bide pes peşe oldu araları çok az ikiz gibiler ama evimi görsen maşallah vallahi yalan olmasın hergun temizlik yapıyorum oğlum yatınca yemeğe koşuyorum kendimi asla salmadim sonra eşinin gözü dışarı Kayar sana de bir çocukta böyle oldun yapamıyorsun falnde der daha kötü olur senin için
0 oy
tarafından
Sanki cok fazla birakmissin kendini 
(1,108 puan) tarafından
Baya baya bıraktım :(
tarafından
Kendine duzen kur bazen aksam yemegini iki gunluk yap oglenide onla gecir oglen yemegi yapmak yerine kendine zaman ayir aksamlari esine ver emzirmeden emzirmeye al ama arada yap o vakitlerde kalan isini hallet bir oturuyomusun oturmuyosan ogunleri fazladan yap zamanin sana kalir en azindan beben kendine gelene kadar bu sekil yap sonra zaten oturur
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Bende ilk zamanlar öyleydim canım kendini sıkma bu yüzden inan herşey zaman geçtikçe rayına giriyo kızım bugün 4 aylık oldu öncekine göre bende alıştım artık duzelicek herşey rahat ol sen 
0 oy
tarafından
Canım bende aynı senin gibiydim 5 ay oldu yeni yeni düzene giriyorum merak etme sen sütun olması için iyice dinlen, uyu, 2 öğün yemek yap, kendini temizlemede de pratik ol. İnsan essekten düşmüse dönüyor ilk zamanlar hele hamilelikte kendine bol vakit ayırdıktan sonra bir an her şey tersine dönüyor ama her şey rayına girer merak etme 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Düzenin oturacak zamanla daha çok küçük bebisin hele bi az daha büyüsün sabret
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bir düzen Kur'an'a kadar öyle olur düzenin otursun herşeye yetisirsin hepimiz senin gibiydik kuzum en başta bir afalarsın sonra toparlanirsın sıkma canını minoşu da bol bol emzir kokla 
0 oy
(235 puan) tarafından
Yeni doğum yaptım 13 gün oldu ve 4 çocuğum var şuan aynı durum dayım yaşayıp göreceğiz ama zaman la rayına oturuyor herşey 
0 oy
(48,508 puan) tarafından
Hepimiz ayniyiz canim kizim.buyudu ama yine sira gelmiyo ki islerden. Anca disari cikarken az buçuk duzeldi gibi
0 oy
(431 puan) tarafından
Allah razı olsun bebeğim doğdu 2 ay annem yanımda kaldı her işime yardımcı oldu sağolsun, gitmeden yaptı pırıl pırıl evimi,bnde yapıyordum ama alelacele yapıyordum.her gün yapardım,hala da öyle.ama dip köşe eşim olduğu zaman yaparım, arada annem, kızkardeşim gelir yardıma.suan 13 aylık yeni yeni bırakıyor yapayım işimi ☺️☺️☺️sizde relaks olun temizliğinize gelip bakan hiç gelmesin
0 oy
(118 puan) tarafından

Sende BENDENSIN :D:Daksama kadar temizlik yemek cocuk hamilelik yuzumu yikayinca sevinir oldum eski resimlerime bakiyorum bu benmiyim gercekten diyorum :D

0 oy
tarafından
Kız ben 4 ay oldu dogum yaparı 2 gundur kaşımi alcam diyom fırsat olmuyo ağd adesen cabasi bıktım jiletten kuaföre gitmek istiyorummmmmm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 235 göst.
0 oy
7 cevap 151 göst.
6 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cileklikurabiyem (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 106 göst.
19 Nisan 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde N.n (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 479 göst.
17 Haziran 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,660 cevap

34,778 kullanıcı

...