0 oy
233 göst.
Aile kategorisinde (332 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba kızlar, herkeste mi bu his oluyor yoksa yalnız bende mi var bilmiyorum 3buçuk aylık bebeğim var. O kadar uykusuz, yorgun ve bitkin hissediyorum ki geceler zaten uykusuz geçiyor 10 kere kalkıyorum. Gündüz deseniz bebiş uyurken uyu diyorlar ama anca yemek temizliğe yetişmeye çalışıyorum. Bu arada kendime bakma fırsatım hiç olmuyor. Göz altlarım şişmiş, sanki leke çil gibi şeyler çıkmış doğumdan sonra yüzümde bide aşırı kilo verdim bu süreçte boyum 169 kilom 48kg, sanki eşim beni artık eskisi kadar beğenmiyor gibi hissediyorum. Saçımı lohusayken bi sinirle tutup kestim omuzlarda. Onu da boyatayım diyorum hem kuaföre gidecek vakit yok hem de boya emzirdiğim için zararlı diye biliyorum. Makyaj deseniz zaten pek beceremiyorum cildim yağlı fondöten sürsem çok belli oluyor. Öyle çok bi malzemem de yok zaten. Eşime güzel görünmek istiyorum ama neler yapabilirim bilmiyorum evden 40 yılın başı anca çıkabiliyorum. Bana öneri verir misiniz neler yapabilirim? sanırım ufak çaplı bir bunalıma girdim, değişim istiyorum. 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende yeni dogum yapanlardanimm cnmm 

1 aylik bbğm 

Ayni snn gbi 99 kez klkyrmm 

Yari ac yari tok uyuyorum 

Is guc desen onu ble yapamyrm cogu zamann 

Ama yinede bbgm uyudugu zmnn .

Kalkip bi dişlerimi fircalayip

Bi sürme  cekiyorum 

Saçlarım uzun kestir diyorlar ama kestirmem

Saçlarıma sekil veriyorum 

Fizik olarak gobek hic kalmadi ama kalcam dumduz oldu gibi hissediyorum bi o üzüyor beni yani fiziğimi bozan tek unsur o 
(332 puan) tarafından
Benim de göbek gitti aynen dümdüz oldum bu da sinir ediyor beni. Saçlarım uzundu emzirirken bebeğe geliyor diye gittim kestim keşke kesmeseydim.
tarafından
Evett bi anda gobegiminn inmesi benide cok sinir ediyor vucudumun bozuldugunu hissedyrm
(4,391 puan) tarafından
meltosss Allah analı babalı büyütsün. bebisi bagislasin❣️Ben de diyordum görünmüyor diye
(332 puan) tarafından
Peki siz bakımlı ve güzel olmak adına evde bişeyler yapıyor musunuz? Yada kuaföre gidebiliyor musunuz
-Reklam-
0 oy
(4,391 puan) tarafından
canim hepsi geçecek Allahın izniyle. uykusuzluk, yorgunluklar var o yüzden sabretmelisin
(332 puan) tarafından
Ne zaman geçecek peki :(
0 oy
tarafından
Bu günlerin gecici olduğunu bil canım ilk bebeğimde aynen dediğiniz gibiydim sonra 6. Aydan sonra spor yaptım ne göbek kaldı yine fit taş gibi oldum kızım 4 yaşında şu an şimdide 4 aylık bebeğim var 6. Ay dolsun küllerimizden doğarız yine    bu hallerim eşimin işine geliyor açıkçası sen annesin niye 20 lik kız gibisin diye kıskanıyo 
(332 puan) tarafından
Ben de tam tersi kilo almak istiyorum ama alamıyorum hamileyken 63e çıkmıştım doğumda hepsini geri verdim hatta bebek bakarken biraz da zayıfladım bile. Böyle hızlıca 10 kg almaya ihtiyacım var
0 oy
(5,804 puan) tarafından
1.si eşin evdeyken akşamdan bi sonraki günün yemeğini yap ben 6 ay öyle yaptım hatta hala ara ara öyle yaparım. Evin dağılacak normal sürekli toplamakla kendini yıpratma. Boş vakit bulunca kendini dinle kahve yap iç uzan dinlen.. Ev temizliği yapma demiyorum ama evi hergün temizlemektense 2 3 günde bir yap. Daha çok kendine ve bebeğine vakit ayır.. Zamanla düzene oturuyor herşey. 1 yaşında şuan hala gece 10 kere uyanıyorum ama kendimi çok yıpratmıyorum o uyuyunca onla uyuduğumda oluyor kalkıp kahve içtiğimde yemek yaptığımda tamamen ruh halime göre. Ama 6 ay ben temizliği ve yemeği eşim evdeyken yaptım o bebeğe baktı ben yaptım. 
(332 puan) tarafından
Saç makyaj güzellik bakım konularını nasıl idare ettiniz peki? Çok mantıklı fikirleriniz teşekkür ederim
(5,804 puan) tarafından
Ben çok makyaj yapan biri değilim saçımı oğlum 7 aylıkken gidip boyattım ozamana kadar hep topluyordum inan eşimde şikayet etmiyordu bakım için hep kuaföre gidiyorum ağda cilt bakımı vs toplam 1 saat sürüyor eşimde o ara oğlumu parkta gezdiriyor. Cilt bakımı paketi almıştım doğumdan önce 3 seansım kaldı işte
0 oy
(8,800 puan) tarafından

Pijamayla gezme canım. Sabah uyanınca mutlaka üstünü değiştir. Makyaja gerek yok evde. Bir ruj bence. Bir renk gelsin yüzüne yeter. Ama dikkat et bebişim öpme rujlu :) arada da bir rimel sür mesela. Sürekli yapınca bir anlamı kalmıyo. Ara ara böyle değişik şeyler yapınca güzel oluyo. 

(332 puan) tarafından
Ben sürekli pijama ile geziyorum. Önü kolay açıldığı için emzirirken. Başka kıyafet giymiyordum.
0 oy
(7,251 puan) tarafından

İki bebe var bende biri 6 aylık biri 3 yaşında göbek benden önde gidiyor :Ddedigin gibi bende zayıfım kilo alamıyorum makyajdir vs yapmıyorum içimden gelmiyor nedense çünkü WC ye zor gidiyorum çocuklar uyuduğu zaman kahvemi alır içerim TV izlerim hiç yirtmiyorim artık ev tertemiz olsun ak pak olsun diye 

(332 puan) tarafından
Ben de öyle olucam sanırım en güzeli :)
(7,251 puan) tarafından
Amaaannn boşver yok o beni beyenmiyir yok o nefer bu nefer başkası için kendimizi üzmeye değmez vala ( bu söz buraya olmamış olabilir ) sjsjjs
(332 puan) tarafından
Eşimiz ne der diye düşünürsek uyar aslında:) ama onlarda bi işe gidiyor, biz hem bebek bak, hem yemek, temizlik yap, hem bakımlı ve güzel ol :) olmuyor malesef hepsi aynı anda sonra da bizi beğenmezler, saldın iyice derler
0 oy
(66 puan) tarafından
Böyle yazilar gorunce urkuyorum bebek bakmak bu kadar kötü mu hic mi mutlu bir an bos bir an yok hep boyle yorgun vakitsiz mutsuz esle ayri çocukla ayri mi oluyo kizlar hic elle tutulur bir yanı yok mu ne bileyim 
(565 puan) tarafından
Bence hep öyle hele ,2  bebeli annelerin isi daha zor
(39 puan) tarafından
Aynen bende bu yazilari okuyunca suan senin yazdiklarin gecdi icimden 28 haftalik hamileyim cok korkmaya basladim simdiden
(332 puan) tarafından
Kimseyi korkutmak istemem ama benim de ilk bebeğim yeni tecrübe ediyorum. Hamileyken çok daha farklı hayal ediliyor tabi ama biraz da bebeğine bağlı çok güzel uyuyan düzenli uyuyan bir bebeğiniz varsa hayat daha kolay olucaktır tabi. Eş veya anne desteği varsa o zaman da bu sizi çok rahatlatır. Ama kim olursa olsun bebeğiniz ağlayana kadar bakabilir. Ağladı mı sizi çağırır.

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 378 göst.
11 Kasım 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Civcivim (1,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 192 göst.
19 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esma yaren (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 151 göst.
6 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cileklikurabiyem (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 205 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Turkkk (859 puan) tarafından soruldu

378,162 soru

11,318,335 cevap

34,765 kullanıcı

...