0 oy
1,005 göst.
Aile kategorisinde (1,856 puan) tarafından

Küçüklüğümden beri kızgın yağa su dökülmez maazallah musallat olurlar diye duydum hep bugün de bir anlık boşluğuma denk geldi döktüm e şimdi ne olacak diye sordum ama kimse böyle bir şey duymamış 

Mesela kapı eşiğinde uyunmaz bunu da duydum

26 Cevaplar

0 oy
(692 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kızgın yağ sıcak su bunlar besmelesiz dökülmez hatta komşumuz çamaşır yıkadıktan sonra legendeki sıcak suyu kapının eşigine direk döküyor olduğu yerde felç geçiriyor ne hoca kalmış ne götürmedik yer kadın bidaha düzelmemis etrafta çocukları falan gezermis özellikle çocuklarına sıcak su falan denk gelirse asla peşini bırakmazlar herzaman besmeleyle işinizi yapın
tarafından
Yere sıcak su dökülmez çünkü binlerce  böcek yaniyo dokuldumu ondan yağa su dökülmez eğer dökülürse alev alır ve bi digeride  sıvı yağ çok sicryosa ocağa koyduğumuz ewinizde göz var demektr
(692 puan) tarafından
Bakın diğer yönden söylemişsiniz dini yönü arastırırsanız öğrenirsiniz etraftan duyulan değil bizzat içinde bulunduğum şeylerden bahs ettim dinleyen olur olmaz fark etmez dikkat etmek gerekiyor dünyada tek yaşamıyoruz
-Reklam-
+12 oy
tarafından
Baby bacim yat uyu saat gec oldu gece gece icat çıkarma başımıza
tarafından
Ulan uykum vardi yatcaktim bi bakim dedim gulmekten butun uykum kacti su an sjsjsjsj :D
(2,803 puan) tarafından
güldürdün yüzümü ❤
tarafından
Allah da gulmekten ayirmasin insallah ❤️
(4,698 puan) tarafından
Çok güldüm Allah ta seni güldürsün :DD
tarafından
Sagol bacimmm hep beraber gulelim eglenelim :D
+6 oy
(17,906 puan) tarafından
Kafan güzelmiş güle güle kullan 
(17,906 puan) tarafından
:D hahahahah
tarafından
Sjsjsjsjsjsjjajsja hahahahahha
(17,906 puan) tarafından
:D neyin kafası bu ya
(4,698 puan) tarafından
Ulan hahahsajsjs :DD
(17,906 puan) tarafından
:D kız ne güldük haa
0 oy
tarafından
Kızgın yağ olayını eskiler korkutmak için söylemiş kıçımız başımız yanmasın evimiz patlamasın diye uydurulmuş bir hurafe 
tarafından
Kapı eşiğinde oturursan ifitaya uğrarsın bak diyordu babannem eşikteki mermerde oturup hasta olcam dşye sözde beni korkutuyordu sen korkma kuzum sallamasyon bunlar
0 oy
tarafından
Hurafe bunlar inanma 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Kızgın yağa şu dökülmez alev alır bacım ondan derler kapı eşiğinde oturma üstüne ortak gelir derler hepsi batıl inanç bacım takılma bunlara sen ama yağ konusu dikkat et şu dökme parlayi verir yakarsın evi 
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Banyoya tuvalet yapılmaz. Sıcak su dökerken besmele çekilir bunu da duydum ama yağı duymadım 
0 oy
(629 puan) tarafından
Evet duydum cnm insallah brsey olmaz korkma dua et bol bol 
0 oy
tarafından
bebem. gel sen beni dinle bi psikoloğa git yapma böyle be.
tarafından
Bim e psikolog gelse keske. Cuma sabahtan giderdik ne güzel olurdu.
tarafından
ahahahah ben gece gider çadır kurardım sjsksjsjjs
tarafından
Sjsjsjsjsjsjjs
0 oy
tarafından
Bak gene yağ soruyor kız biz sana dedikya hahahhaha kızgın yağa su dokerden kızgınlığı gever diye
tarafından
Hahaha =) koptum gülmekten ya bu nasıl yorum =)
tarafından
Kız ne bilim bende gülerken bunu yazdım hahahah
0 oy
(808 puan) tarafından
Birşey olmaz düşünme bukadar ben kapı eşiğinde uyumustum yarışı içerde yarısı dışarda okadar yorulmusum ki içeri bile görmemiştim hiç birşey olmadı böyle şeylere takilma
0 oy
(867 puan) tarafından
Bebeyyyiimmm hangi drvirdeyiz batıl inanç kaldı mi cidden kıyamet kopacak artık dünyanın sonuna gelmişiz. 
0 oy
tarafından
Kizgin yag degilde atese su dokmek kule basmak falan biliyorum korkma dua et kiz bisi olmaz
0 oy
tarafından
Canım o uydurma kızgın yağın üzerine su dokersen alev alır ortalık bu yüzden kızgın yağa su dönülmez.  Alev aldı tekrar su dokeyim dersen ateşi yayarsin. Islak havlu ya da bbataniye tarzı şeyle yanan yağı da söndürülür küçük bir Bilgi. Eskilere bakma sen
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Ayy kızz yeter boşver uyu git de yawww amann ben hep döküyorum kızgın yağa su nolcak 

0 oy
tarafından
Her duyduğuna inanma bosver
0 oy
tarafından
Kız duyduk da açıklama yapmadan sorunda dalga geciyon sanildi
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Besmele çek hiçte bişey olmaz.. Batıl inanç bunlar çok saçma bu yaşta böyle şeylere inanmak
0 oy
(9,003 puan) tarafından
Duydum ama.....
0 oy
tarafından

Gece gece eşiğe kaynar su dökülmez

3 harfliler orda olurmuş ve onlara zarar verilince musallat olurlarmis 

Ve bir gün bende dedim ki yol oyle bişey döktüm bekardim yeminle sırf dökmek için suyu kaynattim ardından vallahi 3 dakika geçmedi kardesimin uzerine döktüğüm su kadar çay döküldü ve 1.5 hastanede yattı o zaman daha 1 yaşına girmişti yeni:'( 

Bişey olsaydı kendimi hiç affetmezdim o yüzden kapı esigi dibinde çöpe filan da basmam asla besmele çekerim hep bişey de dökecek olsam bana büyük ders oldu 

Ama yağ olayını duymadım hiç 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 305 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 651 göst.
8 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 352 göst.
0 oy
5 cevap 290 göst.