0 oy
484 göst.
Aile kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Nasil davranmam gerek ne yapmam gerek hiç bilmiyorum artık. Evlendiğimden beri hep bi huzursuzluk 6 yıl sevgiliydik çok iyi mükemmel dediğim adam  tuzla buz oldu düğüne yakın annem babamda bizimle kaldı  dedi yalvar yakar tamam dedim 6 yıldır beraberiz çok iyiler bana ama sürekli eşimle tartışma hali laf sokma  herşey onların istediği gibi olsun ben artık ben değilim ne temizlik yapıyorum ne giyiniyorum yaşlı gibi davranmaya başladım. Eşim desen o varlıklı zengin adam tek katlı olmaz dubleks ev bak diyen adam düğünde ki tüm altın paralarımı sattı ilk aydan iş kuracam diye batırdı para falan kalmadı 1 kilo altında  yok etti tüm gün evde uyuyor. Iyi bir işimiz var çalışsa aylık 7 bin her sabah zil sesine uyanıyorum eve gelmiş yerine başkası bakiyor(tabi günlük kazanç bakana gidiyor) borç üstüne borç inanın günlük harcamam 20 tl ama nereden baksaniz 100 bin borç etmiş sırf lükse bedelli askerlik yaptı kredi çekip faizi ile dünya para oldu. Sustugum için dünya iyisi ayaklarima kapanır ben ne istersem gezme eğlenme bebek gibi bakar ama gerçekleri bir kez konuşayım kıyameti koparır bu sabah ta canıma tak etti artık boşanalım diyince sen evli değilsin ki zaten ananın babanın evinde yaşayan çocuklarına bakamayan evlimi olur daha bi gece başbaşa kalmadık dedim deli gibi dövdü beni öldüresiye başıma vura vura. Ailem asla kabul etmiyor boşanmayı düşünemiyorum bile. Bosanmicaksam kendimi reklam etmeyim diye belli etmiyorum evdekilere. Onca dayağın üzerine kalkıp ev topluyorum. Kızlar delirmek uzereyim ne bu adam akıllanıyor ne benim çıkış yolum var yerimde sayıyorum 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sen hatayı ailenle yaşamakla yapmışsın 
(1,755 puan) tarafından
Hayır aksine onlar olmasa  6 sene içinde bin kez ya boşanmış ya öldürülmüştüm beni kurtaran onlar. Evin geçimini çocukların ihtiyacını onlar ve maaşları karşılıyor eşime herşey gereksiz ve boş geliyor oğlana kışlık ayakkabı mesela veya mont çok gereksiz saçmalama dedi diye başladı bu sabahki tartışma bunca yıl anne babası yaptı diye farkında bile değil. Ailesi bu yüzden kavga edip duruyor onunla çalış biseyler yap bi birikim yap diye
tarafından
Koçan  baştan alışmış hazıra canm şimdi istesede çalışmaz
tarafından
Kaç çocuğun varki
(1,755 puan) tarafından
Bi bebeğim vefat etti 2 çocuğum var.  Niye böyle bi adamdan çocuk yaptın demeyin lütfen böyle değildi asla böyle olsa hiç evlenmezdim
tarafından
Büyü falanmı yaptılarki  acabe
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen neden ailenle yasiyosun
(1,755 puan) tarafından
Onun ailesiyle anne babasıyla yaşıyoruz daha doğrusu ev bizim onlar bizde kalıyor bi ev alana kadar. Şartlar maddiyat kötüye gidince imkansız oldu sadece 1 sene bu şekilde olacaktı. Onlar kötü değiller bana çocuklarıma sahip çıkıyorlar ama keşke eşim iyi olsada onlara muhtaç kalmasam
0 oy
tarafından
Çocuk var mi
(1,755 puan) tarafından
Aileler yaşadığım hayat şartı boşanmayı çok da normal görmüyor imkansız. Kadın sığınma evine gitsem direk öldürürler beni genel eve düşmüşüm muamelesi gösterirler yoksa bin kez düşündüm
tarafından
Onu anladım ben de işte boşanma sığınma evine de gitme bırak sorunlardan bahsetme.ama çalışmak zorundasın.ailen de böyle adama katlandirip hayatını mahvediyor da onlara da ihtiyaç yok.omur boyu böyle ne yapacak canına yazık
(1,755 puan) tarafından
Ya gözümü kapatıyorum mesela hiç görmüyor takmıyorum çocuklarımla gezip eğlenip hayatıma bakıyorum. Ama işte bazen böyle gerçeklerle yüzleşiyorum sonu yok bi birikim şart yarını düşünmek gerek konuşunca da kötü oluyorum
tarafından
Aynı durumdayım ben de öyle yapıyorum ama bazen de susamiyorum zoruma gidiyor o kocalık yapmazken karilik yapmak.ben de boşanmak istiyorum ama işte .imkanım olsa ben çalışır birikim yapardım senin varsa yap
(1,755 puan) tarafından
Çalışmak gibi bi şansım yok ama bana çok para veriyor biriktirebilirim. Aslında dışardan bakınca evi arabası işi var gayet iyi durumda gibiyiz ama yok alışmışım çalışkan koşturan erkek ailem hep öyle evde yatan adam görünce çıldırıyorum
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Allah yardımcın olsn  sen büyük hatayı ailesiyle yasamayi kabuk ettign zman yapmmsisn
(1,755 puan) tarafından
Yok kuzu iyiki ailesi varda bana sahip çıkıyor yoksa böyle kocayla bin kez ortada aç açıkta kalırdım bakıyorlar bana çocuklarıma eşimle de kavgaları çalış kurtar kendini dedikleri için. Benim zoruma giden eşim çalışsa aklını kullansa da muhtaç etmese beni kimseye boyle bi adam değil ama tüm gün uyuyalım gezelim keyif yapalım. Ee bunca borç gelir yok nasıl
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Anlamadığım onun ailesiylemi kaliyonuz senin ailenle mi
(1,755 puan) tarafından
Onun ailesiyle kalıyoruz
0 oy
(13,087 puan) tarafından
Niye ailenle kaldın ki adam alışmış rahata barsak da çıksak da ev var nasılsa bakan da var diyor ailene güvenerek 
(1,755 puan) tarafından
Onun ailesiyle kalıyoruz ya 5 sene sevgiliydik güzel çalışıyordu altınlarım paralarım hergün çiçekler hediyeler asla böyle biri değildi şuan ki hali şok ediyor beni asla evlendigim adammış gibi değil yoksa niye kabul edim 1 sene dedi yapar  bu adam sözünü tutar dedim demez olaydim
(13,087 puan) tarafından
Hım ben senin ailen sandım. Canım seni doverken annesi babası duymuyor mu ?
0 oy
tarafından
Boşanıp kadın sığınmaya gitmen daha doğru sanırım böyle acı çekeceğine öyle huzurlu olursun en azinsn
(1,755 puan) tarafından
Benim ailemde eşimin ailesi içinde normal bi durum değil boşanıp hayatına devam etmek. Kadın sığınma evi nedir onu bile bilmezler zehir olur hayatım yoksa çok düşündüm. Öyle bir yerden habersiz oldukları için direk kimin yanında kalıyor kime gittiye çıkar adım çocuklarım için kötü bi durum
tarafından
İyi bir hoca bulabilsen keşke okutursun kocani doğru değil belki ama böyle çaresiz durumlarda iyi oluyo
(1,755 puan) tarafından
Keşke bulabilsem tanımam etmem kimseyi
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Yani  sen başta hata  yapmışsın  ailenle  yaşayarak  resmen  kocanı  iç güveysi  yapsın 
(1,755 puan) tarafından
Yanlismi yazdım bilmiyorum ama onun ailesiyle bizim evimizde yaşıyoruz eşimin anne babasi
0 oy
(254 puan) tarafından
Canım ailesiyle yaşamak senin için iyi olabilir ama onun için pekte iyi etkiler yaratmamış onlara güveniyor nasılsa sizin ihtiyaçlarınızı onlar karşılıyor diye o da kafasına göre harcama yapıyor çalışmıyor çünkü çalışmayınca aç kalmıyor bakanı var. Ailesi olmasaydı çalışmak zorunda kalırdı. Şiddet için diyecek birşeyim yok onun sonu yok çünkü fiziki psikolojik her türlü yıpratır insanı ve soğutur. Allah yardımcın olsun inşallah bir çözüm bulursun 
(1,755 puan) tarafından
Aynen içimden geçenler inşallah bi yolunu bulurum
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Durum bu noktaya gelmeden önce senin yerinde olsam hiç umursamazdım. O bir harciyorsa ben 5 harcardım. Annesi babası destek olmayana sahip çıkmayan kadar sonuna kadar istediğim herşeyi yapardım. Anne babası da artık enayi yerine konuldiklarını anlayınca ,artık para vermeyince istemese de çalışmak zorunda kalacak zaten.
0 oy
(119,461 puan) tarafından
valla sadece aileyle yasanmqz onu derim sana
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kendi anenn babanla mı yaşıyosunuz anlayamadm ve döven adama hala karılık mı ediyosn çocuğun yok boşan tut 1+1 ev bak başının çaresine zor mu 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Suçun büyüğü ailende seni o şekilde o adamın eline nasıl bırakıyorlarki

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 160 göst.
26 Haziran 2022 Aile kategorisinde Nisan_sare_buz (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 542 göst.
3 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 257 göst.