0 oy
510 göst.
Aile kategorisinde (534 puan) tarafından

Uzun zamandır giremiyorsuj bu platforma , hepinizin yazdıkları sohbetlerimiz falan çok hoşuma gidiyor burası insanın kafası dağılıyor be :)) 4. Ay atağı diş süreci derken kendime bile vakit ayıramaz oldum. Bebeğim 5 aylık oldu ve dönmeye başladı . Dün gece uyurken yatakta bırakmıştım 5 dk tuvalete gittim altıma yapıcaktım yemin ederim 2 saat salladım ama yastık falan da koydum vallahi bi tarafımı tuta tuta . Neyse bizimki düştü yataktan ben panik tabi feryat figan aradım eşimi . Burda çok okuyorum aslına bu postları panik olmayın falan diye ama o anlık panik işte .. neyse bizimki geldi hastaneye götürdük bebeyi bişryi yok çok şükür . Ama hepiniz beni anlarsınız annelik psikolojisi kendimiok suçladım mahvolmuş bir haldeyim bide bişeyi yok dedi ya doktor orda bende film koptu ufak çaplı ağlama krizi geçirdim rahatladım ya çünkü. Hastaneden çıktık eşim bana bağırmaya başladı normalde çok sakin bi adam ama ben daha önce böyle bağırma görmedim ağzıma etti desem yeridir. Akılsız mısın , bi çocuğa bakamadım neler neler (normalde hiç demeyeceği şeyler ) kavga ettik baya biz tabi eve gelene kadar . Eve geldik kayınvalidem aradı o da aynı şeylere yakın alttan alttan laf soktu o da yetmedi kendi annem de alttan alttan giydirdi , ablamlar falan tüm aile üstüme geldi (yada ben öyle anladım) bu sabah da aldım çocuğu arkadaşıma geldim kapattım telefonu da moralim çok bozuldu . Akşam üstü açtım baya kişi aramış. Eşimi aradım işte yine tabi tartıştık sonra tatlıya bağladık Neredeysen gel diyo ama benim nedense gidesim yok yani çok kırgınım herkese kimseyle konuşmak istemiyorum. Ben de buraya yazmak istedim belki içimi rahatlatıcak birşeyler söyleyen olur diye :') Okuduğunuz için teşekkür ederim <3

15 Cevaplar

+1 oy
(546 puan) tarafından
Canm benm ya.. ay sanki tek onların çocuğuuuu senin cocugun degilllll.. sanki sen düşürmek istedin veyahut sen bilerek düşürdün sanki Allahim yarabbim ya sen zaten strelisin sen zaten uzulmussun onlarin dahada üstüne gelmesi cok sacma ama tabi bunu gelde onlara anlat.. neyse sen canını sıkma iyiki bebege birsey olmamis sadaka verin.. sen ona sevin birsey olmadigina
(534 puan) tarafından
Ay vallahi içim rahatlıyo çok teşekkür ederim ♡
(546 puan) tarafından
:)) rica ederim  insanları mutlu edince bende mutlu oluyorum ya
(534 puan) tarafından
♡♡♡♡♡
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Çocuk düşe kalka büyüyor anamızın şeyin de öğrenmedik çocuk bakmayı yani bizim de tuvalete gitme yemek yeme banyo yapma gibi ihtiyaçlarımız oluyor sen istemezsinn sonuçta yavruna bişi olmasını 
(534 puan) tarafından
Ya evet işte ben de böyle düşüne düşüne kendimi iyi etmeye çalışıyorum . Kim ister ki bir şey olmasını zaten hep kendimizden ödün vererek büyütüyoruz çocukları... teşekkür ederim kuşum
tarafından
++++++
+1 oy
(218 puan) tarafından
Herşey ALLAH tandır düşmesi çarpması herşey...

Benim kızım dönerken yerde oynar genellikle kalın battaniye sererim yere taaa gider halinin üstüne bir döner anlık pat kafayı vurur böyle çok oldu benim içime dert olacak kadar sert vurmadı 

Sen onlara bakma çok biliyorlar çocuklar düşe kalka büyürler
(534 puan) tarafından
Canım benim teşekkür ederiiimmmm♡♡♡
(218 puan) tarafından
Rica ederim canım ♡
0 oy
tarafından
Ay sanki bilerek düşürdün iyiki bişi olmadı benim çocuklarım çok düştüler Cook eşim hiç demez sen neden bakmıyor akılsız çünkü biliyor bunlar çocuk her an herşey yapabilir
(534 puan) tarafından
Gerçekten öyle.  Çok şükür olmadı , biz de alışıcaz zamanla demek ki..
0 oy
tarafından
Bebeğin iyi olsun da gerisi boş ya.. gelip geçer canım şükür iyi bebeğin 
(534 puan) tarafından
Çok şükür ♡♡♡
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım çocuğumu ilk düşürdüğüm aklım gitti hastaneye nasıl gittim bilmiyorum hemen baktılar eşim geldi ben perişandı eşim bana sakin ol olur çocuk bu düşecek kalkacak dedi doktor birşeyi yok 4 saat dikkat et dedi gitmem o 4 saat bu hastanede kalıcaz birşey olursa yetişemem diye 4 saat hastanede kaldım eşim nasıl düştü dedi dedim emniyet kemerini bağlamamışım tamam sıkma canını dedi 4 saat sonra çıktım doktor iyi birşeyi yok dedi eşim bana tepki gösterseydi zaten suçluluk duygum var dahada kötü olurdum ki eşim hariç başkalarında bu yüzden laf söyleseydi senin gibi telefonu kapatırdım sakinleşene kadar kimseyle konuşmazdım ama evimden ayrılmazdım 
(534 puan) tarafından
Ben de bunu beklerdim biliyo musun çok şaşırdım verdikleri tepkiye . Bide fazla korumacıyım yani her şeye didik didik araştırırım falan böyle sanki anne olamamışım gibi hissettirdikleri için çok kırıldım . Aslında kafamı dinlemeye ihtiyacım vardı ondan dolayı gittim evde olsam soğuk olacaktık birbirimize. Konuşup durumu anlatmayı düşünüyorum bakalım almaya gelirse tabi.. bide gelmiyomuş :D
(4,698 puan) tarafından
Hahahadbjnk :DD gelir kız gelir inşallah
0 oy
(410 puan) tarafından
Ay Allahım ya sanki bilerek düşürmüşsün .sanki onlar düşünüyor da sen düşünmüyorsun yavrunu.sen tüm cefayı acıyı çek bak kalkıp senin yapmadığın bişey için seni suçlasınlar.Aman bebeğin iyi olsun da yeter .
(534 puan) tarafından
Vallahi çocuk konusunda anneden daha da korumacılık taslıyolar ben bişey anlamadım, sanki onlar anası. Çok teşekkür ederim ♡
(410 puan) tarafından
Ay bilmez miyim ya hep bana da ay kızımıza iyi bak üşütme uyumuyorsa durmuyorsa dövme sakın gibi gibi birsürü şey zaten ben de de çocuk dövme gibi hobim var dı sanki.
(534 puan) tarafından
Valla ben artık sağol ama çok da var olma dicem bundan sonra akıl verenlere :D
(410 puan) tarafından
Ay çok güzel cevap şjşjşhş
0 oy
(601 puan) tarafından

Çocuk yürümeye başlasn aynı şeyler eşin içinde geçerli suandada geçerli ama o zman DHA çok gözünün önünde olcak..bizim kızda yurutecten düştü arkası üstü eşimle ikimiz oturuyoduk gözümüzün önünde düştü bn yerde çamaşır katılıyodm arkam dönüktü görmedim bı anda oldu o an ağladı yavrum ama bişey olmadı çok şükür halıya düştü çünkü..geçen kaydirakta oturmuş topla oynuyordu eşimle arkamdaydi eşim bnde top atarken toplar çarpıştı kızın burnuna geldi dikkat etsene flan diye söylendi yarım saat sonra kızı ayağından tutarken emekleme pozisyonunda oyun oynarken ayağını tutmuş kızın yüzü vurdu halıya kiziyo babasına :) bnde ona dedim dikkat etsene diye.guluyo ya dedim nasilmis :) yani demek o ki sen yda o farketmiyo olcak olduktan sonra oluyo ne mutlu bişey olmamış ona sevinsin çocuk bu sen istermisin başına bişey gelsin üzmeyin birbirinizi biz hicmi düşmedik bebekken annelerimiz hiç mi hata yapmadı hicmi boşluğuna denk gelmedi başkalarına aldırış etme

(534 puan) tarafından
Aynen öyle işte onlarla birlikteyken de bişeylee olabilir çocuk bu kaşla göz arasında neler oluyo. Dedim bunları da ona ama o an artık o da üzüntüsünü öyle mi attı artık bilmiyorum çok üstüme geldi . Zamanla o da anlicak beni diye düşünüyorum inşallah ♡♡♡
(601 puan) tarafından
Aynen öyle canım belki oda stres yaptı doktor iyi deyince oda patladi bilemem ama zamanla normallesiyo böyle şeyler :) eşimin en sinir olduğum huyu kiriyo kız yurutecten düştü bı tekme vurdu kırdı oyuncakla oynuyodu canı yandı diye vurdu kırdı bnde dedim canı her yandığında böyle yapcaksan isim var seninle.cocugumun eşyasına zarar veremezsin sen diye.ustelik yürüteç komşudan hediyeydi çok sinir oldum anlatamam..şimdi yapmiyo erkekler bazen çok saçma davraniyo sanki en çok onlar dusunuyo bizim umrumuzda değil gibi ama duzeliyo zamanla
(534 puan) tarafından
Valla ben de öyle şaştım kaldım işte gözüne baktım 2 dakika boyunca acaba şaka mı gerçek mi diye valla bi günleri bi günlerini tutmuyo . Bizim çocuk da bi büyüsün bakalım zaman neler gösterecek ama bunu yazdım ilerde çarpıcam yüzüne asla unutmammm:)))
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Düşmese iyiymiş ama düşmüş ve çok şükür bi sorun yokmuş. Bu kadar tüm ailenin laf sokup kızmasına gerek varmıymış bilemedim. Sonuçta sen de istemezsin bebeğinin tırnağına dahi bi zarar gelsin.. Çok geçmiş olsun.
(534 puan) tarafından
Çok şükür bişeyi yok bu beni rahatlatıyor tabiki... çok teşekkür ederim , mutlu oldum valla :))
0 oy
tarafından
Oglum 7 8 aylikken  yanimda dusup pen kapinin altina gelmisti kafasi yarim santim catlak vardi 1 gece hastanede kaldik bisey yokken esin bu haldeyse dusunemiyorum oyle olsa napardi  die
(534 puan) tarafından
Ayyyy çok geçmiş olsun canım beniiimm kötü bi anı olmuş senin için çok üzüldüm :( vallahi ben de bi ilerisini düşünemiyorum daha hareketli zamanları olcak sonuçta . Boşar beni heralde :Dd zamanla düzelir inşallah diye ümit ediyorum konuşup halledilmesi bi mesele aslında da benim bira ağırıma gitti
0 oy
(621 puan) tarafından
Sanki annen ve kvalide hiç hata yapmadı sanki eşinde sana destek olmalıydi zaten korkup üzülmüssun insanlar çok acımasız maalesef canım benim 
(534 puan) tarafından
Onlar 10/10 anne kendilerine göre . Biz anne olamadık kuzum
(621 puan) tarafından
İnsan eşinden destek bekliyor  ya böyle zamanlarda inan bende düşürdüm ve çok korktuk eşimle o yüzden eşim yanimda olduğu için kimsede laf söyleyemiyor eşinle bu konuyu konuşmalisin açık açık içindekileri söyle kırılan kırılsın annelik gerçekten zor içinde hep bı korku stres oluyor zaten
(534 puan) tarafından
İnşallah bundan sonra böyle bişey yaşandığında aynı şeylere maruz kalmam ne diyim . Keşke yanımda olsaydı da o da şahit olsaydı belki böyle tepki vermezdi
0 oy
tarafından

Asla övünülecek bir şey değil ama ben yanlışlıkla 3 aylık çocuğumun kaşına telefonumu düşürüp yardim. Şuan bir yaşında hala çocuğuma sarılıp özür diliyorum hala aklıma gekdikce üzülüp ağlıyorm. Bence bir anne kendi kendine yeterince üzüyor kendini hatta kahrediyor. Bunun için babaya babanneye gerek yoktu sanki :'( ama gel de anlat işte.. smdi sen git evine bak tatlıya da baglamissiniz. Güzelce sinirlenmeden konuşun. Çocuk için kavga etmeyin bir daha. Yoksa bu kavganın ucu bucağı gözükmez

(534 puan) tarafından
Eşim de daha 40ı çıkmamıştı telefonu düşürüyodu az kalsın ama düşmedi kafasına gelmedi teyet geçti yani böyle bi tepki vermedim mesela aklım çıkmıştı o an. Zaten çocuk olduktan sonra her muhabbetin sonu çocuğa bağlanıyo bi şekilde . Bana iyi geldi uzaklaşmak zaten içimi de döktüm ya ay bi rahatladım valla :)) teşekkür ederim tavsiyen için canım ♡
0 oy
tarafından
Geçmiş olsn canm benm , düşe kalka büyücekler takılma etrafa sen bebeğinle ilgilen boşver 
(534 puan) tarafından
♡♡♡♡♡
0 oy
tarafından
Ben dd düşürdüm neyseki yastıkla düşöüş ama tak diye ses gelmişti tabi eşim o an üzgünüm diye bişey demedi. Sonra birbirimize dedik bi daha açmayalım konusunu diye kimseye dde demedik kimse bizden daha fazla üzülemez bilsek canımızı veririz o yüzden boşuna laf da duymak istemedik çocuk bu yüzde yüz koruyamıyoruz malesef unutmaya çalış 
(534 puan) tarafından
En güzeli kimseye söylemeyip aranızda çözmek . Bizimkinin ağzı torba mübarek büzülmüyo da yaymış herkese annemlere de ben anlattım Güya sakinleştirsinler diye de beklediğim gibi olmadı ağzımın payını aldım
0 oy
tarafından
Çocuğun düşmesi iyi olmamis ama. Neden sülale boyu bu kadar abarttiniz ki 
(534 puan) tarafından
Dram yarattık hepimiz birden aile içi kaos oldu :D valla ilk defa da olmuyo aslında yeğenim de düşmüştü ama böyle tepki vermemişti kimse.  Acaba diyorum ben mi büyüttüm ama kendi içimde büyüttüm de dışarıya çok yansıtmadım da aslında . Neyse ki at gibi giden ** gibi döner oldu :Deve döncem şimdi bi sakince insan gibi konuşalım iyi olcak gibi
tarafından
Evinden çıkıp gitmen biraz gereksiz olmuş canım ama olabilir insanlık hali minik sağlıklı olsun yeter
(534 puan) tarafından
Evet şey oldu biraz nasıl desem film sahnesi gibi :Dd yok canım ya gerçekten hani psikolojik olarak rahatlamam lazımdı uzak kalmak o kadar iyi geldi ki en azından arkadaşımda bi sıcak çay içtim valla unuttum yani o travmayı evde kalsam aynı konu üzerinde konuşmalar devam edecekti çünkü
tarafından
Haklısın canm sen de

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 558 göst.
5 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Merve03 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 671 göst.
2 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 431 göst.
26 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asaff (235 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 451 göst.
8 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,012 soru

11,406,713 cevap

34,944 kullanıcı

...