0 oy
440 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar dairemle alakalı post açmıştım emlakciya verdik diye emlakçı dedi satıldı komisyon göndereceğimiz komisyon ne için veriliyor onu anlamadım emlakçı alması gerekmiyor mu bunu birde %2 komisyon alabiliyor sanırım fazlasını alırsa ben bunu kanıtlar dan dava açabilir miyim kafam çok karışık birde  faize girmek istemiyorum kiralarda pahalı zaten faizi kapaticaz kalanida cebimize kalacak tekrar daire Alican ama altındaki yatirsam biraz beklesemmi kirayami gitsem kafam çok karışık

7 Cevaplar

0 oy
(218 puan) tarafından
Tek diyeceğim şey kiraya sakin gitme olur 
tarafından
Haklısın cnm ama geçici bir süreliğine düşünüyoruz
(218 puan) tarafından
Durumunuza bağlı o zaman canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Adamı neden şikayet etcen ben anlamadım komisyon alacak tabiki bunu baştan konuşmanız gerekirdi 
tarafından
O zaman kendin satsaydın canım her işin bir raconu var para kazanmak için çalışıyor herkes bal tutan parmağını yalar sen kredi ödüyorsun diye adam komisyon almasın mı
(937 puan) tarafından
Sistem o şekilde işliyor arkadaşım biz onu dedik.yani bu şekilde şikayet etsende bı sonuç alamazsin .emlakçılar bu şekil para kazanıyor zaten
tarafından
Aynen öyle keyfi emlakçılık yapmıyor millet
tarafından
Kızlar komisyon tabi alacak 5 bin alır 10 bin alır fazlası dolandırıcılık başka birşey değil emek hırsızlığı 5 bin TL bile almıyor benim eşim aylık bunu bence hak görmek yalnis olan
(937 puan) tarafından
Kız 5 bin için filan ev satmaz emlakçılar ne aylığı satış başına alınan paradan bahsediyoruz .
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Herşeyi baştan konuşup halletmeniz lazımdı ev satildiktan sonra konuşulmaz adam sizi dava eder vallla parayı vermiyor die ev azabı miktar değil sonuçta 
tarafından
Canm öyle değil bizim anlastigimiz 340 fazlasına satarsamda veririm demişti ama internete 420 bine 390 bine çıkarttı ve bize diyor müşteri gelmesin felan biriyle anlaştım dedi sonrada olmadı dedi başka müşteri getirdi bugün 2 tane şimdi satmış kendisi iki türlü oynuyor
(3,419 puan) tarafından
Kaça satmış size doğru solemez alıcı kişiyle gizli konuşun abi ne kadara aldınız felan deyin öle sahtekarlık yaptıysa direk emlakcidan alın evi şikayet edin
tarafından
Eşim dedi tapuya gidince konusucam
(3,419 puan) tarafından
Aynen konuşun öle birşey yptiysa satın alan kişiyle polise gitsin
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Sımdı soylesen emlakcıyla anlasırsın komısyon vermem ben dıye. Mesela 340 a anlastın sen temiz 340 alırsın. O ısterse 400 e satar ustu onun olur canım. 
tarafından
Valla canım ben öyle anlasmdık biz ne fiyata satarsa 5000tl alcam dedi ama şuan başka oyunlar pesinde
0 oy
(119,346 puan) tarafından
hani emlakciyi aradan cikarcaktim
tarafından
Canm valla eşime ısrar etmiş illa müşteri var getircem diye eşimde tamam demiş satmış bugün zaten kanunen %2 komisyon alma hakkı var tapuda eşim sorucak daireyi alan adama zaten ozaman kendi payinida alır büyük ihtimal orda belli olur herşey heralde
0 oy
(534 puan) tarafından
Polislik şikayetlik dalan bi durum yok . Emlakçılar da ordan ekmek yiyo , faiz midir komisyonculuk mudur helal midir haram mıdır bilemem. Emkakçıların hepsi aynı şeyi yapıyo , sen 340 dersin o bi ilan açar 320 koyar bi ilanda 400 koyar alıcıları yoklar yani . Satıcıyla aracı (yani emlakçı) konuşur bi fiyat dersin buna sat dersin o fiyata satar yasalda %2 komisyon alma hakkı var üstünü verip vermemek satıcıya kalmış . Burda davalık bişey yok gitsen de bişey çıkmaz zaten altından kuşum emlakçıların hepsi böyle çalışma stilleri o çünkü . Zaten eğer 340lık bi evi de tutup 400e de satamaz .
tarafından
Ev 340 lik değil şuan 400 cnm değeri ama koydu ama eşimi kandırmaya çalışıyor bu problem cnm daha önce post açmıştım bununla alakali
(534 puan) tarafından
Anladım kuşum önceki postu okumadım ondan tam hakim olamadım ama emlakçılar böyle kazanıyo maalesef ama ortada kandırma falan varsa çıkar tapu günü zaten ama hani şikayet falan ondan bişey çıkmaz ♡♡
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Sen 340 a tamam demişsiniz isterse o 500 e satar .üstünü alır .emlakçılar böle kazanıyor .
tarafından
Ama biz öyle anlasmdık biz daha fazla fiyat verdik satılmaz dedi satılırsa fazlasını vereceğini söyledi bu sefer fiyatını yükseltmiş problem bu
(1,037 puan) tarafından
Hi ozamn haklısın canım öle bişe yapamaz sözünde durmasj lazım sizde satmaktan vazgeçtim deyin
tarafından
Canım valla daha önce ben başka sorunda yaşadım işyerinde kimse olmaz etmez dedi mahkemeye gittim oldu bence biz haklarımızı fazla yediriyoruz kanunen herşeyin bir hükmü var sonuç olarak sen adama bir hak veriyorsun 5 bin TL 10 bin TL az para değil millet 1 ay çalışıp zor kazanıyor o parayı zaten komisyon almak haram ama biz vericez zaten hakkını yiyemeyiz kimseyi ama bence fazlasını almak hakka giriyor diye düşünüyorum sonuç olarak benim emeğim yemedim içmedim üst baş almadım  eşyaya gitmedim değeri neyse satıp kendi hakkına düşeni alsin o problem değil zaten

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 94 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 296 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 206 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Arzumm (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 501 göst.