0 oy
479 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Erken doğum yaptım pandemi in yoğun olduğu dönemde yoğun bakım felan derken taburcu olduk. Doktor hastaneden çıkarken izolasyon yapmamızı hiçkimseyi kabul etmemiz gerektiğini 6 aya kadar çok dikkat etmemizi felan söyledi. O yüzden kimseyi kabul etmedik.Çıktıktan 3  ay sonra sürekli evde olmaktan sıkıldık yavaş yavaş dışarı çıkalım alıştıra alıştıra diye kayınvalidemgil gittik sonra annemgile aradan zaman geçtikten sonra hastaneye kontrole gittik hava güzel olunca haydi bir yerlere gidelim çok sıkıldık evde dedim eşime oda annemgile gidelim dedik. Regaib kandili bugün kutlarız dedim bende. Görümcem de gelecekmiş haberim yoktu. Neyse kayınvalidemde gittik görümcem aradı. İşte sor eğer sıkıntı olacaksa sonra gelelim diye bende anne kırılmasın ama kalabalık olmayalım yavaş yavaş alışsın diye çıkıyoruz haftayada onlara gideceğiz zaten dedim oda tamam dedi bu arada 6 aylık ta hamile görümcem neyse sonra aradı kayınvalidem tekrar başladı saydırmaya o gelinin söyle şöyle böyle diye. Annem tamam deyip kapattı. Bende ne oldu anne dedim bişey yok dedi bende derdi neyse bana söylesin dedim. Aradım açtı vay efendim ben çocuğu kıskanıyormuşum göstermek istemiyormuşum bir daha ona gitmeyecekmiş kayınvalidemde o varken gelmeyecekmişim  oda ben varken gelmeyecekmişim o zamana kadar çok severdim kendisini  ama bir görseniz bağırıyor ben sakinliği i hiç bozmayı yanlış anladığını beni en iyi onun anlayacağını   aniden kalabalığa girmek istemediğimi daha sonra o ada gideceğimi söyledim oda biz senin çocuğuna kalmadık beni yok say dedi. Felan ben yine sakinliği i bozmadan saygımı da bozmadan tamam bundan sonra  öyle yaparım sen bilirsin deyip kapattım. Ama nasıl kırıldım nasıl üzüldüm. Bunlar hepsi kayınvalidem in yanında oldu oda ağzını açıp hiçbişey demedi. Bende her yerden sildim. Sonuç şuan 11 aydır hiçbir şekilde iletişimi olmadı. Devamı vol 2 de lütfen okuyup akıl verin ne yapayım? 

12 Cevaplar

+2 oy
(12,843 puan) tarafından

Ne bileyim ben de kırılırdim gorumcenin yerin de olsam öyle aramazdim 

ama haftaya da çağırmazdım seni
(24 puan) tarafından
Bak o aramış seni önemsiyor demekki belkide senden gelsin bende onu özledim bekliyordu
tarafından
O yoğun bakım süreci bizimm için çok zordu bunu kayınvalidem kendisi gördü o yüzden ne kadar üstüne düştüm haydi bunu anlamadı o zaman güzellikle söyleyebilirsin açıp ağzını kızına meraklı değilim felan demenin ne anlamı vardı kırıldım ablam böyle böyle hissettim dese bende abla inan o zamanlar çok korkuyordum seninle bir alakası yok ki derdim gerekirse özür dilerdim
(24 puan) tarafından
Allah bebeğinizi bağışlasın inşallah benimde çocuğum hemen olmadı çok ağladım sizi anlıyorum ne diyim üzmeyin kendinizi
tarafından
Çok şükür 1 ay sonra hamile kaldım ama düşük riskin vardı sürekli yattım daha sonra erken doğum yoğun bakım süreci felan işte amin RABBİM hepimizin evlatlarını korusun
(24 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gorumcen büyümemiş daha hicbisey yapma böylesi daha iyi
0 oy
tarafından
Benimde 1 yıl oldu görüşmeyeli kafam rahat
0 oy
(7,118 puan) tarafından
E bacım sen kadın için anasının evine gelmesin demissin resmen ama dışarıya gezmelere de gidiyormuşsun. Madem bu kadar dikkat ediyorsun gelmesinler haftaya da onlara gidicez diyorsun sen neden geziyorsun. Ben gorumcen olsam arayıp birşey demezdim fakat evime de davet etmezdim. 
tarafından
Arayıp soran kendisi ben direk gelme demedim ki sormasaydı o zaman sordu daha sonra gelsin dedim
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Ben olsam gorumcenin yerinde bende kirilirdim ayni durumu kiz kardesinle yasasan onuda istemezmiydin peki bu kadar kasmayin ya herkesin covugu var bitek bizim degil
tarafından
Arayıp soran kendisi ben direk gelme demedim ki sormasaydı o zaman sordu daha sonra gelsin dedim ve ilk bebeğim çok acemiyim birde yoğun bakım süreci çok zor üstüne lohusalık bişey olacak diye aklım gidiyordu yeni yeni kendime geliyorum
0 oy
(24 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bak bende doğum yaptım halası alıyo öpüyo seviyo benim evim müsait olmasa bile gelicez Derse gelin diyorum o gelene kadar topluyorum yani sen çok abartmoşşın bence kendini onun yerine koy tamam dikkat edicez ama sen hiç markete gitmiyormusun ordanda kapabilirsin bak görümcemin biri şehir dışında bana öteki görümcle yaprak göndermiş oda vermedi daha bana bende sorayım mı dedim Sonra Neyse boşver farzediyimki verdi yedim böyle küçk şeyler yaprak vs için kalp kırmaya gerek yok Allah büyüktür ben böyle düşünürüm Allah bi yerden verir
tarafından
yeniden gösterildi
Niyetim kesinlikle kalbini kırmak değildi ki dediğim gibi anlayışla karşılayacağını düşünüp söylemiştim sorduğu için. Daha sonra yani riskli dönemi atlattık tan sonra kayınvalidemgil görümcem ve erkek kardeşigili yemeğe davet etmeyi bile düşünüyordum yani art niyetim olsa bunu düşünmezdim
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Tamamen haksız olan sensin dışarıya çıkıp halasını kabul etmemek hiç olmamış aynısını yaşasam bende görüşmezdim seninle
tarafından
Dışarıya keyfi çıkmadım sadece bir kere annemgile gittim geldim birde annesigile o gün hastanedeydik eşim biz çok sıkıldığımız için birkaç saatliğine bıraktı yani biraz hava alalım yoğun bakım süreci yıpratmıştı beni  iyi değildim değişiklik olur senin için dedi neyse herkesin kendi yorumu herkes görümcenin yerine koymuş kendini öyle düşünmüş ben daha objektif yorumlar bekliyordum ki kırılıp üzülmesi ağzına geleni saymasına sebep olamaz
0 oy
tarafından

3 ay sonunda çıkıp gezmissiniz.  Gorunceniz geleceği zamanda gelmesin demişsiniz zaten oda hamile.oludgu için kendi koruyordr. Arayıp sordu demişsiniz annesine sormuştum müsait açısından.  Gelecek hafta evine gideceğiz için gelmesin demeniz hoş değil. Gorunce sorun değilde sizin sorununuz olmuş:/

tarafından
5 kişi ailecek kayınvalidem ve kayınbabam birde biz toplam 10 kişi olacak kalabalık değil mi sizin gözünüzde evet çok sıkıldık havada güzel olunca gitmek istemedik oda kreşten çocuklarla dönecekmiş çocuklar laftan anlamaz  ellerini yıkamadan kucağına almak istese enfeksiyon kapsa o kadar ilaç tedavi boşa tekrar doğru küvezde ve öyle biriside vardı dikkat etmemişler çocuk kuveze girdi tekrar biz yatarken çok daha ağır Bi şekilde tedavi görüyordu biz taburcu oluyor en daha yatıyor annesi çok pişman Dı kimse gelmeseydi keşke diye yani keyfimden demedim seviyordum görümcem ablam yok benim ablam gibiydi ablalık bekleyip anlayışla karşılanmasını beklemiştim tek tek uzun uzun yazmayacağım ama yaşadıklarım zor bir süreç ve ilk bebeğim hala korkusunu üstünden atamayı alışsın diye çıkarmam belki hata olmuştur ama yine onlar için kayınvalidemgil merak ediyordu bizde hem değişiklik olur hemde alışsın yavaş yavaş diye düşünmüştük o kadar hakareti hak etmedim yani
tarafından
İlk çocuk olduğu için abartmissiniz.
Şuan nasıl gorumcenisi haksızsın çıkarmak için elinizden geleni yapıyorsanız oda size kizmakta aynı hakkı buluyordur.
tarafından
Haksız çıkarmaya çalışmıyorum benim ona hiçbir kötülüğün olmadı eltinin yaptığı şeylerin birini yapmadım ve hiçbir zaman art niyetli yaklaşmadım ben bunun altında fesatlık art niyetlilik olduğunu düşünüyorum o zamana kadar görmesende bu olayda çok iyi anladım evin tek kızı diğer gelini şutlamış tabi ben annesine babasına saygılıyım seviyorlar saygı duyuyorlar kardeşi desen laf ettirmiyor  öyle olunca buradan patlak verdi. Hala diyemez ki bana şunu yaptı şunu söyledi kayınvalidem şahit ben hiçbişey söylemedim sesimi dahi yükseltmedim kayınvalidem onu. Adına benden özür diledi. Yani düşünün
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Ya bu insanlar çok cahil canım sağlık nedir bilmiyordur hep toplaşacaklar hep kendileri de gelindi öyle kıskanmışlar demek ki de her şeyi öyle anlıyorlar 
(7,172 puan) tarafından
Ne alaka cahillik ile ?
tarafından
Doğum yaptı annesigilde kalıyordu korona aşısı oldular babası il koştur koştur evin yolunu tutu gitti ee o zaman onlarda kırılsınlar üzülsünler ağızlarına geleni yapsınlar işte geliniz ya biz gelin göstermedi olur
(1,020 puan) tarafından
Benim kaynanam kızına aman çocuğunu sakın hastalık var kimseye verme diyordu biz yapsak yüzümüze haklısın derler oğullarına bak sevdirmiyor kıskanç derler
tarafından
Gerçekten öyle
0 oy
(293 puan) tarafından
Evet biraz hoş olmamiş yaptiginiz benimde bebeklerim yogun bakimda kaldi  dr cok dikkat edin 3 4 aylik olana kadar dedi bende gorumcelerim ve kaynanamgil haricinde kimseyi evime kabul etmedim ama halasi sonucta tabiki gormek ve sevmek ister. biraz olsun empati yapin şahsen ben görümcenizin yerinde olsam bende cok kirilir ve üzülürdüm.
tarafından
Yoğun bakım süreci benim için zor geçmişti ilk bebeğim kırıldın madem bu şekilde dile getirmesi yanlış diyebilir ya böyle böyle diye ağzına geleni saymak nedir. Bende ağzına geleni sayayım mı o zaman kırıldım diye
(293 puan) tarafından
evet yogun bakim sureci kotudur bilirim.demekki o an gelmesin deyince sinirlenmis sinirle soylemistir sonucta insan yigenini merak eder merak etmese yigenini telde görmek bile istemez
0 oy
tarafından
Aşkım 1 hafta önce gelseydi kadın ne olurdu sanki heves etmiş geleyim mi diye sormuş. Alt tarafı bir kadın ne olacaktı sanki 
tarafından
1 kadın değil 4 kişiydi çocuklarda kreşten servisle gelecekti ve çocuklar küçük onlarda yapma etme desen desen anlamazlar şimdi gelseler kucaklarına alacaklar felan kreşten geldikleri için çok tedirgin olurdum haftaya  okullar tatildi o zaman gidelim rahat rahat dokunsunlar diyede düşündüm yani üzmek istememiştim ki yine kırılması bu uslüpla ağzına geleni saymasına gerek var mıdır
tarafından
Yani çocuk falan olunca da haklısın öpmeden anlamazlar. Yoğunbakımda  ne yaşadığını bir sen bilirsin o yüzden boşver görümce görmeyeyim ömrümce demişler
tarafından
Aynen öyle benim için bitti kendisini Allah için severdim ama o kadar laftan sonra Allah a yakın bana uzak birde kızımı sevmesini istemiyorum. Kayınvalidemi de bu konuda uyaracağım göstermesin kızımı hangi yüzle seviyorsa zaten o kadar lafı edipte hiç olmazsa canım sıkılmaz
0 oy
(7,172 puan) tarafından
Bunu sen yazmıştin ve nerdeyse herkes seni haksız görmüştü bende dahil :/
tarafından
Çünkü hepiniz görümce siniz ve görümcem in yerine koyup düşünüyorsunuz kendinizi tamam diyelim ki görümcem haklı o zaman ablam böyle böyle hissettim çok üzüldüm diyebilirdi ağzına geleni saymak nedir sesimi dahi yükseltmesi açıklamam yaptım sadece o ağzına geleni saydı bu açıdan bakın birde olaya ha birde bana söylese yine bişey ama senin çocuğuna meraklı değiliz kalmadık v.s gibi birçok söz şimdi neyin gelip sevmesini yapıyor hangi yüzle
(7,172 puan) tarafından
Çocuğunu sakindigin için gelmesin dediğin için demiş olabilir mi ? Gayette haklı ... Evet bir tane gelinimiz var ama aramızda bir sıkıntı yok . Olayı gelin görümce olarak bakmıyorum çünkü görümce olmadan önce gelin oldum ben . İstenmemek herkesin zoruna gider bunu vasfa sigdirmana gerek yok . Şimdi de herkes seni haksız bulmuş bir kere de kendin söyle hata yaptım diye niye kabul etmiyorsun ki...
tarafından
Gözden kaçırdığınız noktalar var çünkü ben durduk yere söylemiyorum kreşten gelen çocuklarla direk servisle gelmeyi düşünüyor çocuklar çok inatçi el yüz yıkamazlar laftan anlamazlar ne diyeceksin onlara sevmek istediğinde kimse kusura bakmasın ben 1 buçuk ay yavrum kucağıma alamama ışın doğru düzgün yüzünü görmemişti gelip görümcem hevesli görsün diye değil o kadar zorluk çekmişim birkwç ay sonra görsün ne olacak yani ve ben 7 8 aylık yani riski atlattık tan sonra hevesi olduğunu bildiğim için yemeğe davet etmeyi diledikleri cep sevsinler diye bile düşündüm yani sadece beklediğim biraz anlayışı sonuçta keyfimden ben varım o gelmesin daha sonra gelsin demedim kalabalık olur kırılmasın daha sonra gelsin dedim  sağlık gibide çok haklı bir sebebim var yani bu ağzına açıp geleni söyleme hakkıda tanımıyor ona
tarafından
Ve görümcem 3 4 ay sonra  doğum yaptı annesigilde annesi babası korona aşısı oldu korona aşısı olunca korona oluyormuşsun demiş hastanede kalan kardeşi koştur koştur evine gitmiş niye gitmiş o zaman annesigile maske takar otururdu ha tabi bebeği vaktinde doğdu çünkü küçük ama benimki erken doğdu daha hassas  ama bişey olmaz sizde haklısınız ne diyeyim
(7,172 puan) tarafından
Canım benim bu saydiklarin bir hafta sonra da olacak şeyler madem ona gitmeyi göze almışsın ha bir hafta sonra gelmiş görmüş ha bir hafta önce çocuklar bu süreçte evrim geçirmeyecek değil mi ?

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 596 göst.
14 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 197 göst.
3 Nisan 2024 Aile kategorisinde Acemianne06 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 225 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde GnlRenat (10 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 262 göst.