0 oy
364 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğim 5 aylık olacak inşallah sütümü içmedi Mama verdim şimdi mamada yemiyor ara sıra danino versem olur mu 

25 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Şaka mı ya bi de ver canım bişey olmaz demişler. Ne kadar katlı var onun içinde verme onu. Onun yerine sebze püresi doğal yoğurt meyve rendele onu yedir ben de ek gıdaya erken başladım ama hiç danino vermedim vermem de
(1,243 puan) tarafından
Aynen öyle ver diyenlere hayretle bakıyorum+++++
(612 puan) tarafından
Böyle söyleyince de çok bilmiş ya da amann ne abartıyosun oluyoruz. Beş aylık bebek ya beş aylık. İnsan dünden kalan yemeği vermeye kıyamaz vitamini kaçmıştır diye hele ki içi  katkı maddesi dolu hazır gıda.
tarafından
Aynen öyle canım
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Benim ki 11 aylık henüz hazır hiçbişey vermedim kendim yoğurt maylıyorum içine vişne yada çilek reçeli rondadan geçirip karıştırıp yedirdim gıda teknikeriyim inan o paketlerin içinde ne olduğunu bilsen yanından bile geçmesin evde kendi yaptığın şeyler markette satılan birçok şeyden bin kat daha iyi emin ol
(1,352 puan) tarafından
Mühendis anne senin dediğin de blw yöntemi oluyor. Biz de 5. Aydayız bir ay sonra ek gıdaya başlıcaz. Direkt eline verip kendisinin tadına bakmasını sağlıcam
tarafından
En iyisi canım ben blw falan bilmem ama sadece pütürlü de yemesi gerekir bunu biliyorum eline de verdim hep kendi yedi dişlerinin kaşıntısına da iyi geldi
(1,352 puan) tarafından
El göz koordinasyonu gelişimi, motor gelişimi için en iyisi direkt verip yemesi. Yine annelerin işine gelmeyecek çünkü ortalık x2 kirlenecek
tarafından
Küçük olduğu için öyle yapmıştım şimdi öyle yapmıyorum
tarafından
En iyisi hmz. Genç anne haklısın canım evin batması çocuktan kıymetli bazı anneler için. Ben kocaman sofra bezi serdim yere üstüne mama sandalyesi koydum oğlumun eline verdim döke saça yedi en son da sofra bezini silkeledim tertemiz oldu
+1 oy
(629 puan) tarafından
Ver cnmbirsey olmaz 
0 oy
tarafından
Bir faydası yok onun. İçinde katkı maddesi var. Ev yoğurdu mayala meyve kat ver illa vericem diyorsan..
0 oy
(603 puan) tarafından
Canım danino için çok erken zaten 5  aylık olmuş ek gıda denemelisin 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Bir şey olmaz belki ama çok şekerli o kendi yaptığın yoğurdu meyveleyip versen daha güzel olmaz mı sağlığı açısından♥️
tarafından
Düşüncen için teşekkür ederim canım ♥️
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Bebeğine öyle sağlıksız şeyleri vermek yerine illa bi şey vercem diyorsan yoğurt mayala içine meyve püresi koy daha yararlı olur. Vermeyin paketli gıdalardan
tarafından
Acaba yer mi sütüm de çok kusuyordu mamada yemiyor hep kusuyor
(1,352 puan) tarafından
Bir doktora mı danışsan ki
0 oy
tarafından

Ek gıdaya başla doktorunada sorup öyle başla bence bizde 5 buçuk aylıkken başladık

tarafından
Evet bende başlamayı düşünüyorum
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Hiç bişey olmaz canım ver sakınma valla rahat ol sakindikca hasta oluyolar bı yerlerinde bişey cikiyo
tarafından
Şuan verdim kustu ya mama da yemiyor ne yapsam
(44,758 puan) tarafından
Cokmu verdin
tarafından
2 çay kaşığı verdim en Fazla
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Hazır gıda verme kendin yoğurt msyL meyve ile tatlandir ver . Bal kabağı püresi dene sevmeyen bebek yok
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Hiçbir besleyiciliği, doyuruculugu yok ki canım. Kendin yaptığın yoğurttan yapabilirsin meyveli yoğurdu.
tarafından
Peki süt ve cici bebe versem olur mu
(2,139 puan) tarafından
İnek sütü bir yaşına kadar vermeyin diyor doktorlar canım.
tarafından
Hazır süt zararlı yani
(2,139 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(422 puan) tarafından
Versen ölmez tabi ama alışkanlık yapmamak lazım. Koruyucu madde var sonuçta
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
olur canm evde kendin hazırlasan daha sağlıklısı  olur tabi 
0 oy
(346 puan) tarafından

Kesinlikle danino verme 

Onun yerine ev yoğurdu yap 3 gün kuralı ile yedir
0 oy
tarafından
İkinci çocuğumu büyütüyorum hiç danino vermedim daha tadını bilmezler evde irmikli elma mıçuz püreleri falan yap ondan iyi ama 5 ayda biraz erken gibi ama ara sıra az az versen bişey olmaz heralde 
0 oy
(119,499 puan) tarafından
cokda iyi bisi degil evde kendin yap
0 oy
tarafından
Canim danino dedigin 1 küp şeker. Hicbir besleyici degeri yok. Yogurt mayala icine pekmez koy ver bin kat iyi. 

Nasil ver demisler aklim almiyor su an.
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Kızım 33 aylık olacak daha 1 kere yedi onu da dedesi almıs kıramadım aldıgımı cocuga vermıyo demesin diye, içindeki katkı maddesini bilsen bunu demezdin bile araştır canım ne kadar geç tanısırsa o kadar iyi öğlen püre ver ikindi gibi yoğurt ver, ek gıda için neler yapılıyor araştır sürekli tarif dene cocugun neyi sevıyor neyi sevıyor bak, onun mutfak zevki şimdiden oluşacak 
0 oy
tarafından
Ben hazır vermiyorm , kendim mesela muz ezip bayaladığım yoğurtla karıştırıyorm al sana danino canm
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bebeğine bir şey vereceğim zaman içindekiler kısmını kontrol etmeyi unutma bebeğim 22 aylık bugüne kadar o danionlardan hiç vermedim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 107 göst.
5 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
0 oy
9 cevap 82 göst.
23 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatmanihan (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 111 göst.
29 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...