0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde (1,122 puan) tarafından
Kizlar 2.ciye hamileym şuan dedim bunu doğduktan snra spral takaym ama kalan çokmus kayiyormus bazilarna iyi gelmiyormuş diyolar bnde korktm doğum kontrol hapı kullansam dah mantıkli kullanan varmı acba bana akıl verin kızlar :) 

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Kocanla bacı kardaş olacan başka çaresi yok:woot:

(1,122 puan) tarafından
Ahh ahhh yoksa başka yolu yok bunun:))
-Reklam-
+1 oy
(1,921 puan) tarafından
Ben baglatacam bana en koruyani o geliyor zaten 3.yolda daha da Allah olmayana versin :)
(1,921 puan) tarafından
Kornurken oldu canim ya bayada gec fark ettim onun icin gozum korktu artik oglum da cok huysuz bi bebek ne gece ne gunduz uyumuyor beden olarak da yoruldum onun icin baglatmayi dusunuyorum
(3,853 puan) tarafından
Kac haftalikken bildin kuzum ? Adet gecikmesinden anladinmi? Ben kotu bakmiyorum baglatmaya. Malum korunma yontemleride guvensiz dogura dogura gidemiyeceyimizede gore .aldiribda cana kiyib gunaha girmekdense baglatmak cok daha mantikli
(1,921 puan) tarafından
9 haftalikken adetim duzenli  degildi 1 defa duzgun oldum sadece emzirdigin icindir dediler hep bi gidip sipral soruyum dkktora dedim enson randevu aldim ama o randevuya kontrol icin gittim :D migdem bulanmaya baslamisti hani olmaz da bi icim rahatlasin diye  yaptim sak diye cikti

Aynen oyle yerimde baskasi olsa aldirir di belki hem maddi hem manevi yaiprandim oglum kucuk kizim okula gidiyor esimin suanda isi yok yinede bugunume sukur rabbim verdiyse vardir bi bildigi
(3,853 puan) tarafından
Anladim kuzum Allah yar ve yardimciniz olsun.sen en iyisi isini garantiye al sagsalim kucagina alinca baglatdir en iyi cozum o.spiral falan ben taktirdim hemde 3 defa ucude kanama yaptdi vucuduna oymadi.
Belli digil yani uyar uymaz kayar hamile kalirsin yine kiyamazsin bu defada 4 cocuga hic bakamazsin maddi ve manevi olarak yinede senin kararin en iyisi kuzum.son bisey sorucam.adet gunun kac gun gecikti. 9 haftalik ediyor yani
(1,921 puan) tarafından
Onu bilmiyorum canim dedim ya duzenli degildi 3 aydan fazla dir olmuyordum usg de oyle cikti son adet tarihi falan ordan hesaplandi hesaplanan tarihde de zaten ben yine adet olmamistim ama normalde aydan aya adet goren biri icin 9 hafta cok fazla nerden baksan 1 aydan fazla adet gormemis demek bence

Allahvragzi olsun canim
+1 oy
(3,781 puan) tarafından
Kordonları baglatmak dinimizce caiz degil annenin ciddi bir saglik problemi yoksa eger diger korunma yontemlerinin arasinda en saglami ria yani siprail canim herkesde kaymaz ben 5 sene kullandim çocuk yapmak icin cikkattirdim 
(4,048 puan) tarafından
+++++++
(1,122 puan) tarafından
Canm öylede kimisine iyi gelmyormus kanama yapyorms ondanda cekiniyorm biraz aslnda
0 oy
(4,577 puan) tarafından
Her gün aynı saatte kullanmak lazım onu da. Kullanmak istiyorsan da bunun yanında prezervatif kullanın işinizi garantiye alın :D
(1,122 puan) tarafından
Aynn cnm bakacz artk :)
0 oy
(118,993 puan) tarafından
baglatmak en saglami
ozelde bagliyolarmis
(1,122 puan) tarafından
Öylemi bn normal doğum yaptm özelde ilkini buda normal olavk bi şknti olmazsa norml olunca nasl baglyolar acba
dogumda baglayamiyolarmis dogum snrsi bi operasyonla baglaniyomus hani 40 cikinca baglstcam ben
(1,122 puan) tarafından
Haa anldm cnm baklm hayrlisi olsn yaa yoksa ha bire doğarız adam ceketini atsa hamile kalyorm en iyisi baglatmak:)
valla bende oyle oldum sjsjsjsjs baglatip kurtulalim.kokten cozum
0 oy
tarafından

En korunaklı olanı.baglatma. 3 4 çocuk.dusunmuyor.iseniz 

Haplarda zararlı kadın için vücuda surekli hormon vermek 

(1,122 puan) tarafından
Baglatmda 35 yaş olackms öyle diyolar sanki
0 oy
(2,593 puan) tarafından

en iyi korunma yöntemi herhalde kombo yapmak spiral+prezervatif+geri çekilme ama bunun bir üst iyisi de kocadan uzak durma herhalde her türlü kalabilme ihtimali var çünkü vallahi bende şaşırdım artık :)

(1,122 puan) tarafından
Aynn öyle cnm vllahi :))) geri cekilmeyle kaldm 2.ciye malsf:)))
(2,593 puan) tarafından
valla bende korkuyorum canım o yüzden ya kocadan uzak durucaz ya da ekstra önlem lazım :)
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Hem hap kullanıyorum eşimde geri çekilme .iki yöntem şimdilik iyi gidiyor
(1,122 puan) tarafından
Iyims cnm bnde hap kullacm ya
(2,448 puan) tarafından
Canım bende adet düzensizliği yapıyor belkide duzenli kulanmadığım içindir eşim şehir dışına çalışmaya gidiyor diye pek içmiyorum
(1,122 puan) tarafından
Anldm cnm olablr o zmn neyse bunu dogaymda bir elbet bi yolunu bulurz:)
0 oy
(16,490 puan) tarafından
İşimi garantiye alırım çifte korunurum.ben :))
(1,122 puan) tarafından
En iyisi :)))
0 oy
(7,098 puan) tarafından

Sprail + prezervatif+ geri cekilme 

Al sana % 100 korunma yöntemi:D

(1,122 puan) tarafından
Geri çekilme ile 3 yıl korundum sonunda kaza kursunu gittim:)))
(7,098 puan) tarafından
Üçünü bir arada yapican işte tek geri çekilme olmaz
(1,122 puan) tarafından
Haklsn cnm vlla hayrlisi olsn baklm:)
0 oy
(44,604 puan) tarafından
İğne +geri çekilme :D
(1,122 puan) tarafından
3 yıl geri çekilme ile korundum sonunda kaza kursunu gittim:))))
(44,604 puan) tarafından
Sjsjsjsjsj
0 oy
(1,297 puan) tarafından

En yi korunma yöntemi yapmamak:Dkesin cözüm

(1,122 puan) tarafından
Ahh sorma:)))
0 oy
(247 puan) tarafından
Örnek verim ben sprail kaymasından dolayi hamile kaldım kızım 9 bucuk aylık ben 26 haftalık hamileyim  iyi kide olmuş diyorum  bana kalsa 5 6 sene asla düşünmezdim  sadece sezeryanliyim diye korkuyorum 
(1,122 puan) tarafından
Öylemi anldm cnm bizde 3 yıl geri cekilmeyle korunduk şuan 15 haftalgm işte bundn snra kazaya gitmesn diye iyi bir yöntem aryorm
(247 puan) tarafından
Valla canim bende napcagimi şaşırdım bundan sonra nasıl korunmak lazım bende düşünüyorum
(1,122 puan) tarafından
Vlla kadınları iş zor ya sasiriyorz napacgmzi artk
(247 puan) tarafından
Rabbım yardım etsin inşallah
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Ya arkadaşım aipiral taktırdı tutmamış kanaması olmuş sonra başka almış pahalıya o tutmuş bı kaç aydır kullanıyordu geçen sefer kanaması çok olunca aldırmış megersem kayma olmuş o yüzden kanama yapmış bende tajtiracaktim ama böyle olduğu için vazgeçtim eşim balıkta oluyor kimse yok araba yok kaynana peder köyde birşey olsa kanamam olsa kim.getorcek hastaneye beni iki çocuk var kim bakacak onlara o yüzden sağlık ocağına gittim hem hap hem kondom aldım vallahi ne yapayım iki şekilde koruncam artik
(1,122 puan) tarafından
Haklsn cnm vlla mecbur bnde bi yoluna bakcm bnde korkyorm işte kayma olur hamile kalrm yine yada kanama olur iyi gelmez ne bileym baklm hayrlisi artk

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 616 göst.
0 oy
7 cevap 395 göst.
21 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mlk22 (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 171 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Duru2121 (406 puan) tarafından soruldu

377,249 soru

11,289,664 cevap

34,701 kullanıcı

...