+1 oy
470 göst.
Aile kategorisinde (656 puan) tarafından
Dün gorumcemin kizisinin bohçası gelecek diye oraya gittim bir yaşındaki kızımla. Gorumcem evini temizliyodu. Yardım edeyim dedim yok gerek yok kızın durmuyo onu tut yeter dedi. Daha sonra kaynimla eşi kaynanam geldi. Kaynım bana diyo niye sen supurmuyosun evi. Kardeşim supuruyo. Kaynanamda sen otur gelin yapsın dedi. Bende çocuk durmuyo bı işte kalmamış dedim. Benim eve geldigin kimse yardım etmiyo bana. Geçen akşam yardıma gittim sarma faln sardık gorumcemle. Yardım edersin zaten ama bu şekilde o otursun sen niye yapmiyosun denilmesi çok kötü geliyo bana. Sonuçta biliyorlar bebeğimin durmadigini

36 Cevaplar

+1 oy
(1,668 puan) tarafından
Höst derim. Pardon yani bu ne terbiyesizlik. Hem kaynının ne haddine. Diyemedin mi senin karın yapsın yada evli değilse sen evlen senin karın gelsin süpürsün diye. Terbiyesiz
-Reklam-
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Kaynın boş konuşmuş ağzının payını vereydin
(656 puan) tarafından
Sesimi çıkarmadım.
(859 puan) tarafından
Zaten başımıza herşey ses çıkarmadığımız için geliyo ya
(3,389 puan) tarafından
Kendinde nasıl o hakkı görüo bence susarsan yine aynı şeyi yapar
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Az yiyin hizmetçi tutun derim beklemezler öyle iş falan
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Kaynin ne alaka yaaaaaa ne konuşuyor saçma sapan
0 oy
tarafından

Benim kayınvalidem bırakmaz ben oraya gidince bi iş yapınca

0 oy
(10,357 puan) tarafından
Asla eşimin annesi ablası sağolsunlar Allah iki cihan saadeti versin elimi sıcak sudan soğuk suya koydurmaz yapıyor olsam da bırak sen çocuğa bak kızım derler
(656 puan) tarafından
Allah bozmasin cnm. Benim gorumcemde onlara gittiğimizde bı iş yaptırmaz. Kayinlarim kaynanamda niye yapmiyosun diye bana kızarlar.
(10,357 puan) tarafından
Olması gereken o canım bebeler küçük daha büyüsün biz de yaparız hele ki kaynına hiç laf düşmez
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Kafalarına tükürmek lazım. Görümcem yok ama 3 eltinin en buyuguyum hala aynı şekilde. En küçüğü daha yeni evlendi birkaç aylık. O oturur bacak bacak üstüne ortanca eltimle ben ikimizde hamile halimizle mutfak topla yemek yap ev topla temizle banyo WC yıka her iş bize bakar biz yapmasak yapılmaz. Ufak elti de evin beyi gibi balkonda oturur telefonda oyun oynar sigara içer odasına kahve yapıp götürür kendi yemegini hazırlar yer bulaşığı tezgaha bırakır. Yemeği begenmediyse odasına dışardan yemek söyler. Boğasim geliyor daha 16 yaşında saygısız terbiyesiz. Geçen kocasına yemek verecek ortanca eltime demiş abla yumurta nasıl kırılıyor. La havle diyorum.
(3,151 puan) tarafından
Valla kimse kusura bakmasın igrenclikten anlayana iğrenç konuşulur yoksa seni anlamaz. Kendinden on yaş büyük yengen 2 çocukla hamile halde kocası dağda bayırda gelmiş döverim ederim iş de yapcan yemek de yapcan çocuğuna bakcan diyor. Burası babasının evi değil bende onun hizmetçisi değilim. Afedersin o şeyi yemeyi biliyosa onları da bilecek. Iş bilmiyor olabilir en azından biz yaparken gelip sorabilir bende öğreneyim diyebilir. Ayağına hizmet ettiremez.
Kız kendinden mi tanıdık geldi mervenur :)
(13,700 puan) tarafından
:D yok be nerdee ben öyle ypsam bnm annem beni rezil ederdi :D
   Ailede var öyle biri de :D
(4,089 puan) tarafından
Ben 25 de evlendim 2 yıl daha durabilirmişim diyorum bazen :D
(3,151 puan) tarafından
Valla bende 19da kaçtım evlendim okuyordum mecbur bıraktılar beni kaçmaya aile sorunlarımız coktu. Yoksa hedeflerim vardı kaçacak biri değildim. Diğer eltimde 17de keyfinden kaçtı geldi şimdi 21 yaşında buda 16 yaşında keyfinden kaçtı bunlar cahil ne diyim ama onu göze aliyosa onu da alacak el evi baba evi gibi olmaz. Kime normal gelir Allah aşkına ben 2 çocukla hamile halde is yapcam diğer eltim 1 kızı bide hamile halde is yapcak yeni gelin oturup önüne bekleyecek. Kim ben yaparım derse yalan söyler.
(4,089 puan) tarafından
Sende de mi bi elti vakası :D
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Asla gormezler hatta sen otur yapma misafirin kızlarına yaptırır .tabi kızlar olmadığı zmnda bende çok yaptım zmninda .onlarda benim her işimi yaparlar  
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Anaa bunu bana desinler bak ne diyorum o zaman neymiş öyle gelin yapsın filan biraz canınızın kıymetini bilin ya onlar el el size acımaz sen kendini savuncan
(656 puan) tarafından
Aynen el kızı olduğumuz için kendi ablalarina bı iş yaptirmiyolar bende utangaç bı insanim sesimi çıkarmıyorum hiç biseye. İlk aylar yanlarında çalıştık tekstilde paramı vermediler. Ses etmedim yine.
0 oy
tarafından

Pardonda kardeşine ne imis ona mı.kalmis avukatlığı. Madem eşi ile geldi eşi yapsin temizliği sana niye diyor ki. 

Soyle üstten üst len konuşan tiplere sinir oluyor ağzının payını ver asla kendini ezdirme 

0 oy
tarafından
Benimkiler beni oyle goremez gordurmem de zaten ben yapabilecek durumdaysam yaparim kimsenin bisey demesine gerek kalmaz kucuk bebegim var durmuyo hamileyken de hamileyim diye yaptirmiyolardi ama emrivaki yapsalar hic yapmam huyumu bilirler kaynin bos konusmus alsin o yapsin madem
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kaynın ne karısiyormus kadın işine kaynanandan ziyade ona takıldım gorumcenin elinden alır süpürgeyi onun eline tutustururdum ben beceremiyorum buyur sen yap diye böyle bir muamele hiç görmedim müsade de etmem zaten yaptıkları çok ayıp bence gelinleri böyle ezmeye çalışan hor gören insanlara da deli oluyorum sanki o insan evladı değilmiş gibi kendi kızı da evlenecekmis aynı muamele ona yapılsa hoşuna gider mi acaba 
(656 puan) tarafından
Cnm görümcem zaten yaptirmiyo bana. Kaynimda gelin varken niye ablası yapıyı diyo. El kızıyım ya benim yapmam gerekiyor.
(1,105 puan) tarafından
Gerçekten büyük saçmalık çocuğun var sonuçta her an onların işlerini göremezsin seni bu şekilde ezmelerine de müsade etme canım bence kusura bakma ama heleki burda kaynina halt yemek düşer benim 2 kaynım var biriyle eşimle arası iyi olmadığı için gorusmeyiz ama diğeri yanımızda da kalmıştır aylarca kalkıp camlarimi bile silmistir zorla elimden bezi alıp böylelerini görünce duyunca insanlıklarini sorguluyorum
0 oy
(457 puan) tarafından
Benimkiler çocuk küçük diye istemezler zaten çocuk yokkende demezdi birşey kendi işini kendi yapmayı sever 
0 oy
(13,700 puan) tarafından
Hayır hiç kimse böyle davranmaz çok şükür
0 oy
(1,161 puan) tarafından
kisura  kalmada  kaynim bana  oyle  bir laf asla edemez.      kafasini kirarim ona  ne ya o kimki bana  soz edoyor.
0 oy
tarafından
Kaynanalar zaten boş konuşurda kaynına b*k yemek düşer ona neymiş Allahım ya karı gibi etekte giysin pis 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Sessiz kalmaya niye sessiz kalıyorsun versene cevaplarını Sen sessiz kaldığın için onlar da öyle görmeye devam edecekler normalde de zaten gelinin bir kıymeti yoktur En azından kendi kıymetini saygını koy ortaya isteyen ona göre davransın Kafan rahat eder
0 oy
(13,009 puan) tarafından
Kayninana neymiş salakk 
0 oy
(430 puan) tarafından
Kaynanamla görümcelerim bir yaşıyorlar masayı toplarım yada bulaşık yıkarım ama çok nadiren oda eşim asla kalk yap et demez ne kaynanam ne görümcelerim yardım et demezler pazar günü kaynatam bulaşıkları makinaya koydu tezgâhı temizledi bende kahvaltımı yaptım.
0 oy
tarafından
Kaynın kim köpek de sana sen niye yapmıyorsun diyor. Kaynanam da öyle bana kimse yapacağım işi söyleyemez hele de bu şekilde sen otur gelin yapsın. İtiniz vardı çekin tasmasindan derdim. Eşimde çok şükür böyle bir şeye izin vermezA

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 841 göst.
10 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Sumeyyery (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,286 göst.
17 Nisan 2021 Aile kategorisinde Buket masal (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,053 göst.
+2 oy
13 cevap 966 göst.
27 Mart 2024 Aile kategorisinde Ayseisik (26 puan) tarafından soruldu